To čo urobili hlavne Nemčúri je neospravedlniteľné. Ale naši v zápase so Švédmi posledných 10-15 minút tiež nedoťahovali akcie do konca (okrem tej Šafrankovej šance) a prihrávali si zbytočne dozadu a hrali na udržanie výsledku. Keby vsietili 4. gól, nebolo by čo riešiť. A pritom vedeli, že 3:0 nemusí stačiť najmä na Portugalsko.

