Tak schválne, akého majiteľa má to drevo? Prechádzal som sa popri tom dreve a nevidel som na ňom žiadne mená, žiadne adresy. Len čistá Príroda.
Les patrí lesu. Na Zemi som žiadneho majiteľa nevidel.
Tak schválne, akého majiteľa má to drevo? Prechádzal som sa popri tom dreve a nevidel som na ňom žiadne mená, žiadne adresy. Len čistá Príroda.
Les patrí lesu. Na Zemi som žiadneho majiteľa nevidel.
Páni POLITICI, páni KRITICI, páni DISKUTÉRI, páni TEORETICI:
Žiadne, opakujem, ŽIADNE amnestie nesmú byť postavené nad SPRAVODLIVOSŤ. Taká zvrátenosť je možná len v ľudskom bahne, kde sa sledujú len osobné záujmy, prospechy a pokrivenia.
Nech sa snažia akokoľvek, Spravodlivosť a Pravda je.
Nenazval by som to "vystúpením z času", skôr by som to nazval žitím v prítomnosti. Pokiaľ žijeme v priestore, tak z času tak ľahko nevystúpime. ALE prežívanie času (okamihu) môže byť oveľa, oveľa intenzívnejšie, a to tým, že "vypneme" mozog (rozum) a žijeme duchom (citom) - to sa deje práve pri prežívaní KRÁSY akéhokoľvek druhu - nežná tvár dieťaťa, padajúca snehová vločka, vánok v našej tvári a pod. Prostredníctvom krásy sa totiž dokážeme duchom napájať na duchovné oblasti, kde čas tiež plynie, ale oveľa, oveľa "pomalšie", t.j. intenzívnejšie (jeden deň ako tisíc rokov).
Toto citové prežívanie nemá byť len náhodné, ale práve vedomé, nebyť nášho súčasného pomýlenia, žili by sme tak bežne - tým nemyslím len citové prežívanie bez používania rozumu, ale citové prežívanie s nápomocným používaním rozumu (nech rozum je pomocník a nie pán). Potom žiaden matrix nerobí problém - matrix máme len v sebe.
Tiež som sa nad tým pozastavil - autor textu asi vlastní Ford (?) - také subjektívne hodnotenia nemajú v článku čo robiť!
Na pozadí tohto článku cítiť jednu skutočnosť, ktorá sa v článku priamo nespomína:
V záplave všetkých technológií, ktoré prenikajú do osobných životov, do našich chladničiek a do našich postelí, ľudia sa dobrovoľne nechávajú týmito technológiami opantať a pohltiť - pekne postupne kúsok po kúsku. Ľudia majú k dispozícii informácie najrôznejšieho druhu s podrobnými analýzami a myslia si, aké sú pre nich tieto informácie užitočné.
Ľudia sa čoraz viac zamotávajú do civilizačno-informačnej krútňavy a rozum im z toho prerastá. Z ľudí sa postupne stávajú informačné banky zbavené citov. Súčasný trend je preto jasný - neustály rast množstva informácií a technológií a postupné chladnutie ľudských citov.
Múdri ľudia sa vydajú inou cestou.
"Hlavným dôvodom, ktorý mobilitu nezamestnaných znižuje, je ich neochota opustiť svoje domáce prostredie – rodinu a bývanie."
To je ten najprirodzenejší dôvod, aby človek ostal pri svojej otčine. Tam, kde má človek domáce prostredie, kde sa narodil, vyrastal a postupne rozvíjal svoju osobnosť, tam má aj najväčšiu SILU! A to hlavne duchovnú silu.
Tento materialistický systém by ľudí najradšej rozprášil po celej krajine, vytrhol ich z ich prirodzeného prostredia, z ľudských väzieb, aby len dreli ako mulice a boli ticho - lebo človek vytrhnutý zo svojich koreňov je človek oslabený, to každý vnútorne chápe.
