Toto sú dôležité správy. Teraz tú dobrú úrodu musíme využiť na ďalší posun k potravinovej sebestačnosti.
Toto sú dôležité správy. Teraz tú dobrú úrodu musíme využiť na ďalší posun k potravinovej sebestačnosti.
V USA to speje k občianskej vojne, pekne sa uzavrú do seba (kto by tam už len chodil...) a bude to vrieť. Neprajem im to, ale ono je v tom aj určitá dejinná zákonitosť, istý spôsob postupnej očisty.
Veľmi pekné a hodnotné dielo. Výborný nápad.
Keby niet divákov pre tento "šport", tak by nebolo ani tohto "športu" a svet by bol mierumilovnejší.
Chcú merať nemerateľné, odhadovať neodhadnuteľné. MOV nesmie zabúdať, že každý človek na svete je slobodná bytosť so slobodnou vôľou a to platí aj pre športovcov, ktorí sa dostanú na olympiádu. Takže keď sa niekto rozhodne tam slobodne vyjadriť, tak sa vyjadrí - odsúdenie alebo podpora takého gesta je potom na každom jednom z nás - opäť podľa slobodnej vôle.
Amerikanizácia a ukrajinizácia je jeden a ten istý prúd.
O niekoľko rokov sa na Jaloveckú dolinu možno nebude dať pozerať (vôbec tomu však neverím), ALE a niekoľko desiatok rokov to bude nádherná perla medzi lesmi.
Energetická sebestačnosť musí byť absolútnou prioritou každej vlády SR - o tom sa nesmie ani debatovať. A keď sa niečo musí, tak sa musí.
Les ako taký nepotrebuje, aby ho niekto pestoval - na to ľudia zabúdajú. Les sa vypestuje sám a hlavne s potrebným stupňom rozmanitosti a nie jednodruhový napr. smrekový, ako to robieva človek. Ľudia to ťažko prijímajú, lebo sa tak nestane za pár desaťročí a nie sú z toho potrebné peniaze. Vymažte mamon peňazí z hláv ľudí a budú aj lesy, aj dostatok.
"Vlastníctvo" lesa je len obrazné a dočasné - každý vlastník lesa má hlavne zodpovednosť, aby les prosperoval. A či sa to už niekomu páči, alebo nie, les najlepšie prosperuje, keď doňho človek nezasahuje - aj keď to vtedy trvá možno dlhšie.
Či už ľudia zabudli na hlboké a husté lesy pred príchodom človeka?? Všade na Slovensku boli vtedy nevídané lesy, ktoré nám v tých časoch zarobili na bohatstvo, z ktorého žijeme podnes. Ale my ľudia dnes prekračujeme zdravú mieru a drancujeme viac, ako je nutné - preto všetky tie problémy s lesom. Človek má totiž inú predstavu o lese ako les samotný - človek chce zbohatnúť teraz a nie o tristo rokov - ale čo potom necháme našim deťom? Cesta vedie len PRIRODzenou cestou a to je cesta PRÍRODy. Našťastie sa už zobúdzame, už je čas najvyšší.
Klobúk dole za tento článok. Nejde o to vyvolať vášne a hnať do bitky, ide o to vyvolať zamyslenie a z neho plynúce uvedomenie. Poznanie je moc a tú má každý jeden z nás. Treba s ním nakladať uvážene - v miere svojho poznania pracujeme pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nepoznania pracujeme pre toho, kto toho pozná viac.
Ten núdzový stav znamená prevenciu. Vždy je lepšie uhasiť oheň z jedného papiera ako keď horí celý dom.
Hlavne nerobiť paniku. Treba sa sústrediť na svoje bydlisko a miestne zdroje tak, ako za starých časov. A všetko prehrmí.
Konečne jeden striedmy a sedliacky rozumný náhľad na vec, najmä v tomto mediálnom panikárení. Palec hore.
Najkratší vtip: "Americkí vedci..." Tento článok je toho dôkazom.
Ďakujem za kvalitný článok. Len podotýkam, že procesy vo svete treba vnímať globálne a nie len geopoliticky. Všetky koloniálne krajiny musia svoje dlhy splatiť, inak ich stihnú katastrofy. Táto cesta je neodvratná. A my Slovania musíme kráčať po tej svojej a nedať sa vtiahnuť do ich špinavej hry (NATO a spol.).
Čakať na nové airbagy až 18 mesiacov a k tomu odstaviť auto - to mi zaváňa niečim zvláštnym. Píšu, že sa to týka Austrálie a možno aj Japonska a USA. Mne sa to vidí ako snaha o poškodenie ďalšieho piliera nemeckého hospodárstva (asi Nemecko zase v niečom neposlúchalo) a zároveň ako určitá "odmena" pre anglosasov a japoncov (tí neposlúchajú prirodzené zákonitosti už desaťročia). Samozrejme, teraz len teoretizujem.
Kryl zďaleka nebol len spevákom zamatovej revolúcie. Kryl bol spevákom Pravdy. Po revolúcii, keď demokracia otvárala svoju tlamu viac a viac a začala ukazovať svoju pravú tvár, sa Kryl neštítil poukázať aj na ňu. Len si pustite pieseň Demokracie.
Odporúčame