Človek s takýmto vyjadreniami nie je slobodný a svojprávny. On sa aj na šport pozerá ideologicky. V každom prípade osoba s týmito názormi vo vedení svetového športu nemá čo robiť.
Človek s takýmto vyjadreniami nie je slobodný a svojprávny. On sa aj na šport pozerá ideologicky. V každom prípade osoba s týmito názormi vo vedení svetového športu nemá čo robiť.
V dnešnom globálnom svete nemôže naša západná civilizácia žiť zo svojej minulej podstaty, nerovnováhy v sociálnych systémoch, z aristokratických spôsobov správania sa voči ostatnému svetu. To platilo v minulosti, teraz chce svet poznať pravdu , pravdu i v tomto prípade , v otázke použitia chemických zbraní ,vyšetriť ju, nie ideologicky ju stanovovať politickými rozhodnutiami. Pre zistenie pravdy preto by mali svetoví politici urobiť to najzákladnejšie ,viacej sa počúvať. Nielen pre pravdu, ale pre bezpečnú budúcnosť na tomto svete.
Bývalé Československo bolo súčasťou politického sytému štátov východného bloku, kde strategický politický vývoj, boli určované na východe. Nástupom Gorbačova v bývalom ZSSR, jeho politikou vedomou, alebo nevedomou vo vlastnej krajine a vtedajších socialistických krajinách už od roku 1986 s pričinením, koho zo zahraničia, to sa možno len domnievať, začali aj rozkladné procesy tohto systému - osobitne, prioritne rušením nadnárodných inštitúci tohto systému- RVHP, štáty Varšavskej zmluvy. Ak by to u nás nebolo v novembri 89, bolo by to o mesiac o pol roka v inej podobe, s inými protagonistami. Tak to bolo vtedy vnímané tými , ktorí tomu rozumeli.
Kto s takýmto divadlom vyjde na verejnosť, a nie prvý raz, je prinajmenšom pomätenou osobou. Po druhé, čo sú to za média, ktoré vyjadreniam tejto osoby dávajú tak veľký mediálny priestor? Neuráža ich , že šíria tak laciné pivničné klamstvá tejto paradoxnej postavy súčasnej slovenskej politiky. Veď to je už toľký raz účelové zavádzanie verejnosti. Predsa, to iste má aj právny postih.
Ak má byť konzistentný voči svojmu deklarovanému životnému presvedčeniu (amerického podnikateľa) o slobode svetového obchodu, tak k inému záveru sa ani nedá dospieť. Prax však ukáže, kto v USA vlastne vládne.
Podľa mňa Vaša strana, ale aj ďalšie strany z koalície sa príliš sústredili na riešenie situácie "extrémizmu" v BB kraji, ale extremizmus u ostatných Vám ušiel.. Inak ako to nazývate " v opozičných stranách mediálny ošiaľ nebol len mediálny, ale i profesionálny s plným využitími zjednodušených logických vzorcov, ale o to viac pôsobiacich na volebné politické postoje občana pre danú chvíľu. Teraz Vám však ostáva šanca sa skutočne "poučiť sa " s ľudmi na čele , ktorí aj takéto deje v dnešnej politike vnímajú.
Už aby sa "novozvolenci" preukázali svojou individuálnou " výnimočnosťou" v praktickom riešení svojich volebných deklarácií predvolebnom období. Len tak môžu potvrdiť svoje opodstatnenie a podstatu jemu, voľbami prepožičanej funkcii, funkciách.
Je nepochopiteľné, že v USA v dnešnej dobe a ich, tak rôznorodej, mohutnej volebnej kampane môže mať pár reklamných šotov na internete , "pritom nie je zrejmé , či cudzieho štátu" , vplyv na voľbu amerického prezidenta tak ako to konštatujú vo vyšetrovacom výbore amerického Senátu. To by tam potom s prepáčením, "žili sami malomyseľní voliči" V každom prípade tí vyšetrovatelia musia mať pri skúmaní tejto, podľa mňa umelej kauzy, veľmi čierny priezor. Myslím si však, že podstata tejto témy je niekde inde, "niektoré kruhy svetových mocností chcú zamedziť slobodnej výmene informácií ľudí sveta, kontrolovať jú.
A ty robíš čo? Áno, s tým súhlasím nechajme pragmaticky konať zainteresovaných na tomto probléme v súlade ako s demokraciou, tak i platným právom. Myslím si , že v Španielsku, ako aj v Katalánsku majú na to dosť vyspelých ľudí.
Usiluješ sa porovnávať neporovnateľné!. Vo veľkej väčšine Katalánci svojim ekonomickým ale aj sociálnym postavením v Španielsku sú istou elitou. Vari podobné to bolo so Slovákmi v rámci Uhorska .Slováci nemali ani svoje základné školstvo ,treli v Európe neporovnateľnú biedu, preto to riešili veľkým vysťahovalectvom. Veď v Amerike na začiatku 20 storočia pomaly žilo viac Slovákov ako vo svojej domovine. Tu sa hlavnou mierou aj štrukturovala intelektuálna sila Slovákov , podmienky (impulzy) na premeny rodnej vlasti. Prostredie pre to štruktúrovala svetová kataklizma 1.svetovej vojny-účasť v nej, čsl légie. Na druhej strane, ty si myslíš , že keď by nemali Katalanci volný španielsky trh, tak by tvorili naďalej cca 20 % HDP ?Ďalej pokiaľ viem, tak v referende vyjadrilo názor len 43 %Kataláncov,- či chce, alebo nechce má to riešiť vzájomným rokovaním .Emancipácia národa, jeho sloboda má podstatne zložitejší charakter a rozmer , ako tvoje pivové zjednodušenia.
