Politici a ekonómovia, ktorí sa dostali k moci po novembri 1989 tvrdili, že štátne dotácie na potraviny a detské tovary krivia trh a škodia hospodárskemu rozvoju. Preto ich zrušili a miesto nich zaviedli kompenzáciu pre každého pracujúceho a dôchodcu 140 Kčs mesačne. Tento príspevok ľuďom určitý čas vyplácali, potom sa kdesi vytratil. (Je zaujímavé, že ani mnohí starší, ktorí ho dostávali si na to nepamätajú.) - A ajhľa, dnes je takmer všetko spojené s dotáciami v podobe eurofondov. Liberálni politici a ekonómovia akosi zabudli na svoje poučky. Navyše, treba si uvedomiť, že nestačí mať peniaze, že dôležité je vedieť ich aj zmysluplne minúť, a to sa nedá prázdnymi rečami a la kompa.


