Toto nie je o Ficovi, ale o ľavici., jej umelému oslabovaniu. V každej demokratickej spoločnosti ľavica patrí na politickú scénu , tvorí jej prirodzenú rovnováhu, so všetkými možnými dôsledkami na vývoj spoločnosti.
Toto nie je o Ficovi, ale o ľavici., jej umelému oslabovaniu. V každej demokratickej spoločnosti ľavica patrí na politickú scénu , tvorí jej prirodzenú rovnováhu, so všetkými možnými dôsledkami na vývoj spoločnosti.
Nepatrí sa mi miešať sa Smeru do analýz skončených volieb , ale pokiaľ viem, tak Fico nekandidoval do európskeho parlamentu. Okrem toho, aká je váha preferencií víťaza týchto volieb prakticky dosiahnutých v hlavnom meste ( kde bola v porovnaní s ostatnými krajmi na volbách vysoká účasť) pri celkovej priemernej účasti 22 % v porovnaní s poslednými parlamentnými volbami spred 3 rokmi s priemernou účasťou ,ak sa nemýlim , približne 60 % ( a s vtedajším víťazom volieb stranou Smer s 28% preferenciami.)
Mnohým, ich reakciou , vzájomným hašterením akosi unikla problematika tohto článku. Nerozumiem tomu, ani nechcem rozumieť. Konkrétne k tejto téme, téme spustenia prípravy Číny na dlhú obchodnú vojnu s USA by som chcel len podotknúť , že jej dôsledky iste zaplavia celý svet , nás nevynímajúc. Čína už je skutočná hospodárska veľmoc. Dynamika hospodárskeho rozvoja za posledné desaťročia udivuje.To nevyzerá na to , že vyhlásením nejakých nových cieľ zmyje sa jej postavenie v ekonomike sveta. Má umne centralizovanú produkciu vedy, tvorbu inovácií nosných hospodárskych projektov ,(pre rozvoj celých odvetví), kde sa tvoria výstupy ktoré prekvapujú celý svet. To je reálnym základom jej rozvoja Ako ukazuje aj história Číny , táto krajina na invenčnosť okrem iného má ,ak sa to dá tak vyjadriť, aj geneticky. Takže malo by sa na tieto problémy, možnej obchodnej vojny nazerať s rešpektom.
Čo si dovoluješ urážať národ ! Predsa to sú individuálne zlyhania. Mimochodom , keď si tak zaujatý do tohto problému, to je ten Ágh, čo si doviedol starosta jednej mestskej časti Bratislavy za prednostu ? Potom s pánom Bohom !
To je problém aj vo výbere dodávateľa, jeho technických schopností, ale i odbornej zdatnosti projektanta, v kvalite geologického prieskumu. Predsa podzemné stavby je niečo iné, ako povrchové stavby. Prečo by sa nemali tieto projekty zadávať aj zahraničným projektantom, kde je veľká skúsenosť s budovaním podzemných stavieb? .
Keď je taký ako píšeš, tak by to bola jeho malosť, nezžitosť s týmto mestom. Prirodzené by malo byť,aby aj u nás ľudia vo verejných, ale aj štátnych funkciách začnú uvažovať v kontexte dynamiky budúceho vývoja našej spoločnosti , s horizontom 20-30 rokov ? Veď toto mesto je perspektívne, žiadané pre plnohodnotný život a aj napriek istým limitom sa dynamicky sa vyvíjalo, vyvíja sa. Keď to niekto nechápe v týchto funkciách. tak nech ide robiť niečo iné.
Skúsenosti ukazujú , že keď sa niektorá sekcia týchto stavieb v tak napätých termínoch urýchli , takmer zákonite sa to prejavuje v predĺžení termínov dokončenia na iných stavbách obchvatu Bratislavy . Predsa dopravnú situáciu v Bratislave rieši až DIALNOČNÝ ÚSEK OBCHVATU BRATISLAVY, preto sa aj tento obchvat začal budovať. Bol by som zvedavý, či sa robí niečo aj v projektovej a investorskej príprave , teda v pokračovaní obchvatu cez M. Karpaty , najmä vo výstavbe tunela.
