Chudák Danko a Gašpar, čo budú piť
Chudák Danko a Gašpar, čo budú piť
Načo ešte kupuješ na Slovensku, Všetko sa dá kúpiť lacnejšie v okolitých štátoch, jedine , čo sa tam nedá kúpiť tak sú to knihy na dlhé večery. Na druhej strane načo kupovať, sú knižnice, známi, a ak už kúpiť tak v antikvariáte. Cele Tvoje starosti a obavy vyriešené
Ja , moja rodina a znami, už dávno peniaze nechávame v Rakúsku, potraviny v Kittsee a Hainburgu, oblečenie v outlete a vo Viedn. Na Slovensku iba bryndzu kupujeme, nie v reťazcoch, ale pekne na salaši a bez dokladov. Prečo bača by mal platiť dane za to, že sa toľko nadrel.
Fico sa im za to vypomstí, šimecku už zlikvidoval a nemalby sa už nad nikým vyvršovať tak tu je dôvod
Hlas sa správa, ako ich bývalý šéf, podrztaška, najskôr vypoklonkoval so smeru, kvôli Ficovi a teraz sa s ním spolčil. Čo potom mozete čakať od hlasu, keď mali takého “učiteľa” , ktorý sa v predvolebnej kampani a na inauguracii dušoval, že bude prezidentom ľudí a slúži Fickovi, zrejme tu tašku teraz majú na starosti ochrankári
Čo spravil Ficov priateľ Kajetan Kičura? Zabudliste, že to bolo za Ficovej vlády? Bol právoplatne odsúdený a hrozilo mu 10 rokov basy a kvôli odsúhlaseniu trestných kódexov a znižovaniu trestných sadzieb súčasnej Ficovej vlády vyšiel z podmienkou. A jeho 20 ročný syn Krištof Kajetán Kičura nadobudol v Bratislave dva byty vo veľmi lukratívnej lokalite. Odkiaľ mohol mať 20 ročný chalan z Oravy, kde žije veľa chudobných ľudí ešte v rozpadajucich sa dreveniciach toľko peniazi, aby si kupil až dva byty, krátko po tom, ako Ficovu vláda padla, Kičura starší už tušil, že nová vláda mu príde na podvody a za nahanobene peniaze kupil synačikovi byty v Bratislave! Nad tým sa nkto nepozastavil ?
Priznám sa, že som o ňom počula az v týchto dňoch , keď ho zvolili za predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady (NR) SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS). Škoda, že sa tam dlho nezohreje . Súdruh Fico si nájde dôvod ako ho očerniť a odvolá ho, ako sa včera “vzbúril” Fico je pomstychtivý a nemá charakter
Pani Samuel Migaľ, Roman Malatinec a Radomír Šalitroš sa zachovali ako ozajstní politici z morálnymi postojmi. Škoda Vás v nulovej koalícii . Fico sa Vám teraz určite pomsti a vyvodí dôsledky to je viac ako iste . Na druhej strán v opozícii je dosť miesta, aby ste sa uplatnili . Takých ľudí Slovensko potrebuje
Bodaj by , nič iné si nezaslúži
Aké 4 roky? Nemám rada toho šaša Matelka, ale treba si uvedomiť, že boli 2 roky pandemie a začala vojna na Ukrajine. Tie deficity robili aj Ficovi priatelia medzi inými smerak Kajetan Kičura Exšéf Správy štátnych hmotných rezerv ktorý za jeho vládnutia rozkrádal štát , bol obvinený a hrozilo mu minimálne 10 rokov a vďaka vláde, ktorá zmenila trestne kódexy skončil s podmienkou za závažne trestne činy. Bol stíhaný a odsúdený v 4 kauzách a na ďalšie mu neprišli . Na to prišla práve Matovičovej vláda. Jednoducho predošlá vláda to mala ťažké, zdedili zlodejov a podvodníkov po Ficovej vláde, štát viedol Šašo , prišla spomínaná pandemia a vojna na Ukraine a čo dokázal Fico za 10 mesiacov.
Koho vytrhne z biedy tých 1500€ ? Škody su omnoho vyššie. Je to katastrofa. Jedincovi tých 1500€ nepomôže a znovu bude naša skvelá vláda sa vyťahovať ako pomohla a v zapäti budú lamentovať ak kvôli tomu vzrástla zadĺženosť. V zahraničí štát v krízových oblastiach pomáha, politici chodia medzi ľudí a náš premiér zaliezlol do nory ako liška. Zajtra už má byt babie leto, vody opadnu a on vylezie a bude drístať. Pardon jeden krát cez víkend sa povozil vo vrtuľníku aby sa pozrel na tu skazu. Urobil si výlet za naše peniaze. Nič iného nerobia iba vyzývajú ľudí, aby robili zbierky. Bohatí nedajú, ale seniori, ktorým závidia smiešny jednorazový trinásty plat sa vždy zapoja do zbierok. To by aj tak prioritne mali robiť poisťovne.
Ja się dziwię, co jeszcze robisz w tej dziurze Europy? Dlaczego nie wracasz do Polski. Ja gdybym była na Twoim miejscu już dawno wyjechałabym do kraju. Niestety takiego szczęścia nie mam. Polska mi się bardzo podoba, studiowałam 5 lat na Uniwersytecie Gdańskim i bardzo kocham Polskę i przemiłych ludzi. Marzę o tym, aby kiedyś tam zamieszkać.
Wrocław - Vroclave nie je ženského rodu .
Názov poľského mesta Vroclav je v slovenčine mužského rodu a v genitíve má tvar z Vroclavu.
Áno nie je to Varšava, ale Warszawa
Autor článku, by mal spravne uviesť aspoň názov mesta v Poľsku nie je mesto Vroclave, ale Wrocław, či to taký problém skopírovať aspoň, mena, či názvy ? V Poľskej abecede písmeno “v” sa nepoužíva a ak áno tak iba výnimočne a to v rozšírenej abecede. slovenské jednoduché v ako nemecké „fau“ nie „vé“) je vyslovované ako slovenské „v“. Poľština používa v len v cudzích slovách. (napr. telewizja /televízia/, ale skratka TV!)
To je aká blbosť, sú hrdí, že sú Slovania . Mám tam veľa priateľov zo študentských čias. Študovali sme v PL 5 rokov a mala som tu česť spoznať tých perfektnych ľudí a ich mentalitu. Muži ešte dnes žene z ucty pobozkajú ruku, postavia sa v autobuse a uvoľnia miesto žene a starším ľudiom. Ruku na srdce boli ste ďalej ako pri hraniciach napr. V Nowym Targu? Chodili ste pozerat pamiatky a bývali ste aspoň 1 deň v hoteli. Potom by ste zmenili nazor na Poliakov.
No tento rok to bol opak, pri Zadare boli prevažne turisti z Vukovaru a Zadaru
Odporúčame