Blaha označil Čaputovú za mačku vo vreci, podľa Matoviča ľudia antikampaň prekuknú
Nemas pravdu. Blaha je marxista a to je nieco ine. Marxa uznavaju aj na zapade.
No ked uz hovoris o komunizme, videl som v parciku na ostrove Capri sochu Lenina v zivotnej velkosti. Vies mi to vysvetlit? Asi nie. Je tam preto, lebo dotycny sa tam kedysi urcitu dobu zdrziaval. Z druheho sudka: v muzeu v Turine, ktoreho sucastou je aj miestnost, kde urcitu dobu sidlil parlament, je socha duceho (rozumej Mussoliniho). Zazil som tam zaujimavu scenku, ked babicka zpomedzi navstevnikov radoste vykrikla - oooo duce. Co ty nato?
Su taliani na Capri komunisti? Podla mna nie. Je talianska babicka z muzea v Turine fasistka? Podla mna nie.
Podla teba asi v oboch pripadoch ano.
No historia je historia, a ked je pravdivo chapana, tak nemozes jednym vrzom odmietnut ci sfalsovat ziadny jej kusok ako to robis ty. Najma vtedy nie, ked si v tych casoch vobec nezil