Už som pár razy napísal, že demokraticky to nejde. Chce to pár tisíc mŕtvych a pármiliardové hmotné škody, potom to pôjde.
Už som pár razy napísal, že demokraticky to nejde. Chce to pár tisíc mŕtvych a pármiliardové hmotné škody, potom to pôjde.
Hlúposti si písal ty. Dôchodok sa počíta podľa presne definovaných pravidiel, dve najdôležitejšie kritériá sú počet odpracovaných rokov a výška odvodov počas týchto rokov. Ten človek, ktorý dostal 327 € dôchodok by ho dostal presne taký, aj keby bol predsedkm vlády Kaník. Akurát v prípade, keby bol angažovaný aj v druhom pilieri, tak by ho mal o niečo nižší. Naozaj si mal predstavu, že človek s hrubým príjmom okolo 600€ mesačne by mal dostať po odchode do dôchodku 500€ čistého mesačne?
Jediná cesta na zníženie napätia je tá, že sa Turci ospravedlnia za zostrelenie lietadla a poskytnú náhradu škody. Mal by to niekto Stoltenbergovi povedať.
Nechcem viac únie. Pravdu povediac, nechcem jej ani toľko, koľko jej teraz. Nechcem, aby nevolení, neschopní a neodvolateľní politici dostali do rúk ešte viac moci.
Keď Rusi uvedú do prevádzky vlastné zásobovanie Krymu elektrinou, môže začať Kyjev rozmýšľať, či jeho zásoby uhlia naozaj dlhšie vydržia.
Prečo sa stále hovorí, že štát "dotuje" dôchodky z 1. piliera? Peniaze z odvodov, ktoré odtečú do 2. piliera je samozrejme potrebné nahradiť.
Čo sa týka indexovaných dôchodkov z 2. piliera, keď si ich poberateľ zvolí, zníži sa mu dôchodok o toľko, aby pri každoročnom zvyšovaní o 2% celkovo sumárne získal za 20 rokov toľko, koľko by získal poberaním neindexovaného. Potom už bude na tom lepšie, ale toho sa bude musieť dožiť.
"Z ekonomického pohľadu teda môže ísť v praxi v konečnom dôsledku pri nezvládnutí nastavenia parametrov modelu aj o diskrimináciu starých pacientov v prístupe k zdravotnej starostlivosti v rámci verejného zdravotníctva."
Diskriminovaní sú pochopiteľne aj teraz. Nijako to nesúvisí s eutanáziou. Argumentácia "zneužitím" je iba výhovorkou.
Včera nejaký mladík z tých migrantov presviedčal do kamery, že všade, v Iráne aj v Maroku je vojna, a ich nechcú pustiť ďalej.
Kto vie, čo ešte musí urobiť, aby prestal byť pre Západ akceptovatelný?
Mohol by ho niekto nakopať poriadne medzi nohy a potom ho vyzvať, aby k tomu zaujal pozitívny postoj.
Najlepšie je vyhlásenie Erdogana, že Turecko je jediné, ktoré berie boj proti IS vážne.
Maassen prohlásil, že jeho úřad ví o 7900 islamistických radikálech v Německu, kteří obhajují násilný džihád. Tito radikálové prý cíleně oslovují i uprchlíky a pokoušejí se je získat pro svou věc.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/mezi-migranty-jsou-pry…
Čo nato pani autorka?
Minimum, čo by som očakával, je pozastavenie členstva Turecka v NATO. NATO a USA neoficiálne síce karhajú Turkov, oficiálne však tvrdia, že Turci konali správne. Tak spôsobujú veľké škody v myslení ľudí. Mať tak tú moc, okamžite zabezpečím odchod Slovenska z NATO.
Prekvapujúco objektívny článok u susedov:
Keulemans: Prináša spolužitie s moslimami nejaké skutočné riziká? A aké? To je aj pre mňa každodenná otázka
Na nešťastie, odpoveď na túto otázku odložili na neskôr a debatovali o volovinách, ktoré nikoho okrem nich nezaujímajú. Takže odpoveď sme sa nedozvedeli. Možno na ďalšom fóre...
Tie negatívne emócie často pramenia zo sklamania, že s nimi v Európe hrubo zaobchádzali. Majú pocit, že sa k nim nesprávajú ako k ľuďom, keď ich nútia zotrvávať v zlých podmienkach tábora, ktorý je známy pod menom džungľa.
Chcela povedať: Nedovolia im prejsť do Veľkej Británie. Ľudia majú predsa právo vlámať sa do kamiónu a prejsť do Veľkej Británie.
Odporúčame