Vo včerajšom vydaní Pravdy je video pod názvom Čaputová nebude mať problém zasiahnuť do zloženia vlády po voľbách. K jej vyjadreniam nie otvorená diskusia. Ukazuje sa, že prezidetka si mieni prisvojovať kompetencie v rozpore s Ústavou SR. Starší si pamätáme, že s takýmito "hrátkami" začal M. Kováč a osvojil si ich do istej miery aj I. Gašparovič a A. Kiska a neviedlo to k ničomu dobrému. Povinnosťou prezidentky je rešpektovať vôľu voličov vyslovenú v demokratických voľbách a nie rozhodovať podľa svojich subjektívnych predstáv o tom kto môže a kto nemôže zastávať funkciu člena vlády.


