Mučení?Videl si ich štramakov? U nás mali schôdzu ,chlapi po 80 -tke urasteni ako jedle ,tak mučení a prenasledovaní nevyzeraju....padol som vyše domu kravy keď lietadla hučali nadránom,mama zobrala nosu a šla nakúpiť plný batoh múky -vraj bude vojna...bolo presne tak teplo ako teraz...som ročník 1957..a už prestaňte dristat o prenasledovaní mučení....ja som nič také nezažil ,a to bol otec kulak ,matka domáca...

