Veľmi často sa neberie do úvahy, že Maďari žijúci na na území južného Slovenska, ktoré po Viedenskej arbitráži obsadila horthyovská armáda, až na výnimky s nadšením prijali občianstvo Maďarska, čím sa de facto sami vzdali česko-slovenského občianstva.

