Ste najväčšia škodná, súdruh Fico. Alebo - Nie je dôležité zvíťaziť, ale nabaliť sa !
"V situácii obrovského sociálneho napätia považujem predvádzanie politikov na recepciách a koncertoch, ktoré budú stáť milióny, za nechutné." ( Robert Fico )
"Veľmi jednoducho, moje ambície sú absolútne odborné, absolútne odborné a uvažujem o tom, že by som skončil s tými typickými politickými aktivitami a sústredil sa na odborné záležitosti. Takže som vcelku rád, že moje meno sa neobjavuje pri žiadnych funkciách ani vo vláde, ani nikde inde."Robert Fico, poslanec SDĽ, Rádio Twist, 21. októbra 1998
Zostávam celkom pochopiteľne členom SDĽ, pretože si naozaj neviem predstaviť, že by som odhodil tých ľudí, s ktorými som tak veľa urobil..."
Takže vy sám neplánujete odchod z SDĽ? "Považujem to za absolútny nezmysel. Opäť vám opakujem, že závisí od inteligencie politických strán, do akej miery budú akceptovať nové tváre. Aj v SDĽ sú osobnosti, ktoré už musia ísť do politického dôchodku: so všetkou úctou a poďakovaním..." Robert Fico, poslanec SDĽ, Slovo č. 17/1999