A chces tvrdit, ze si zelensky vyberal tak hlupo? Lebo to pises tak akokeby som si ho ja vybrala a nie Zelensky!
A chces tvrdit, ze si zelensky vyberal tak hlupo? Lebo to pises tak akokeby som si ho ja vybrala a nie Zelensky!
Poradca Zelenskeho! Nevedel si?
"Sú to ruské sily, ktoré momentálne vykonávajú útočné operácie pozdĺž línie Kupjansk-Svatove-Kreminna, neďaleko Bachmutu, pri Avdijivke, západne a juhozápadne od mesta Doneck, v pohraničnej Donecko-Záporožskej oblasti a v západnej Záporožskej oblasti."
Najmä ukrajinskí spojenci a finanční podporovatelia si budú musieť vybrať medzi prijatím stratégie „all-in“ (masívna podpora Ukrajiny) alebo čeliť dlhotrvajúcemu zmrazenému konfliktu, ak sa rozhodnú pokračovať v súčasnej úrovni finančnej a vojenskej podpory. Ukrajina taktiež zatiaľ odmieta uvažovať o priamych rokovaniach s Ruskom.
z dlhej analyzy:
Standard:
Prinášame pravidelnú týždennú geopolitickú analýzu Petra Januru. Autor je dlhoročný kanadský diplomat momentálne mimo službu a pôsobí na Slovensku.
V súčasnosti otvorený konflikt medzi prezidentom Zelenským a vrchným veliteľom ozbrojených síl Zalužným potvrdzuje negatívnu dynamiku, ktorá v súčasnosti na Ukrajine panuje. Tento trend sa potvrdil v pondelok počas návštevy Kyjeva americkým ministrom obrany Lloydom Austinom.
Ďalšou prekážkou, ktorej Ukrajina v súčasnosti čelí, sa ukazuje nedostatok bojaschopných vojakov.
V septembri ukrajinské ministerstvo obrany schválilo skrátenie zoznamu zdravotných problémov, ktoré oslobodzujú Ukrajincov od vojenskej služby. Momentálne sa šíria fámy, že armáda tiež rozšíri vekové okno pre mobilizáciu a ďalšie odvody do armády. Mnoho vojakov na frontoch nebolo tiež nikdy demobilizovaných, zatiaľ čo priemerný vek ukrajinského bojovníka je 43 rokov.
Presne to, co tu piseme davno:
Arestovič, bývalý poradca ukrajinského prezidenta, sa domnieva, že úspech AFU na bojisku je “nemožný alebo veľmi ťažký”
Zároveň neverí v dostatočné dodávky zbraní zo strany Západu. Tvrdí, že Európska únia ich v takých objemoch jednoducho nemá a USA nechcú úplné víťazstvo Ukrajiny nad Ruskom na bojisku, aby zabránili Moskve ešte viac sa priblížiť k Číne.
“Stratégiou USA je zabezpečiť, aby Rusko nemohlo poraziť ani Ukrajinu. Ale aj to, aby Ukrajina nemohla úplne poraziť Ruskú federáciu,” povedal Arestovič.
https://www.hlavnespravy.sk/pochmurna-predpo…
A co, teraz je preto proputinovsky troll?
Nie, len vidi zradnost USA ako my vsetci okrem vymytych trollov!
Dalsi hoax Dennika N:
.
.
Taraba k článku denníka N: “Prvotriedny hoax.” Reaguje aj kancelária prezidentky
https://www.hlavnespravy.sk/taraba-k-clanku-…
Denník N zverejnil bombastický článok, ktorého pôvodný titulok znel “Taraba aj prezidentka poletia na svetovú klimatickú konferenciu. Radšej každý zvlášť”. Potom sa ale začali ozývať spomínaní politici.
Takto vyzerá prvotriedny hoax z plátka Progresívneho Slovenska. Pani prezidentka ide do Dubaja skôr, pretože prezidenti letia o týždeň skôr a ministri majú stretnutie o týždeň neskôr. DenníkN si nevie ani kliknúť na program konferencie, kde by to pochopili. Takže nejdeme každý zvlášť, pretože by sme mrhali peniazmi z rozmachu, ale preto, že to inak nejde.”
Dalsi zastanca rozostvavania nasich narodov!