Ja vyzývam každého, pokiaľ to je len trochu možné, aby zostal pri svojej otčine a ak by sa aj musel uskromniť, nech vydrží a rozvíja svoj domov - lebo dom môžeme mať hocikde, ale DOMOV je len jeden. A to je nad všetky peniaze.
Dnes na inom mieste v inom článku Pravdy:
"Vianoce sú príkladom toho, že kupujeme oveľa viac ako potrebujeme.
"Platforma mimovládnych rozvojových organizácií spustila počas predsedníctva Slovenska v Rade EÚ kampaň Vyber si. Cieľom je znížiť individuálnu spotrebu a správať sa tak ohľaduplnejšie k planéte a ľuďom, ktorí na nej žijú. Veď je nás tu pomerne veľa a Zem je len jedna."
„Žijeme nad naše možnosti. Potrebovali by sme približne 1,6 planéty, aby sme si udržali životný štýl, ktorý momentálne máme."
Nie, zvyšovanie osobnej spotreby nie je správna cesta. Nenechajme sa oblbnúť mašinériou konzumu. V horizonte pár rokov narazíme na tvrdú realitu.
"Na druhej najlepšej priečke v skutočnej individuálnej spotrebe po Luxembursku bolo Nemecko..."
To chcete povedať, že čím vyššiu individuálnu spotrebu máme, tým je to lepšie??? To sme už naozaj takí rozožratí, že chceme žrať len stále viac a viac??? Stále je našou modlou trvalý rast??
Neustály rast a neustále zvyšovanie spotreby je pravým opakom toho, čo potrebujeme. Neustály rast spotreby (resp. naše mamonárstvo, ktoré ho spôsobuje) je príčinou najväčších problémov na našej Zemi, od veľkých vojen počnúc, po ostrovy plastového odpadu v oceáne končiac. Stojíme na križovatke, kedy sa rozhoduje či klesneme do bahna, alebo sa dokážeme od neho ešte odraziť. Lebo teraz ako ľudstvo sme v bahne, až po krky, pričom zvyšovanie spotreby nás potápa hlbšie a hlbšie.
Jedinou našou cestou je opätovný súlad s prírodou, rešpektovanie jej cyklov, ktoré sa pohybujú v sínusoide. Rešpektovať fyziku - čím väčšiu individuálnu spotrebu budeme mať, tým budeme ťažší a tým viac budeme klesať.
Pre hľadajúcich ten, kto si uvedomuje svoju tmu, je pripravený na Svetlo. Nádej je aj v najväčšej tme. Pán Cohen dôstojne odišiel pokračujúc v hľadaní.
Poet života odišiel. Zanechal tu dielo inšpirované z výšin. A teraz je v tých výšinách sám.
Svetlo života nech svieti mu.
Vykanie v práci je na ústupe a morálne hodnoty ľudí sú na ústupe tiež. Nie je náhodou, že oboje sa deje v jednom čase. Ústup vykania totiž znamená ústup vzájomnej úcty a prirodzeného rešpektu toho druhého.
Ja som za vykanie a prirodzenú slušnosť medzi ľuďmi. Tykať si s človekom, ktorý mi nie je dôverne známy, je neprirodzené. Neprirodzené tykanie nech si nechajú v USA aj s ich degradovanou kultúrou.
Dobrý deň, o akom výpadku hovoríte? Doteraz US ambasáda platila ročne za celý prenájom 3 centy (!), a to celých 11 rokov! Takže pôjde o výpadok 3 centy ročne, to zatiahnem aj ja, keď to nedokáže utiahnuť Staré mesto.
Tá budova a oplotené priestranstvo 1318 m2 sa dá využiť oveľa prospešnejšie ako neestetický plot, ktorý ich má brániť pred následkami ich vlastných činov.
Nikto nemá zosmiešňovať druhého. To je výraz akého úprimného úmyslu, čo tým sleduje? Nie sme tu pre to, aby sme zosmiešňovali druhých - nikomu to nepomáha, nikoho to nepodporuje. Ak niekto chce silou mocou zosmiešňovať, nech zosmiešňuje len samého seba.
