Takýto národ takéto časopisy nepotrebuje:-) Dúfam, že aj divadlá prestanú hrať, galérie zavrieme, aj tak tam nikto nechodí a všetky peniaze presmerujeme na štylizovaný komunistický folklór. Konečne bude pokoj.
Takýto národ takéto časopisy nepotrebuje:-) Dúfam, že aj divadlá prestanú hrať, galérie zavrieme, aj tak tam nikto nechodí a všetky peniaze presmerujeme na štylizovaný komunistický folklór. Konečne bude pokoj.
Bohužiaľ smeráci si myslia, že ekonomika funguje podľa zákonov, ktoré prijímajú v parlamente a podľa toho porovnávajú výkonnosť Ii.piliera s I. priebežnými pilierom. Najskôr nastavili I. pilier tak, že rozvracia štátne financie a bude udržateľný len za cenu chradnutia iných služieb financovaných štátom, predovšetkým školstva, zdravotníctva a infraštruktúry ( to už teraz zakrývajú iba eurofondy), potom Ondruš vyhlási, že Ii. pilier nie je tak výkonný ako ten ich I. pilier čo bude dôvodom na jeho zrušenie, a potom, keď ho minú, financovanie štátnych výdavkov skolabuje, všetky dôchodky bude potrebné znížiť, ľudia sa budú búriť, ale to už smerakom bude jedno, pretože si svoj ‘ výnos” zo štátu budú užívať niekde v zahraničí.
Mosty nám padajú, cesty sa rozpadajú, ale to štát netrápi. Zase dáva do rúk úradníkov ďalšiu pečiatku, aby mohli byť dôležití. Tak ako pri kultúrnych pamiatkach štát pindá do toho, čo môžete a nemôžete, ale peniaze nedá, takže sa postupne národné kultúrne pamiatky premieňajú na ruiny, tak to je aj pri cestách - štát peniaze nedá, ale chce mudrovať čo môžete a čo nie. Postupne nás tento úradnícky štát všetkých zadusí a zničí.
Ľahké riešenie - vystúpiť z Európskej únie. Som zvedavý, keď príde na hlasovanie o vystúpení z EÚ, aký bude výsledok.
Čiže vyvesením Hitlerovej podobizne nepodporujem fašizmus, iba keby som k nej pripísal citáty z Mein kampf? Alibizmus slovenských sudcov a vyšetrovateľov nás zatiahol do riadneho bahna a vyzerá, že dno sme ešte stále nedosiahli.
Vláda musela predaj J&T odsúhlasiť takže rozhodla o predaji
Keď skončil Mečiar VÚB bola pred krachom, pretože na politický príkaz pánov z HZDS musela dať pôžičky meciarovým privatizérom, aby mohli skúpiť slovenské fabriky. Privatizéri firmy vytunelovali, pôžičky VÚB nesplatili a keby neprišli ti zlí zahraniční privatizéri a nenaliali do VÚB peniaze tak by skončila. A kludne mohla zostať štátna - aj tak by už dnes nebola.
Zabudli ste, že Nemci a Francúzi ten podiel za Fica predávali a Fico namiesto toho, aby ho kupil spať ho predal J&T a ti cenu zaplatili z jedného ročného zisku. To iste mohol urobiť Fico a neurobil - tak koho záujmy on háji? A teraz opakuje biznis model v zdravotníctve - tentokrát pre Pentu.
Sporenie na dôchodok cez penzijné fondy má každá krajina EÚ. Penzijné fondy sú dlhodobými investormi do projektov s dlhšou dobou návratnosti a tvoria významnú časť majetku pracujúcich. U nás sporenie a budovanie majetku vyvoláva iba závisť a všetci by chceli tých čo niečo majú okradnúť tak ako komunisti menovou reformou, združstevňovaním a konfiškáciou majetku za "protispoločenskú" činnosť. V každom, kto kričí, že treba II. pilier zrušiť sa ozýva ten komunistický boľševik, ktorý si brúsi zuby na cudzí majetok.
Neexistuje väčšia katastrofa, ako dať nekompetentného človeka na vysoko odborný úrad. To povedal Machala o Šimkovičovej?
Treba čítať s porozumením - je to priemer všetkých 27 krajín Európskej únie vrátane Slovenska. V roku 2022 Slovensko hospodárilo s deficitom 2,0% HDP a 15 krajín EÚ malo vyšší schodok ako Slovensko, to znamená, že v tom roku 15 krajín Európskej únie hospodárilo horšie ako my. Krajiny Európskej únie počas covidu minuli viac ako Slovensko, ale keďže v predchádzajúcich bohatých rokoch hromadili prebytky a mali na účte, tak si nemuseli toľko požičať. Fico nemal ani v jednom hojnom roku pred krízou prebytok, vždy hospodáril s mínusom a keď prišla kríza na účte nebolo nič.
