Tato haved novinarska prekruca dejiny len ,aby sa hlbsie vopchali do análu kapitalistom zo zapadu.Neviem si predstavit co sa budu ucit deti za 30 rokov.
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
Ešte treba dodať, že bez nás by si to Nemecko nedovolilo a keď už k tomu prišlo bola to naša zásluha že Hitler vyhral. Anglicko a Francúzsko vtedy vyhlásilo Hitlerovi vojnu a kvôli nám ju nezačali.
Slovensko bolo ako sa správne píše vazalský štát tak isto ako je tomu dnes a vtedy Nemci takisto ako teraz USA si u náš robia čo chcú. Veď sme počas vazalstva vyhlásili naraz vojnu Anglicku, Francúzsku a USA neskôr aj Japonsku.
preslo 80 rokov..a cuduj sa svete zase tu mame nejakeho uja,ktory stedro POMAHA syrskym a africkym migrantom utekat pred vojnou. O tomto ujovi ako vzdy zase nikto prilis nepise a nehovori ))))
Presne takuto propagandu dens siri kremsleky hovnomet Hlavne sracky a tunajsi "myslitelia" kricia bravo a zdielaju a zdielaju tie exkrementy, ktore maju v hlavach, teda v "hlavach"... :D
pokračovanie
Ešte nestihol "uschnúť" atrament na ďalších francúzsko-britských zárukách o nedotknuteľnosti nových československých hraníc a Hitler anektoval aj zvyšnú časť Čiech a Moravy. Samozrejme opäť bez povšimnutia Francúzska a VB.
Novovzniknutý Slovenský štát bol teda iba priamy dôsledok nedodržiavania svojich záväzkov zo strany Francúzska a VB. Poľsko doplatilo na svoju politiku nie poprvý krát. Pozrite si varšavské noviny zo začiatku vojny. Titulky typu "Francúzko, VB sú zradcovia" boli bežné. Aj Tiso mohol otočiť stranu, podobne ako rumunský kráľ, ktorý dal zatknúť prohitlerovského veliteľa rumunských ozbrojených síl a dohodol sa Stalinom o spolupráci. Politika je predsa umenie možného.
Súdruženko Jančura zrejme rád vyzobáva hrozienka z koláčov, lebo ako inak si vysvetliť vytrhnutie udalosti, ako oficiálny začiatok 2. svetovej vojny v Európe, z kontextu celkových udalostí. Treba pomenovať priamych zodpovedných za rozpútanie tohoto vojnového konfliktu, ale to je dnes zrejme politicky nekorektné.
Za dodržiavanie Versailskej zmluvy o demilitarizácii porazeného Nemecka boli po 1. svetovej vojne zodpovedné víťazné štáty ako Francúzsko a Veľká Británia. Obe mocnosti však viedli politiku strkania hlavy do piesku, keď Hitler po uchvátení moci porušoval jeden bod zmluvy za druhým. Obsadenie Porúria, budovanie a vyzbrojenie novej nemeckej armády im nevadilo. Účasť vojsk nacistického Nemecka v občianskej vojne na strane fašistického puču vedeného generálom Francom bola podľa našich liberálno-demokratických "spojencov" tiež v poriadku. Anexia Rakúska bolo pre nich asi tiež niečo samozrejmé, ako nákup potravín v samoobsluhe.
Vrchol svojej "charakternosti" prejavili čelní predstavitelia Francúzska a VB pri požiadavke Hitlera, aby ČSR odstúpila Sudety. Naši "verní spojenci", ktorí mali s ČSR zmluvu o vzájomnej pomoci v prípade vojenského konfliktu, sa vyhrážali Benešovi, že ak Československo uzavrie spojeneckú dohodu s ZSSR, budú v prípade ozbrojeného konfliktu stáť na strane nacistického Nemecka. Pod tlakom udalostí Beneš podpísal prijatie Mníchovskej zrady.
Ked sa povie A...treba povedať aj B.
Poľsko sa aktívne podielalo na rozbití ČSR, možno viac ako slovenskí radikáli v SĽS....snívalo o hraniciach s bratrancom Vengerom (Madarskom).Po Mníchove obsadilo slovenské územia na Kysuciach a v Tatranskej Javorine, teda aktívne sa podielalo na nemeckom rozbití ČSR a obsadilo oblasti na Slovensku kde Poliaci nežili.....
Slovensko pri vpáde Nemecka do Polska neurobilo nič viac a nič menej ako urobilo Polsko v prípade ČSR dva roky predtým, pomáhalo logisticky pri príprave vpádu Nemecka budovaním svojej infraštruktúry týmto smerom a zúčastnilo sa vojensky tejto operácie len na oslobodenie slovenských obcí ktoré boli za Tešínsko pridelené do Polska v roku 1921 a prinavrátenie oblastí po Mníchove 1939. Slovenskí predstavitelia mali velkorysé ponuky od Ríše aby išli aj ďalej nešli....Niet sa začo Poliakom ospravedlňovať..Pán Jančura celú pravdu....