Kto neustále zosmiešňuje druhých, aby zaujal a mastil si svoje ego, sám bude životom zosmiešnený - a bude to bolieť.
Príde čas, keď aj v mejnstrímových novinách bude v titulkoch napísané: "11. september 2001 ako deň najväčšej zrady vlády USA na svojich občanoch."
"V našom jedálnom lístku by sa mala za týždeň prestriedať stovka potravín. Realita má však oveľa menšie číslo."
Už sme moc rozpiplaní a zhýčkaní materiálnym nadbytkom, ktorý je okolo nás. Stovka rôznych potravín za týždeň - to je nenormálne číslo. Čo takí ľudia z chudobných oblastí, ktorí sú radi, keď vôbec niečo majú na stole?
Zameriavame sa len na naše telo, čo má jesť, ako má vyzerať a pod., ale vôbec nevieme nič o tom podstatnom a rozhodujúcom - o našom duchu. Na seba samých tak kašleme, lebo vidíme len telo, a preto sa cítime nešťastní.
K tej strave - práve jednoduchosť a prirodzenosť je najlepšou cestou. A oveľa dôležitejšie je nie čo prijímame, ale AKO to prijímame. Múdri ľudia vedia, čo myslím.
Rieka Slatina a dedinka Slatinka je naše národné bohatstvo! My sme povinní toto bohatstvo chrániť a zveľaďovať. Argumenty o ochrane pred povodňami sú bezdôvodné. Najlepšia ochrana pred povodňami je zadržiavať vodu v krajine tam, kde spadne. A to vybudovaním zelených mini vodných zdrží a kaskád, podporou mokradí. Je to to najúčinnejšie a najlacnejšie riešenie.
Na stavbu priehrady nie sú preto reálne dôvody. A ak nevieš, čo je za tým, tak dôvodom sú vždy peniaze. Ale nie peniaze pre spoločnosť, ale pre pár jednotlivcov. Na to nech zabudnú.
Priehrada sa stavať nebude.
Zlo a dobro sa nedajú jednoznačne definovať - sú to relatívne pojmy, lebo žijeme v relatívnom svete, vo svete dualizmu (teplo - chlad, svetlo - tma, muž - žena, a pod.). Čo je dobré pre jedného, môže byť zlé pre druhého.
Avšak uvedený dualizmus je nevyhnutný pre vývoj samotného života - len popri chlade si uvedomujeme teplo, popri tme si uvedomujeme svetlo, atď. (jedno je nedostatok druhého). Tým pádom aj samotné "zlo" pôsobí v prospech života, zjednodušene môžeme povedať, že "zlo" pôsobí v prospech "dobra" (ak samotný život považujeme za dobrý). Ale ako som napísal, dobro a zlo sú relatívne, je zbytočné ich kategorizovať a oddeľovať od seba - oboje pôsobia v prospech života. A hlavná úloha "zla"? Oddeľovať zrno od pliev, prispievať k vývinu ľudského ducha - človek sám slobodne volí "dobro" alebo "zlo" a následne požíva následky svojich činov - tak sa učí životom ako v škole.
Predstavte si našu planétu bez ľudí - vtedy by sme nehovorili o dobre a zle, ale len o živote samotnom.
Ešte treba doplniť: Mladí v podobe ĽSNS nevolili fašizmus, resp. neofašizmus, mladí v podobe ĽSNS volili tých, ktorí prezentovali, že skončia so zlodejmi v kravatách.
A tu sa dostávame na koreň veci - nebyť zlodejov v kravatách, neboli by ani tí, čo chcú s nimi skončiť. Akcia (podvody a krádeže "štandardných" politikov) zákonite spôsobuje reakciu (objavenie sa tých, ktorí chcú s nimi radikálne skončiť). To je zákonitý vývoj - prvotnú príčinu však na svojich bedrách nesú "demokratickí" politici.
Odporúčame