Of course, ale aj pekné kozy!
Vážený p. Analyza. Nepoteším Vás, pre Slovensko nie je ani pravicový neoliberalizmus á la Sulík, ale ani sociálne balíčkovanie á la Fico. Prečo? Lebo uniká to základné, vybalancovanie správneho pomeru vkladu štátu v sociálnej politike, a na druhej strane zvýšenie občianského a pracovného sebavedomia solídnym a na živobytie slušné dostačujúcim príjmom. Slovensko má neskutočne drahý štátny aparát, cca polovicu ND tento aparát stroví, pričom jeho účinnosť je v porovnaní s inými štátmi nízka. Pokusy Kaliňáka a ďalších o scentrovanie a pod. sú riešením, ale znova je tam naakumulovaných veľa pracovných síl, akurát , že je to prístupnejšie, no drahé pre občana, dane platiaceho. Celý náš štát sa točí ako na kruhovom objazde, nie je im Stande z neho vystúpiť a urobiť zásadné kroky vpred, zodpovedajúce požiadavkám občanov a úrovni technologickej a manažérskej 21, storočia. Najhoršie, Slovensko nemá dlhodobú víziu, skalkulované ľudské a prírodné zdroje a načrtnutie využitia ich schopností.
Som vďačný za možnosť uložiť si klip. JE TO SILA, PRIAM EKRAZIT, ČO NÁS VYBUDÍ Z LETHARGU !!!
O chvíľu vyrážam do Billy kúpiť aj mäso. Predávajú tam často španielske, vyznačujúce sa balením v hrubom igelite, ktoré cestou sa podarilo rozmraziť slabým chladením, takže sa nachádza uprostred červenej tekutiny. Jenomže, som rentiér, presnejšie slovenský neprdúch, takže veľa na výber nemám. Buď kuracinu, ktorej mám už po krk, alebo espaňa mäso. A pre mňa je cenovo dostupné, balené naše, napr. sviečková, a pod. sú pre moju peňaženku v embargu.
Tešim sa tešim, spolu s Frasierom, že SAF Slovak Air Force bude najprvšie mimo USA, chtoré bude mať za akciovú cenu tietok stíhačky. Najdokonalejšie, najneviditeľnejšie, najdrakšie, najpeknejšie. Len aby nemuseli letieť náhodou nad Srbskom, tam takéto lietadlá zostrelujú kozlicou.
Pane MM, ňekcem s Vami škriepiť, mám doma tie učebnice, učil som na základke, aj na strednej. Nebudeme sa dohadovať o mierke a podiele... but najhoršie je to , v tom sa zhodneme, že učitelia nevedia učiť. Toť alfa a omega, teda mega problém. Niet metodikov, vymreli, terajších to nemá kto naučiť.
Ferino, pán, či Kiska, či ten druhý zubár, mne je to jedno. Ale, aby sa odhalil podvod, a súd rozhodol po práve, o to mi ide až v prvom rade.
P. Nečas, to sa pýtate vážne? Nežartujte. A čo tie dvadsaťročné spory, ktoré sa ako perpendikel motajú medzi súdiacimi sa stranami? To je perpetuum mobile, alebo tlaky vyše 1OO ATM?
Tento súd bude barometrom úrovne spravodlivosti našich súdov. Rozhodne nie je bez mocenského vplyvu na jeho priebeh. Ak sudcovia tlak ustoja a rozhodnú po práve, bude to ďalší stupeniek na ceste po právnom štáte.
Potešiteľné, knižku kúpim. Dôvod - som kolega dejepisár, aj keď som učil len menšiu časť môjho pracovného života. Chcem ale podčiarknuť, že už bývalý režim začal chybne nielen tým, že do dejepisov musel natlačiť veľa kom. ideológie, ale najmä autorov takých, ktorí boli opentlení spredu i zozadu záľahou titulov. Lenže to nefungovalo, a ani to nefunguje. Za I. čs. republiky učebnice písali najmä stredoškolskí profesori(ky), poznajúc stupeň vnímania mládeže v príslušnom veku, s metodikou, a najmä prístupným štýlom, nezľavujúc z odbornej úrovne. A títo profesori potom sa dostávali habilitáciou za univ. docentov a vys. pedagógov. Teda najprv mali za sebou určitú ped. prax priamo na školách. Žiadne rýchlokvašky hneď za asákov na VŠ. V priebehu rokov sa zo škôl vytratilo metodické majstrovstvo, nepomáha, že učiteľ je nabitý vedomosťami, ale nedokáže ich podať prijateľným a príťažlivým spôsobom,a to sa týka nielen dejepisu. Naša škola, sorry except, je stále v zajatí uhorského memorovania.
Som už ďaleko od toho, aby som diskutoval s Rigelomšpígelom a jeho ďalšími nikmi, lebo to má podľa manuálu, frázovitejšieho ako bývalí komunistickí propagandisti. Problém vidím i v inom. Tento druh robotizovaných a manualizovanýh tzv. diskutérov akonáhle im dojdú argumenty, okamžite siahajú k nadávkam, tento "gumák" je ešte primäkký, bývajú i jedovatejšie a vulgárnejšie. O čom to svedčí ? Že sú leniví hľadať protiargumenty, ba jednoducho protiargumentov niet. Zato však v zásobe majú plný tulec nadávok, skrivodlivých osočovaní, nadávaní do súdruhov, komoušov a iných ušov. Je to ich smutná vizitka, neposúva to debatu ďalej, ba naopak ju zastaví. A pre Ringiho, mám kérdés - není Vám to mladej pane, líto?
