Typická Ruska fastiicka diktatúra....
Do gulagov zobrali Rusi aj tisíce slovákov ...
V Moskve na mieste niekdajšieho múzea histórie gulagov otvorili múzeum „genocídy sovietskeho ľudu“ počas invázie nacistického Nemecka. Pôvodné múzeum bola považované za jedinú významnú inštitúciu venovanú uchovávaniu pamiatky obetí stalinských represií.
Múzeum histórie gulagov zatvorili na jeseň 2024 „na dobu neurčitú“, oficiálne pre údajné porušenie pravidiel o požiarnej bezpečnosti. Múzeum založil v roku 2001 novinár Anton Antonov-Ovsejenko, ktorý v stalinských táboroch strávil vyše 13 rokov.