Toto je reč sovietskych stalinistov, ktorí boli vtedy po boku *Hitlera. Môj otec mal v roku 1939 45 rokov a od neho dobre viem čo sa dialo. Neskôr sme sa dozvedeli aj o tajnom dodatku zmluvy o neútočení medzi ZSSR a Nemeckom. Stalin má lví podiel na druhej svetovej.
Neustale demonizovanie 1. Slovenskeho statu a deformovanie pravdy o nom nic nezmeni na skutocnosti aspon este u dvoch generacii Slovakov. Nezmenite to! Nemozete neustale pisat len o negativach 1. Slovenskeho statu. Tento stat mal obrovsky vyznam pre nas narod a to nie len politicky, ale aj ekonomicky. Slovenska koruna mala mimo Slovenského statu slengovy nazov dunajsky dollar . Moja babka spominala, ze v tych rokoch prvy krat bezny ludia sa dostali napr. ku cokolade a pod....Netreba si sypať popol na hlavu za toto obdobie a vyrabat z pracovnych taborov koncentracne tabory smrti a pluvat na predstavitelov tohto obdobia. Mozno mnohi nevedia, ale napriklad vtedajsi odporcovia rezimu boli tolerovani rezimom a dokonca minister Mach sa pravidelne s nimi stretaval. Po tlaku Nemecka im bolo umoznene v tajnosti odist do exilu. Politickych odporcov rezim na oko zatvaral a vecer odchadzali spavat domov!!!!
Pokracovanie: Nadpis tohoto clanku a clanok zrejme pisal nejaky premotivovany a liberalnymi fasistami ovplyvneny zufalec. Je mi zle s tej presstitucie ktorej sa dopustate a vzdy ste sa dopustali na nasom narode a to pochadzam z rodiny kde slovencina bola az tretim jazykom ktorym sa hovorilo....
Tu prikladam link s analyzou ekonomickeho prostredia . Dennik mladej Bratislavcanky vam napovie nieco o tomto obdobi: https://www.researchgate.net/publication/271…
Bol vysvätený kňaz, a bol aj dlhoročný československý politik, aj minister ČSR. To je nejaká prekážka, že bol jeden z mála vzdelancov, ktorým sa v Uhorsku podarilo získať vyššie vzdelanie a zároveň zostať národne orientovaným?
Keď ste videli výsledok, tak neviem o čo ide, Slovensko stále existuje, bol to prvý slovenský prezident, to uznával aj druhý slovenský prezident Michal Kováč, prežili sme vojnu, nechápem, čo sa niekomu na Tisovi môže nepáčiť? Že nebol komunista? To sa nepáčilo Komunistom, preto ho ohovorili, ako mohli, preto ho aj popravili. Nuž, ale viete, komunisti, čo už s tým! Čo však majú proti tejto osobnosti dnešní štepení libtardi, donedávna modré Gorily, to sa asi dočítame v spomínanom Víkende.
Poľské ťaženie bolo PLNE V PORIADKU. Slováci si išli pre ukradnuté úzenmie, lebo zbojnícki Poliaci kradlli, ako po nebohom a tak nás pripravili aj o zvyšok územia na severe, okrem toho, ktorým v osemnástom roku zaplatil - slovenským územím Oravuy a Spiša - československý prezident Beneš na ministerskej konferencii v belgickom Spa. Mali sme vlastne dvojnásobnú škodu, čo sa okamžite "vyliečilo, keď slovenská armáda dobila obidve územia s tým, nech si Česi platia svojim územím za svoje nároky, nie slovenským. Dobité územie z roku po prvej svetovej sme po vojne museli vrátiť, lebo škrtnutím pera sme boli zrazu znovu ČSR , takže staré obchody so slovenským územím - Benešove obchody platili aj po druhej vojne. To územie, o ktoré nás Poľsko pripravilo v roku 1938 a dobyli ho naši vojaci, to máme dodnes. Naše naťahovanie s Poľskom o tieto územia trvalo 40 rokov - od roku 1918 do roku 1958. Až potom sa ho podarilo definitívne dohodnúť.
