Voloďu naháňajú do armády. Ako uteká pred hliadkou zbadá mníšku. Zúfalý sa jej pýta, či sa môže schovať pod jej sutanu, že ho naháňajú do armády a že on nechce ísť bojovať na Ukrajinu. Mníška súhlasila a ho zatajila pred hliadkou. Ked hliadka odišla, Voloďa poďakoval a hovorí: nič v zlom, ale máte krásne nohy.
Mníška odpovedá : Keby si sa pozrel trochu vyššie by si videl aj moje gule. Ja tiež nechcem ísť bojovať na Ukrajinu.