Prečo by nemala. Predpokladá sa , že na podobnej diskusii sa zúčastňujú právne zodpovední ľudia ,ktorí by mali vedieť čo je pravdivosť informácie a dôsledky, ktoré z úmyselnej nepravdivej informácie vnútenú verejnosti plynú.
Predsa týmto spôsobom sa nielen hrubo bezdôvodne útočí, uráža a dehonestuje nielen každá jednotlivá osoba, ktorá je v ústavnej funkcii, ale aj statisíce voličov ktorí ju do tejto funkcie delegovali. Postihovať by to mala naša legislatíva. Predsa to je aj o autorite štátnej moci.
To je aj otázka elementárnej slušnosti odchádzajúceho prezidenta.
Rázsochy sú vhodnejšie miesto pre nemocnicu s celomestskou pôsobnosťou, ako Bory . Len aby bol na to vhodný projekt.
Pre dnešný svet je prepotrebná politická komunikácia svetových lídrov veľmocí o globálnych problémoch ľudstva.
Každý rozumný človek to musí uvítať.Akékoľvek vojnové riešenie globálnych svetových problémov ,aj obmedzených
, pri súčasnom raste ľudskej civilizácie , jej nekoordinovanej politickej plurality, dnešný rozvoj výroby, svetovej
vedy len produkuje ohrozenia života na tejto planéte.
Predsa výrobky , rôzne technológie sú právne i medzinárodne chránené. Tento právny systém umožnuje chrániť autorstvo. Američania by to nepoznali? Asi to nebude podstata problému. Iste , že sa navzájom u výrobcov aj svetových navzájom "pajcujú" niektoré nepodstatné prvky výrob , technológie výrobkov,. (Spomínate si na Japoncov, ktorí po vojne okrem iného dokázali dôkladne skopírovať československý fotoaparát Flexaret, ktorý mal vo vtedajšej dobe špičkové parametre. Neurobilo sa , alebo nedalo sa s tým urobiť nič ,aj pre nedostatok právnych predpisov , aké sú v súčasnosti) Potom v takýchto prípadoch (zvyčajne keď sa jedná o výrobky , technológie s vlastným vývojom, výskumom ide to na vrub spoločenského pokroku (Napríklad projekt Apollo - že bol prvý ,nemôže brániť tomu , že sa vyvíjajú a vyrábajú podobné zariadenia aj ostatnými výrobcami na svete - to by bol zvrátený hodnotový systém dnešnej civilizácie.)
Dopyt po výrobkoch určuje okrem ceny aj suma užívateľských parametrov , ktorá by ich v štandardnej trhovej ekonomike mala vyjadrovať. Keď sa trh politicky deformuje, ako je to v prípade súčasného amerického prezidenta , tak tieto dva fenomény sa sebe vzďaľujú a to v konečnom dôsledku i s ekonomickými následkami do celého reprodukčného procesu výroby v danom teritóriu ,nerovnováhy v ňom .Pokiaľ budú na strane činského výrobcu v ich ponukových výrobkoch v porovnaní s ostatnými výrobkami od iných výrobcov, vrátane amerických ako náhrady dovozu, vyššie uživatelské parametre,(nová výroba zvyčajne nemá uživatelské parametry tých štandardných na trhu vyrábaných desaťročia) tak nie je problém Číny uplatniť tieto výrobky v ostatnom svete so 7,5 mld potenciálnych spotrebiteľov. (amarický trh cca 300 mila. spotrebiteľov.) Súčasne však začne pôsobiť technické zaostávanie výroby v danom regione-v napríklad v tomto prípade v Amerike (od investičných nákladov až po užitie náhradných výrobkov)
Hlavný problém vycestovaním na západ v minulom režime boli devízy- devízový prísľub od banky.Totiž tvorba a vydaj devíz bol za minulého režimu pre ich deficit v štáte prísne regulovaný (priority výdavkov devíz boli nákupy strojných technológii , ktoré zvyčajne mali vyššie parametre ako u nás. Štát v dôsledku toho v rozpočte pridelil len obmedzené množstvo devíz na turistický ruch, čo zďaleka nepokrývalo všetky individuálne žiadosti o ne. Keď je niečoho deficit , tak potom predpokladám, že sa možno siahalo aj na podobné limitujúce kritéria, ako uvádzaš .Nemalo to však oporu v zákonnosti.