V roku 1938 ešte o Hitlerovi a NEMECKÝCH fašistoch nikto nič nevedel, o rok pozdejšie sa už začali rysovať, čo sú zač a keď pozdejšie boli získané správy z koncentračných táborov, tak Nemecku spadla gloriola jedinečného a vzorového národa, ktorý spolu s Britmi, Francúzmi a Američanmi uznával celý svet - nikto nechcel zo začiatku veriť že čoho boli Nemci schopní! Ale ny tu sme už vtedy - Britmi a Francúzmi predaní Hitlerovi v Mníchove nemohli robiť nič iné, len držať krok s ostatnými susedmi, ktorí sa nás pokúsili napadnúť zo všetkých strán. Teda sme tu ešte "v mieri" zažili Homoľov puč so zadržaním miestnych funkcionárov vo všetkých mestách, olúpenie územia Maďarmi a Poľskom, Viedenskú arbitráž a bombardovanie Spišskej Novej Vsi maďarským kráľovstvom bez kráľa, ktoré nás napadlo z územia Zakarpatskej Ukrajiny vojakmi, poobliekanými v československých uniformách, ktoré v Užhorode nechali českí vojaci, keď opustili po rozpade štátu svoje stanovište.
Možno to územie bolo aj "dobité", najskôr však asi "dobyté". Ospravedlňujem sa za chyby, podarilo sa mi ich tu vniesť neúrekom.
Ty si napísal A,ale zároveň si zabudol napísať B...Maďarov v procese známom ako Trianon olúpili Slováci o územie aj s obyvateľmi!A ty sa tváriš,akoby Maďari mali tancovať od nadšenia a tváriť sa,že prakticky sa nič nestalo.
Slováci v období Trianonu neexistovali, ako samostatný národ, ale ako národ československý. Maďari neboli nikým okradnutí, naopak, získali pre novovzniknutý štát Maďarov, aký nikdy predtým nemali tretinu územia mnohonárodného Uhorska. Keby som o tom rozhodoval ja, neboli by získali ani jeden štvorcový meter a Maďarsko by tak nikdy nebolo vzniklo.
Madaron, nie Slovaci, ale vitazni spojenci pristrihli kridelka vasmu Magyaroszaghu.. a mohli ste si za to sami, vasou kretenskou politikou asimilacie a vyhladzovania narodnosti (zalar narodov).. a to ste este celkom dobre dopadli!
Slovakón, Maďari a Slováci začali obe svetové vojny na rovnakej strane.Len ti zrejme ušlo,že mocnosti chceli oslabiť Monarchiu a hlavný nástupnícky štát - Maďarsko...
Maďarón, Slováci boli nevypočutí v meruôsmich rokoch cisárom, vtedajšie SNP bolo potlačené, vodcovia zajatí a niektorí popravení. Takže Slováci v 1914 patrili plne do Uhorska a museli narukovať na front, ten istý front na ktorom sa dnes zabávame skrze Haškovho Švejka. Bola tam inak pasáž aj o Maďaroch, isto si spomínaš. To bola Prvá svetová, vtedy volaná Veľká vojna, lebo vtedy ešte nikto netušil, že bude aj vojna druhá, tiež svetová. V druhej svetovej by sme sa boli isto zas pridali k víťaznej Maďarskej kráľovskej armáde a zvíťazili nad Nemeckom, ha, ha, ale - chyba lávky - Maďari nás napadli vojensky a bombardovali S.N.Ves 5 mesiacov pred dátumom, na ktorom sa dohodli mocnosti po vojne, že je začiatkom Druhej svetovej, aby nespadalo do toho obdobia zapredanie ČSR jej spojencami Hitlerovi v Mníchove. A tak predaní a zo všetkých strán obkľúčení - aj z tej maďarskej - sme tu museli vymýšľať vlastný odboj v podobe SNP - vlastne už druhého v poradí. Ach, víťazní maďaróni to sú legény-i!
Opäť tendenčne trepeš somariny. Tak ako bola R-U monarchia (kľudne si tam dosaď aj Rímska ríša) zlepená vojnami v priebehu dejín, tak bola aj vojnou rozdelená. Keď ste vyhrávali, tak si od blaha ani nemukol, keď ste prehrali, tak vyplakávaš. Jednoducho víťazné mocnosti (Slovensko to nebolo, lebo ako samostatný štát slovenského národa v tej dobe neexistovalo) územne rozdelili R-U približne podľa polohy národov a strategických záujmov zúčastnených strán pri Trianonskej dohode . Ako porazení, musela vrchnosť R-U držať hubu a krok, tak je to po každej prehratej vojne.
02.04.2017, 00:05 | Správy | Domáce správy
Vojna s Poľskom o Oravu a Spiš: Slovensko prišlo o 25 obcí a 25 000 občanov
https://www.cas.sk/clanok/482687/vojna-s -pol…
V Poľsku vznikla spišsko-oravská légia, ktorá násilnými akciami zastrašovala dedinčanov.
