Ruské orgány preverujú okolnosti prípadu. Severokórejských rybárov podozrievajú v použití "násilia, ktoré neohrozovalo život a zdravie". Táto formulácia naznačuje, že ruskí pohraničníci reagovali proti Severokórejčanom neadekvátne. Predpokladám, že Rusko odsúdi "pytliactvo" severokórejských rybárov a zároveň vysloví ľútosť nad tým čo sa stalo.


