Lado- Sovieti prišli sem preto ,že Dubček pre vlastnú slávu nechal rásť protisocialistické živly ako napr KAN231 a Pražskú kaviareň tak do takej miery ,že hrozilo to prevratom ako v 56 roku v Maďarsku.Pri vojenskom cvičení VZ na Doupove sovieti zistili že rozklad u dôstojníckom zbore je už tak veľký ,že sa rozhodli nás obsadiť a tak predísť najhoršiemu.Slúžil som u jedného bojového útvaru 67/68 ako absík a tak som videl po štábe ako chodili zástupcovia Pražskej kaviarne agitovať,Tak podľa toho si myslím že prevratu zabranili o 5 minut 12. V našom útvare dokonca dôstojníci organizovali vy pískanie jedného maršala ,ktorý z inšpekcie na Doupove sa stavil v útvare.Len zásluhou nižších dôstojníkov Slovákov sa to nestalo,ktorý spravili poriadok .Teraz by noví naši "priatelia" by nám dali ako sú navyknutí pri nepočúvaní by nám vyhlásili bezletové pásmo a pokračovali by podobne ako doposiaľ,,prevrat atd.

