Po odstavení Slovalca , ktore bralo viac elektriky ako jeden blok Mochoviec to nema momentalne zmysel. Svetova cena sa tym nezmení akurat budeme vyrabať energiu pre vysoké burzové ceny. Jediná cesta je ak Penta a Hydro kupia jeden blok a začnu si vyrabat elektriku a ísť mimo burzy. To vsak zakony nedovoľujú. Energie môžu vyrabať len energetické firmy a to Slovalco nie je.

