https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/blizk…
2 2. července 2019 19:59
Polovina mladých Arabů uvažuje o emigraci a nejraději by odešli do Evropy.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/blizk…
2 2. července 2019 19:59
Polovina mladých Arabů uvažuje o emigraci a nejraději by odešli do Evropy.
https://www.bbc.com/news/world-europe-490778…
S peaking after Monday's talks attended by EU interior and foreign ministers, Mr Macron said: "The conclusion of this morning's meeting is that 14 member states have given their approval to the Franco-German document.
"Of those 14, eight have enacted their co-operation, and their participation in the stable mechanism which would allow the commissioner to act on requests and the response of the eight member states in the necessary spirit of solidarity."
Mr Macron provided no details of the agreed deal.
The eight countries are Croatia, Finland, France, Germany, Ireland, Lithuania, Luxembourg and Portugal.
The six EU nations that have backed the deal in principle have not been named.
A čo fo Jemenu? Tam neposlal? Alebo aspoň Saudom, aby prestali s bombardovaním.
Ako dvojčlenný tím by sa osvedčili Michel Houellebecq (Podvolení) a Jean Raspail (Tábor svätých).
Namiesto Šichařovej tam mala byť Švihlíková, to by skôr sedelo. Čo sa týka Spencerovej, pred pár mesiacmi dostal a rubriku na iPrima spravodajskom webe (ktorý až prekvapujúco sa vymyká mainstreamu názormi bez cenzúry a komentármi).
Leyenová chce zaviesť aj jednotnú minimálnu mzdu v EÚ. To bude poskytne žúžo!.
V Rusku si ľudia stále myslia, že ak povedia niečo zlé na vládu, tak ich zabijú alebo otrávia. V USA je to normálne
Nie. Ale nepáči sa mi ani tvrdenie, že Nicholsonová "V podstate spĺňa podobné kritériá ako bývalá poľská premiérka".
Szydło was born in Oświęcim and raised near Brzeszcze, where her father was a miner.[5] She graduated from Jagiellonian University in Kraków in 1989[6] where she completed studies at the Department of Ethnography.[7] In the years 1989 – 1995, she was a PhD student at the Philosophy and History Faculty of that university. In 1997, she completed post-graduate studies for managers of culture at Warsaw School of Economics, whereas in 2001 at Kraków University of Economics - management of local government in the European Union.
Takže demokracia negarantuje práva všetkým ľuďom rovnako? Nejako bližšie by to nevysvetlila? Vlastne tých 700 Africanov, ktorí 13.7. demonštrovali v Paríži za to, aby sa všetci (včítane nich) mali dobre, každý, kto si zažiada, dostal azyl, a všetkým bolo pridelené slušné bývanie, vlastne podporovali libdem
Zľakli sa pozitívnych zmien v Američanmi okupovanom Afganistane, a tak radšej ušli.
Kedysi to bolo (relatívne) bežné, že celý športový tam odišiel z hotela a požiadal o azyl.
:::Vtedajší prezident Ivan Gašparovič sa o ľudskoprávnej situácii v krajine svojho hosťa nezmienil ani slovkom, hoci v skutočnosti Čína predstavuje len pár percent slovenského obchodného exportu::
Takže celá tá kritika padá, pokiaľ by sme mali väčší export do Číny? To by nevadili popravení trestanci, Ujguri v táboroch či miznúci aktivisti? Rád by som si s pani Krempaskou prehovoril o jej "hodnotách".
Radšej už ani nebudem pokračovať. Iba by som dodal, že Čína má cca 1,41 miliárd obyvateľov, ročne sa tam narodí okolo 16 miliónov obyvateľov, a Slovensko by ako čínske mesto dosiahlo v rebríčku 80. miesto.
Aby sa zdala byť objektívna, pani Krempaská odporúča :::Pri stretnutí s Američanmi zasa môže Čaputová spomenúť Chelseu Manningovú a väznicu Guantánamo na Kube.:::
Pani Krempaská si asi robí srandu z prezidentky. Alebo je neprišlo vôbec na um, že by Američanom mala vyčítať dodávku zbraní Saudom, rádovo za stovky miliárd dolárov, a tie zbrane spôsobili najväčšiu humanitárnu katastrofu po WWII? Prípadne úplnú ignoráciu medzinárodného práva, ktorej výsledkom sú útoky na nezávislé štáty (obvykle s nejakým lživým odôvodnením, určeným domácim voličom) so stovkami tisícov mŕtvych, ničenie svetového hospodárstva úplne nebývalou mierou, hrubé zasahovanie do politiky mnohých nezávislých štátov (trebárs taký Kiska a Čaputová). Radšej už anio nebudem pokračovať. Iba by som dodal, že Čína
Pokiaľ dobre rozumiem, žiadny odkaz nemáš.
Leyenovu podľa prieskumu v Spiegli považuje veľká väčšina Nemcov za jednu z najslabších členov vládneho kabinetu.
Odporúčame