Ale z dnešného pohľadu Ukrajiny, vyhlásenia jeho vládnych predstaviteľov o "odoberaní dôchodkov" , za to , že dostanú ruskí pas. Zdôrazňujem, že tieto ich vyhlásenia tiež nemajú oporu v zákonnosti, ani medzinárodnej. Predsa to sú prostriedky celoživotne naskladané občanmi ,zvyčajne ako zrážky z ich mzdy .Len mafián môže tieto prostriedky. konkrétnemu občanovi nevydať!
Kde na to chodíš? To píšeš asi preto, že Rusi boli vždy nezmieriteľní voči nepriateľom svojej krajiny. Slovom, si pomýlený, vyvracia ťa história.
Bol by som zvedavý koľko percent z tohto rastu amer. ekonomiky činí rast, neovplyvnený politickými vyhrážkami a hrozbami uvaľovania sankcií. Dôsledky takého rastu sú potom protirečivé.
Kiska je individuálne nulový politik. Politika nikdy nebola jeho prednosť .Jestvujúce postavenie v hierarchii politickej moci mu vygenerovalo umelé fabulovanie jeho osoby vnucovanú verejnosti, ako vhodného politického vodcu.
Nechcel som, ale musím na to reagovať , čo si napísal pod značkou "Tamerián " .Veď to je urážka rozumu, výplod chorej mysle umelé splietanie histórie. To si skutočne doteraz nečítal z tohto obdobia žiadnu štatistiku. To nechceš ,alebo nevieš , že hospodársky vývoj na Slovensku už pred prvou vojnou zaostával v hospodárskom rozvoji 50 rokov za Českým, že Slováci využili v tomto nesymetrickom národnom spojení v medzivojnovom období na dovzdelávanie (veľký analfabetizmus ) učenie , nadobúdanie skúseností rôznym manažerským funkciám, remeslám , profesiám , vôbec osvojovaniu si moderného spôsobu života. Len tak sme sa mohli stať v polovičke minulého storočia moderný národ. Po vojne sme boli však posudzovaní, ako porazená krajina-platby víťazom ,splácanie (do rozpadu ČSR) vojnových pôžičiek, úverov všetok štátny majetok bol založený v bankách.
Táto diskusia je od mnohých účastníkov nedôstojná tejto téme. Hoci som tiež nehlasoval, s jej výsledkami sa plne stotožňujem, osobne súhlasím až na malé výnimky, s jej poradím. Pre informáciu aj z môjho okolia je veľa ľudí podobného názoru. Veď tieto ankety nie sú o ideológii. Okrem toho si myslím si , že v tejto ankete sa hodnotila hlavne doba v ktorej daná slovenská osobnosť pôsobila, jej podiel a úroveň angažovanosti na štruktúrovaní slovenskej štátnosti . Je samozrejmé, že tieto ankety podliehajú aj časovosti. Aj napriek tomu doba , kedy sa slovenský národ inštitucionalizoval za štátotvorný národ nebude chýbať.
Isteže aj na období Dzurindovej vlády sa dá veľa kritizovať - napríklad dvojnásobné platy, spôsob privatizácie, ale
treba v tomto konkrétnom prípade oceniť jeho odsúdenie holandskej europoslankyne za jej neoprávnené zasahovania do vnútorných záležitosti politického systému Slovenska- hoci konkrétnym predmetom kritiky tejto poslankyne bol opozičný slovenský politik Dzurindu, teda jeho minulý politický súper. Tomuto by sa mali ( istého nadhľadu, aristokracie v politike) naučiť všetci naši súčasní politici.
Odporúčame