Pane Logino, Vaše premisy sú veľmi logické, vrelo s Vami súhlasím. Pekný deň.
Kým v jednom príspevku hodnotím Trumpovu dom. politiku súhlasne, v zahr. USA sa snažia tlačiť nasilu kaleráby lídrom predovšetkým Blízkeho a Stredného Východu. USA a ich poradcom v zahr. politike napriek absolvovaniu Princetonu a iných acetónskych univerzít chýba naprosto vzdelanie v etnológii, kultúrach oných krajín ako aj dobrá znalosť týchto jazykov. Myslím Američanov, nie Američanov iránskeho pôvodu. A preto sa USA správajú voči nim ako slon v porceláne. Nezbadali, že dnes nastupujú iné zbrane, ako ZNO, ako námorná pechota, lietadlové lode and so on. Dnes do tretej svetovej vojny nastúpil individuálny terorizmus v mene islamskej ideológie a mediálne prostriedky, šíriace v mnohom dezinformačné kampane. A v tomto USA beznádejne zaostávajú s ich úrovňou povedzme spred 4O-5O rokov. Vtedy VOA Hlas Ameriky vo veľkej miere ovplyvňoval verejnú mienku v krajinách str. a vých. Európy. Dnes? USA nedokážu adekvátne reagovať na "domnelé či skutočné zasahovanie Ruska" do volebnej kampane.
Konečne článok s psychologickou tématikou, ktorý nešuští papierom, ale empíriou. Napíšem o susedovi, ktorý má vyše sedemdesiat, má už trochu problémy s chôdzou, ale programovo sa vyhýba sociálnej izolácii. Má výhodu, že je sangvinik a extrovert, preto, ho vlastne pozná celý veľký dom, s tým prehodí slovo, s tamtou susedou a pod. Okrem toho má priateľov, ktorí ho radi navštevujú, a s ktorí ho zase pozvú napr. na výlet autom do blízkeho rakúskeho mestečka. Samozrejme, prešiel pred časom i on depresiou, dva roky dohromady nechodil von, málo sa stýkal s ľuďmi, ale vyviedol ho z nej osemročný vnúčik svojou neustálou aktivitou, rodina a priatelia. Zmysel života našiel i v tomto vyššom veku, funguje na nete, píše poviedky, ba vydal i román. A jeho veľkou záľubou sú cudzie jazyky,teraz sa učí francúzštinu.
Lenže prepáčte, to nebolo bankovanie ale hazardná pyramída. A preto Devín banka tak dopadla. Nevidel som dovnútra, ale myslím, že to bol poriadny tunel.
Ale ani nie. Keď sa stiahli Sovieti z vplyvového tlaku na Afriku, ustúpili i Američania, ktorí sa viac koncentrovali na Blízky a Stredný Východ a na ˇAziu, kvôli technickému boomu a talentu pre elektroniku.
Mňa mrzí samozrejme viac to zaklínadlo cudzí investori a zložené ruky u nás, až na vzácne výnimky.
Vyjadrím sa k Trumpovej dom. politike. Po rokoch je to prezident, ktorý si nerobí z huby r.ť. Sľúbil Američanom, že budú môcť rozvíjať nie obmedzovať oceliarsku výrobu. Pre Mid-West sľúbil, že ponechá klasickú ťažbu fosílnych palív. Povedal, že oclí veľké množstvo čínskeho tovaru preto, aby sa znova podnietila Made in USA. Teda stavia domácu ekonomiku z hlavy na nohy. Že vyplával proti prúdu nasilu pretláčanej globalizácii? Áno, robí to s rozmyslom a v štýle starého Bližšia košeľa ako kabát. Trumpova politika prináša už prvé ovocie vzrastom pracovných miest a zvyšovaním domácej výroby. I politici v takej Kolumbii sa chopili rozumu a opatreniami podnietili rozvoj domácej remeselnej výroby, topánok, šiat, kabeliek a pod.Nenechali sa prevalcovať čínskou lacnotou a domácich poslať fajčiť handry. Len to chce viacej osobnej politickej odvahy a zodpovednosti k národu. U nás sme rezignovali, zložili ruky a mantrujeme tézou lacného dovozu. Je to výhovorka na našu pohodlnosť, nechuť boriť sa.
Keď Karl Marx písal veľdielo Kapitál, ani vo sne ho nenapadlo, že za viac ako 15O rokov sa objaví malá bezvýznamná krajina, ktorá ek. poprie roky jeho výskumu. A to vo viacerých smeroch, v určovaní ceny, ktorá mala byť skvapalnením nákladov na výrobu tovaru, plus primeraný zisk, v poľnohosp. rente, a tiež v bankovníctve, postavenom na premyslenom investovaní, z toho plynúce zisky i slušné úroky pre vkladateľov. Táto metamorfóza, či skôr mimóza, nastala po Veľkej novembrovej revolúcii v r. 1989, teda Veľká októbrová revolúcia po 72 rokoch obrátená i z futra. Kým za socíka banky podporovali sporenie občanov úrokmi až do 6 percent, výhernými vkladnými knižkami s výhrami na zákl. vklad sto až dvesto percent, Metakapitalizmu sa zrazu uľútilo a začal úrokovať v štýle šafránu, vzácne a úplne minimálne. A privatizéri čumeli. Do bánk kapitál, čistá strata. Tak začali developerčiť a dychčiť, zastavať i tú myšaciu dierku. Mestá pomaly nedýchajú, ale budovy nie úroky ale obrzisky prinášajú.
Odporúčame