To určite nie mne sa socík páčil aj vtedy. Dosiahol som približne to isté ako luterán. štúdium,zamestnanie kariera ,byt. na rozdiel od neho som rozmýšľal aj o tom že to samozrejmosť vo svete úplne nie je. Môj otec bol polosirota. Socík mu umožnil študovať dosiahnu slušné postavenie. Keby neprišiel socík skončil by ako pomocný predavač niekde v koloniále. Nemám dôvod si na socík sťažovať aj keď všetko nebolo ideálne, aj keď na niektorých miestach boli karieristi a aj hlupáci, ale čo ponúkal bolo omnoho viac hodnotné ako to čo neponúkal.

