mura: "V neskorších rokoch žiadne trhy v žiadnom okresnom ani v inom meste oficiálne neboli." Naopak, mura, naopak, trhy boli v 70. - 80. rokoch v každom meste. V istom okresnom meste a neskôr v Bratislave som tam v tých rokoch pravidelne kupoval čerstvú zeleninu a ovocie. - Čo sa týka kontingentov, pamätám sa na ne zo začiatku 50. rokov, neskôr už nie, pretože v našej dedine sme mali JRD. Čo si ľudia dochovali a dopestovali na záhumienku (polhektári), to mali, plus naturálie z družstva. Nad kontingentmi som si aj ja ako dieťa lámal hlavu, čože je to zač. Dnes však rozumiem tomu tak, že išlo o daň z príjmov v naturálnej forme, pretože po vojne ľudia na dedine nedisponovali hotovými peniazmi. A naturálie z družstva zasa nahrádzali časť mzdy.