Prepadli četnícku stanicu v Jurgove, kasárne v Podspádoch, zavraždili českých úradníkov v Smerdžonke aj richtára z Nedece. Plebiscit sa nakoniec nekonal. Pod tlakom veľmocí bola 10. júla 1920 podpísaná dohoda o súhlase s medzinárodnou arbitrážou, kde sa stanovili československo-poľské hranice. Na českom Těšínsku sa dohodou naplnili československé ašpirácie, ale slovenská časť republiky stratila 25 obcí asi s 25-tisíc slovenskými obyvateľov
V Niedzici sa narodil Michal Dočolomaský Jeho popol je rozsypaný nad týmto uzemim Je to prielom Dunajca najkrajši kut tatier Poliaci tam potavili priehradu
Táto história je staršia, je z obdobia po Veľkej vojne, keď ČSR s Poľjskom aj bojovalo v skutočnej vojne o oblasť Ťěšínska miesto toho, aby usporiadali plebiscit, ako k tomu boli vyzvaní Versaillom. tá vojna je známa, ako "Sedemdňová vojna" a v dejepise sa veľmi nespomína. História z roku 1938 dohnala poľské tanky do ulíc Těšína. Takže sme mali s Poľskom viac ťažkostí, ako sa dnes z mnohých zmätených zápisov dá rýchlo zistiť.
... ako mohlo Slovensko zabrániť tomu, že si Nemci nezaberú na Slovensku po 15.3.1939 čo sa im zachce? Veď Slovensko nemalo armádu, nemalo políciu.... nemalo nič! Začínalo budovať všetko od začiatku a za "pomoci" Nemecka..... Po roku budovania Slovenskej armády, bolo Slovensko totálne závislé na Nemecku. Odtiaľ pramení útok na Poľsko, keď Tisa informovali, že sa Slovenská armáda zúčastní útoku na Poľsko povedal " Ešte len to nám chýbalo" , musel však držať hubu a krok, rovnako ako dnes drží hubu prezident-vláda SR a plní nadiktované €Ú a NATO .....
Musel?Mal útok na Poľsko odmietnuť (ako to urobili Maďari) a mohol byť v očiach sveta hrdina.Takto si ho generácie zapamätajú ako kolaboranta.
Ak by nebol Tiso využil príležitosť a nebol išiel pre ukradnuté územia z roku 1938, tak by sme mu to dnes počítali za velikánsku chybu. On sa jej nedopustil, bol to veľký štátnik.
Maďari nikdy na poľsko neútočili, rozhodne nie v tomto období, keďže jednali v Poľsku o spoločnej Poľsko - maďarskej hranici. Zápis z tohoto jednania existuje. Zučasnil sa ho aj slovenský poslanec parlamentu, maďarský špión, odsúdený János Esterházy.
súdruh jancura, dlhoročný komunista, redaktor straníckeho týždenníka nové slovo, zabudol na to, že ešte predtým zabralo poľsko viacero slovenských dedín na orave a kysuciach -- a zatiaľ nehovorí ani o tom, ako bolo poľsko spolu s maďarskom dohodnuté na delení slovenska -- sever poliaci, juh maďari, hranica uprostred; aj takí sú poliaci, nielen výrobcovia salmonelózového mäsa, posypovej kuchynskej soli A pod.
A azda si Maďari,kde malo maďarské obyvateľstvo obrovskú prevahu nemali nechať?
Marili rozsudok mierovej konferencie vo Veľkom Trianone. Mali ich na mierovej konferencii v roku 1947 v Paríži celkom zrušiť a rozdeliť ich medzi okolité krajiny. Okrem iného aj za to ako sa pomáhali brániť Nemcom na Budíne proti vojskám Sovietskeho Zväzu. Bolo to niečo, ako presný opak SNP - v maďarskej réžii.
evita
Myslíš Hlinkovu gardu? Tí nielen nielen bojovali proti sovietskym vojskám, ale vraždili aj vlastných Slovákov.
Aj takí sa našli v Hlinkovej garde a nie len tam. Ale trinásti príslušníci Hlinkovej gardy boli prví padlí pri napadnutí Slovenska Maďarmi 9 dní po vzniku a polnočnom prvom maďarskom uznaní Slovenského štátu. Bránili Slovensko proti zradným Maďarom! Nech je im česť a sláva!
Aj na Dukle bojovali s nemcami a nikto ich za to nekritizuje... Ani oni si popol nesypú na hlavu ako my, každý týždeň si musíme niečo prečítať od "žurnalistov" ktorí zrejme žijú len z vyťahovania negatív o vlastnom národe, hoci keby sa radšej venovali takým židom a anglosasom, bolo by to pestrejšie... nuž ale keď je taká "objednávka"... úbožiaci
Odporúčame