Presne naopak, Fico do ceskych volieb nezasahoval!
"Ani Fico, ani Orbán pritom nepresviedčajú svojich kolegov, aby zmenili názor, iba požadujú rešpekt k tomu svojmu. A vysvetľujú, že dôvody ich postoja sú geopolitické, a nie hodnotové.
Česká vláda a český prezident majú inú politickú líniu, čo tiež slovenskí vládni politici nijako nespochybňujú. K tomu dochádza z opačnej strany.
K tomu dochádza z opačnej strany!
Ceska televize:
.
.
Komunistická minulost se stále vrací jako bumerang, Pavel se alespoň omluvil, řekl šéf ÚSTR Kudrna
Ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Ladislav Kudrna v pátečních Událostech, komentářích mimo jiné řekl, že se domnívá, že jsme se ani více než 30 let po sametové revoluci nevyrovnali s minulostí z období socialismu. Šéf organizace Post Bellum Mikuláš Kroupa si myslí, že oba kandidáti na prezidenta – tedy Andrej Babiš (ANO) i Petr Pavel, se při mluvení o své minulosti dopouštějí manipulací.
Pokud jde o Petra Pavla, vědí v ABS o třech archiváliích. „Je to záznamní list vojenské kontrarozvědky, dále máme osobní svazek zpravodajské správy generálního štábu a také personální spis. Všechny tyto materiály zveřejnil generál Pavel na svých webových stránkách,“ zmínila Ptáčníková.
https://www.youtube.com/watch?v=rdMgUi9STQU
Když byl Pavel v rozhovoru pro ČT24 v minulosti dotazován na své angažmá ve velení NATO, byla mu položena otázka, jak vnímá, že se v socialistické armádě učil, jak bojovat proti NATO, a pak se v podstatě stává nejvyšším vojenským předsedou v Severoatlantické alianci, uvedl: „Život někdy tropí kotrmelce. Asi je správně, když se říká nikdy neříkej nikdy. Neberu to jako nic diametrálně protikladného, protože to vojenské řemeslo bylo velice podobné na straně Varšavské smlouvy, stejně jako na straně Aliance, co se změnilo, je politické vedení,“ uvedl Petr Pavel.
„Neboli vojenské řemeslo je vždy stejné, ať už vám velí z Moskvy, nebo z Washingtonu, říká kandidát na prezidenta České republiky,“ glosuje Jana Bobošíková výroky generála Petra Pavla.
Pedagog jednoho z favoritů na příští hlavu státu, generála Petra Pavla, promluvil. Jana Bobošíková z Aby bylo jasno popsala, jak Pavla učil vojenský špion, který ve Švédsku za socialismu zřizoval například mrtvé agenturní schránky a byl vyhoštěn v souvislosti s dosud neobjasněnou vraždou švédského premiéra Olofa Palmeho. A neučil ho prý plazení se v bahně, jak se nám nyní exkomunista Pavel snaží namluvit.
O generálu Pavlovi začali promlouvat jeho spolužáci z přísně utajovaného kurzu Zpravodajské správy Generálního štábu Československé lidové armády na Vojenské akademii Antonína Zápotockého v Brně. Do tohoto tříletého kurzu nastoupil Beneš společně s asi dalšími dvaceti vojáky včetně Pavla v září 1988. „Zde režim připravoval zpravodajské důstojníky na vyslání pod diplomatickým krytím především do zemí NATO. To už zní jinak než postgraduální studium na Vojenské akademii v Brně, že?“ dodává Bobošíková.
No iste, primitivi sa bavia, dalsi dokaz primitivizmu!
Ja nemozem za to, ze ako primitiv nevidis v clanku link!
Tak ty nevies ani to, ze bol agent a ze to olutoval?
Aj tymto ukazujes, ze nie si liberal, ale primitiv a navyse nasilnik. Presne to, co na SME dnes kritizuju, ze preco mame na Slovensku nasilie!
Aspon ludia videli, co je opozicia zac.
Z nadpisu - nase vztahy sa neochladili!
Zjavne vam to ako primitivom vadi.
To si myslia len primitivni extremisti, co chcu nase narody rozostvat.
Tu mas realne nazory:
No to by si bol na SME s tymto ukazkovy primitiv!