Konzul, nie veľvyslanec. Konzul je nižšia funkcia.
62ročná žena sa na Slovensku v priemere dožíva 82,24 rokov, to jest poberá dôchodok v priemere 20 rokov.
Podľa mňa to máš úplne popletené. Mal by si zostať pri poistkách.
A ktoré "kmeňové údaje" prepisuje nevratne (!) vo Windowsoch?
To, že ľuďom na sviatky obchody nechýbajú, jasne ukazuje zvýraznený text z článku:
:::Bolo to ťažké, ale zvykli sme si na to, že sú obchody zatvorené. Keďže sme z Bratislavy, ak nám nutne niečo chýba počas štátneho sviatku, vybehneme sem, do Rakúska. To sa však nestáva často a snažíme sa nakúpiť to, čo potrebujeme o deň skôr.:::
Čo sa mňa týka, v drvivej väčšine prípadov stretávam ľudí, ktorí na túto zmenu nadávajú, najmä keď stoja deň predtým vo frontách a čakajú, kým sa dostanú k unaveným pokladníčkam.
Furthermore, the Russian prosecutors had consistently rejected the applicants’ requests
for rehabilitation of their relatives, claiming that it was not possible to determine the
specific legal basis for the repression against the Polish prisoners as the relevant files had
disappeared. The Court found it hard to disagree with the applicants’ argument that a
denial of the reality of the mass murder, reinforced by the implied suggestion that the
Polish prisoners might have been duly sentenced to death, demonstrated an attitude
lacking in humanity.
Z 18.6.2012 som nenašiel žiadne rozhodnutie ESĽP, týkajuce sa Katyńe. Našiel som zo 16.4.2012, je pomerne dlhé, a na konci píšu toto:
The Court was struck by the apparent reluctance of the Russian authorities to recognise
the reality of the Katyń massacre. The approach chosen by the Russian military courts to
maintain, to the applicants’ face and contrary to the established historic facts, that their
relatives had somehow vanished in the Soviet camps, demonstrated a callous disregard
for the applicants’ concerns and deliberate obfuscation of the circumstances of the Katyń
massacre.
Výhodné je nemať kreditku, človek potom nemusí nič sledovať. Aj tie potraviny sú pravda, ľudia si trebárs kupujú bravčovú panenku, pritom bôčik je oveľa lacnejší, takže mohli ušetriť.
(Po tejto genocíde považoval Pán za najdôležitejšie nariadiť Mojžišovi, ako má deliť korisť)
Rozdelenie živej koristi.
25 Pán hovoril Mojžišovi: 26 „Spočítaj s kňazom Eleazarom a s kniežatami ľudu všetko, čo sa nazbieralo ako korisť z ľudí a dobytka! 27 Korisť potom rozdeľ napoly medzi tých, čo sa zúčastnili na boji a tiahli do poľa a medzi celú pospolitosť.(...)
32 Koristi, čiže toho, čo ostalo a čoho sa vojsko zmocnilo, bolo šesťstosedemdesiatpäťtisíc oviec (a kôz), 33 sedemdesiatdvatisíc kusov hovädzieho dobytka 34 a šesťdesiatjedentisíc oslov; 35 ľudských duší zo žien, ktoré nepoznali obcovanie s mužom, bolo dovedna tridsaťdvatisíc.
Návod, ako sa zachovať k zajatcom.
13 Mojžiš, kňaz Eleazar a všetky kniežatá ľudu im vyšli z tábora v ústrety. 14 Mojžiš sa však rozhneval na veliteľov vojsk, na vodcov, na tisícnikov a stotníkov, ktorí sa vracali z bojovej výpravy. 15Mojžiš im vyčítal: „Prečo ste nechali všetky ženy nažive?! 16 Veď to práve ony na Balámovu radu zviedli Izraelitov, aby kvôli Fogorovi odpadli od Pána, za čo stihla Pánov ľud nákaza! 17 Preto teraz pobite všetkých chlapcov a pozabíjajte aj všetky ženy, ktoré už obcovali s mužom. 18 Ale všetky devy, ktoré ešte neobcovali s mužom, nechajte nažive pre seba! (...)
Numeri 31
(...) 7 I tiahli proti Madiánčanom, ako Mojžišovi prikázal Pán, a pobili všetkých mužov. 8Medzi tými, ktorých pobili, boli aj madiánski králi: Evi, Rekem, Sur, Hur a Rebe, päť madiánskych kráľov. Aj Beorovho syna Baláma zabili mečom. 9 Madiánske ženy a deti odviedli Izraeliti do zajatia. Všetok ich dobytok, všetky ich stáda a všetok ich majetok vzali so sebou ako korisť. 10 Všetky ich mestá, bydliská a stanové tábory podpálili. 11 Potom vzali všetku korisť a všetko, čoho sa zmocnili z ľudí i z dobytka, 12 a priviedli zajatcov aj ulúpenú korisť k Mojžišovi, kňazovi Eleazarovi a celej izraelskej pospolitosti do tábora na Moabskej stepi pri Jordáne oproti Jerichu. (...)
Zaujímalo by ma, ako ich tá polícia prenasledovala.
Čìtal som v správach 2 údaje, podľa jednej Rusi vynaložili 40000 dolárov, podľa druhej 270 000 dolárov na inzeráty vo FB . Žiadne relevantné príklady 'ovplyvňujúcich' inzerátov som nikdy nevidel, napriek tomu, že som ich aktívne hľadal. A bolo zverejnené, že Trump a Clintonová vynaložili na prezidentskú kampaň cca 800 MILIÓNOV dolárov, približne v pomere 1:2. Tá väčšia suma, ktorú mali investovať Rusi na ovplyvnenie volieb v USA činí 0,3 promile celkových nákladov na volebnú kampaň. Podľa mňa by obaja kandidáti radi dali 'ovpyvňovačom' desiatky miliónov dolárov za know-how, ktoré dokáže úspešne pozmeniť predpokladaný výsledok volieb, a sami by ho realizovali.
A, ako píše Tereza Spencerová na fb
-- USA hrozí sankcemi všem státům, které se budou podílet na rekonstrukci Sýrie… co se týče sankcí, je jich už tolik, že ostatní státy se dříve či později proti nim začnou stavět nebo je rovnou ignorovat… shrnuje americký Foreign Affairs…
Už uvalili, úplne brutálne. Časť osôb z USA a VB, ktoré sa mali zúčastniť investorskej konferencie v Rijáde, sa jej pravdepodobne nezúčastní.
Bolo to na území Sýrie, a bolo to zrejmé zo zverejnených radarových máp.
Nájde sa kompromis - budú predávať zbrane SA s desaťpercentnou prirážkou.
Je rezervovaná pre ťažkých alkoholikov?
1. Bola to loď s migrantmi, nie utečencami.
2. Nepropagandistický titulok by znel as takto: "Loď s migrantmi neuposlúchla pokyny marockého námorníctva, tí potom spustili streľbu".
Odporúčame