Aj podobné zložité politické procesy majú isté, možné procesy riešenia. V prvom rade musí byť však ochota všetkých zainteresovaných strán vzájomne, reprezentatívne ,bez predpojatosti a predsudkov o nich rokovať a riešiť ich. Mocenské nástroje bolia všetkých, majú tvrdé dopady na každú zainteresovanú stranu. Prioritne by malo byť rokovať, nie o odchode, alebo zotrvaní Katalánska v terajšom štátnom zväzku, ale o rozvoji kultúrnej ekonomickej a sociálnej úrovni Kataláncov v dnešnom globalizovanom svete. Len tak na okraj "predsa dnešný globalizovaný svet nemôže rozkladom každých 100 km2 vytvárať nové sociálno ekonomické štruktúry, hranice, ako bariery v ekonomických, spoločenských politických procesov nielen v zjednocujúcej sa Európy"? Na druhej strane myslím si, že EU v súčasnosti vytvára aj dostatočný priestor na povznesenie a uchovanie každej národnej identity, kultúry a to nielen v rámci štátnosti. Alebo si Katalánci myslia, že je to inak?
Vari nechcete premierovi určovať aj farbu jeho slipov? Vari ste si ho sprivatizovali, ako fyzickú osobu?To je podľa Vás opozičná politika? Okrem toho premier si nájom bytu platí z vlastného vrecka, nehradí mu to štát, tak má hádam právo si svoje bývanie, potreby jeho štandardu zabezpečiť podľa vlastných predstáv.!
Výsledky volieb v ČSR určovala hlavne kultúra predvolebnej kampane ,nesystémovosť programov ľavicových strán s deficitom previazanosti na tvorbu zdrojov v spoločnosti. Osobitne u občanov však konkrétne zarezonoval umelý rozpad koalície, vzájomná kriminalizácia lídrov politikov, kde hlavným protagonistom boli ľavicoví politici.
Nie je to práve naopak? To si myslíš, že Slováci majú vygumované právne vedomie. To čo tvrdíš je pre sprostých, nepodceňuje ľudí na Slovensku.
Ale ja som to myslel vážne o tvojom učení. Čierno biele videnie majú len malé deti !Pre našu budúcnosť je tragédiou, že takýmto videním je nabitá aj celá opozičná politika. Pokiaľ chce S lovensko si udržať v politike ako takej medzinárodný kredit musí pokročiť ďalej.
Chlapče nie som členom Smeru , ani v politike. Vyprosím si aby si sa takto vyjadroval. Keď nie je tvoj mozog schopný v tejto otázke nič zmysluplného napísať okrem záporne nabitého ideologického blabotania, tak sa uč , možno ti to pomôže dostať sa k realite, k pravde.
V minulosti ma veľmi iritovala skutočnosť, že pri privatizácii prirodzených štátnych monopolných spoločností sa stanovovali rôzni poradcovia, ktorí za predaj brali veľké milióny z tejto privatizácie, podľa mňa v podstate za nič. Vysvetlovalo sa to, že sa to robí tak aj v zahraničí.(Pritom niekde bol len jeden kupujúci.) V tomto prípade "Gabčíkova "-návrat do rúk štátu musel byť od právnej firmy v každom prípade vynaložený značný právny "know have" . Porovnajte tento prípad napríklad s ostatným zahraničím, alebo s tým, čo Slovensko zaplatilo za právne služby Gabčíkova pri spore z Maďarskom. Len tak na okraj : pre podobné prípady máme jedno výstižné porekadlo " po vojne je každý generál"!" Pokiaľ sú predmetné odmeny v súlade s našim právom porovnatelné so zahraničím, tak by to malo byť v poriadku a ostatné je len závisť.
Dnešný svet nie je zariadený na zjednodušené predstavy vo svetovej politike, najmä v takej otázke, ako je reguláciu iránského jadra. Aj terajší americký prezident by mal uznávať minulú múdrosť nielen amerických ,ale i svetových politikov , ako poznanie kontextu dnešného globálneho sveta, jeho možného ohrozenia.
Sám Winston Churchill sa okrem nenávisti k Stalinovi obdivuhodne vyjadroval aj o vtedajšom Sovietskom Rusku, ktoré -poznamenal " za 30 -40 rokov prekonalo stáročné rozdiely v rozvoji svojho hospodárstva, "keď táto prevážne roľnícka krajina s obrábaním pôdy drevenými pluhmi dosiahla nebývalý pokrok v hospodárstve a vede, ktorá ju zaradila medzi popredné mocnosti sveta ,schopnú robiť nezávislú svetovú politiku. Pre 21 storočie je otázne, ako by sa správal ostatný svet, v otázke zbrojenia, neustáleho ohrozovania existencie tejto krajiny. Samozrejme, že hospodárstvo, spoločenské vzťahy, hlavne v motivačných faktoroch by sa museli úmerne tomu reformovať.
Španieli a Katalánci by mali v prvom rade na reprezentatívnej úrovni vecne diskutovať o podstate vzájomných odstredivých tendenciách a ich riešeniach a to bez predsudkov v tej, alebo onakej podobe štátoprávneho usporiadania, byť pritom vzájomne ústretovejší. Keď sú podstatou tejto krízy len ekonomické otázky nemôže sa stať , že strata terajších hospodárskych interakcií Katalánsko dovedie do ekonomického prepadu z ktorého je v dnešnom hospodárskom štruktúrovaní ťažké sa pozviechať? Veď svet je v tejto časti sveta podmienene zorganizovaný. Má na to Katalánsko vnútorne , aby aj v prípade inej konštelácii bolo prínosom pre globálny svet ?
Odporúčame