Prezidenti mozu byt v urade max. 2 volebne obdobia. Teda hovorime o tych, ktori boli zvoleni dryhykrat a sluzili druhy tremin. Tieto volby do kongesu a senatu sa volaju "midterm", lebo sa konaju v polovici prezidentovho volebneho obdobia. Mnoho prezidentov nemalo vacsinu v konmgrese a senate, nielen Obama. Napriklad aj Bush senior.