V rámci Európskej únie (27 krajín) v roku 2022 dosiahlo 15 krajín vyšší schodok a 13 krajín dosiahlo vyšší dlh verejnej správy ako Slovenská republika. Priemerný schodok EÚ27 bol 3,3 % HDP (Slovensko schodok 2,0 % HDP) a priemerný dlh verejnej správy EÚ27 bol 83,5 % HDP (Slovensko 57,8 % HDP) v roku 2022
Renault nezaujíma celá spoločnosť, v prvom rade ho zaujíma skupina potenciálnych zákazníkov a v tej väčšina Véghovu podporu Pellegrinimu hodnotila negatívne. Tak urobil logický krok a zrušil spoluprácu s osobou, ktorá vyvoláva u veľkej časti potenciálnych zákazníkov negatívne emócie - jeho úloha bola vyvolávať pozitívne emócie.
Čo tu všetci riešia. Vegh predáva svoje meno ako tovar a Renault, Pellegrini a ďalší nakupujú. A každý zákazník sa môže rozhodnúť čo si kúpi a čo nie, či chce v zmluve na služby pokračovať alebo nie. Végh tým, že sa otvorene pridal na jednu stranu polarizuje spoločnosť a tým pádom poškodzuje obchodné meno partnera u polovice potenciálnych klientov - z marketingového pohľadu je teda rozhodnutie Renaultu logické a správne.
Veď rozhodujte, len teraz rozhoduje Putin s Orbánom. Orbán sa teší na južné Slovensko a Putin na zvyšok. Som zvedavý ako sa s tými dvoma v tých voľbách vysporiadate.
Bývam na dedine, obrábam aj záhradu, takže problematiku ovládam veľmi dobre. V Európskej únii žije 500 miliónov ľudí a na Slovensku z toho 5 miliónov čiže jedno veľké mesto. To zásobiť potravinami nie je pre Európu žiadny problém. Keď nebudú ludia robiť v tých automobilkách, nebudú mat peniaze ani na chlieb od domácich výrobcov. Keď tých zahraničných investorov vyženieme uvidíme ako si ti ludia budú zarábať. Asi znovu smer Amerika ako pred sto rokmi.
Vývojári mobilov rovnako ako lekári, čo vyštudujú a nájdu uplatnenie na zahraničnom pracovnom trhu nie sú odkázaní na podporu 1200 eur na polroka, ale naši dôchodcovia sú odkázaní na dane a odvody, ktoré platia firmy a zamestnanci na Slovensku. Keď tu nebudú zakladať Slováci firmy a zamestnávať ľudí, keď tu nebudú platiť dane a odvody, bohatnúť budu iné krajiny a nie my. Ale zjavne sme dosť bohatí, aby sme si to mohli dovoliť.
Tu nejde o to, či ho kupuješ každý deň, ale o to, koľko si ochotný za to zaplatiť. Ten, kto vyrába mobily ich predáva s pekným ziskom, tí, čo pestujú pšenicu, melú múku a pečú chlieb, nariekajú, že im predaj nepokrýva ani náklady. Zatiaľ čo vyrobca a predajca mobilov bohatnú , výrobca chleba iba prežíva a bez dotácii by zakázal úplne. Keby si zarátal do chleba zisk ako výrobca mobilov tak to by tu bola iná vzbura. Takže tých, ktorí by vedeli rozbehnúť na Slovensku výroby, ktoré produkujú zisk a vedeli by dať ľuďom aj slušné platy vyháňanie a chceme iba tých, ktorí by bez dotácii neprežili. Len keď sa minú peniaze na dotácie, neviem z čoho bude Slovensko žiť.
Myslíš tých lekárov čo vyštudovali v Čechách, že sem chodia zneužívať zdravotníctvo? Veď žobreme a uplácanie, aby sa vrátili, lebo tu už nemá kto liečiť. A bude to stále horšie, keďže priemerný vek lekárov sa blíži k šesťdesiatke. Podporu môže poberať iba ten, kto platí odvody a poistenie na Slovensku, takze tú podporu vam určite nezoberú. A odvody a dane, ktoré mali platiť vám na dôchodky a zdravotníctvo budú platiť inde. A vy im za to ďakujete. Oni bez vás v pohode prežijú, ale bez nich bude Slovensko chudobnejšie.
Odporúčame