Anajka a dobrý šalát k tomu, ale o inom .....nemala som problém ísť do divadla, penazí ľúto mi nebolo, to vtedy, keď tam hrali herci a nie tieto promiskuitné celevriti ....radšej dám na charitu, ktorú poznám a viem, že skutočne pomáha.
Anajka a dobrý šalát k tomu, ale o inom .....nemala som problém ísť do divadla, penazí ľúto mi nebolo, to vtedy, keď tam hrali herci a nie tieto promiskuitné celevriti ....radšej dám na charitu, ktorú poznám a viem, že skutočne pomáha.
Chýba centrálny pamätník obetiam vpádu vojsk Varšavskej zmluvy zo 68. A koľkých majú vlastne tie vojská na svedomí?
Minulý rok bol na stánkach denníka Pravdy menný zoznam zahynuvších aj okolnosti, za ktorých zahynuli. Takže mnohých mali na svedomí príliš horliví súkmeňovci a nie vojaci.
Hádzať zápalné fľaše na idúce tanky, to už len bolo hrdinstvo.
A čo tak ústredný pamätník obetiam nacistických beštií, čo keby tak odškodnili tí nemeckí zlosynovia tisíce slovenských pozostalých po obetiach beštiálnych represálii, čo vykonávali za výdatnej pomoci našich gardistov. Na tieto zverstvá sa už akosi nespomína ....
Však preto tú nežnú robili. Aby sa bezpracne nabalili.
Hans ....nemecký fašizmus je mŕtvy, ale, ale .....a čo tak Grécko, to je ukážkový príklad nemecké fašizmu v novodobých dejinách. V Rusku nikdy fašizmus nebol!
Vladimír Vladimírovič Putin sa ako predstaviteľ nástupníckeho štátu po ZSSR verejne ospravedlnil za inváziu v 68 do Československa v Prahe roku 2006.
Ruská federácia nerozpútala a nanapadla v svojej novodobej histórii žiadnu krajinu, nepovraždila a nevykynožila žiaden národ a či etnikum.
Architekt zahraničnej politiky Nemecka Egon Bahr ...."Nemecko má rozhodujúcu úlohu pri riešení politických i ekonomických problémov v Európe, Nemecko malo odstúpiť od sankcií voči Rusku, Nemecko malo s Rusko spolupracovať na novej Európe ....." a niečo podobné vyslovil i Helmut Schmidt .....konfrontácia s Ruskom je veľký omyl .....citácia z FAZ, Süddeutsche Zeitung
Anton, iste ste lepšie oboznámený so situáciou ako títo páni, čo formovali novodobé Nemecko. Putin neokupuje Ukrajinu, Ukrajinu si rozbili samotní Ukrajinci, lebo sú hlúpi a nenávisťou prežratí.
Ste ukážkovým príkladom človeka nemysliaceho a požierača výgrckov dnešnej prekrúcačskej agendy, hor sa do ďaľšieho žrádla!
scaramuz +++ nemala som sa tak rozšupnúť, ale už mňa takýto trubirohovia unavujú.
Ach, jááj, síce neviem, kedy sme si my dvaja posúdružkovali, neviem ani o tom, žeby sme boli v nejakom bližšom kontakte, aby si mňa mohol pracovne nazývať súdružkou, ono to je totiž z nemeckého slova, ktoré Nemci používajú i dnes. Takže to beriem iba ako výrok človeka neznalého reálií.
Nemám ambície zakladať politickú stranu a nikdy som sa ani neangažovala v takej sprostosti, politik je totiž slúžiaci a ja milujem voľnosť ....
Na kieho ďasa by som si zakladala kolchoz, naši boli kulaci a otec si to odsedel, nebudem teraz búrať mýty a legendy. Ja mám svojich domácich dodávateľov a som spokojná, ja im dám pôdu, oni mne, čo dorobia, niečo si dopestujem a dorobím i sama, dokonca si pečiem i chlieb .....
Nenavštevujem rakúske supermarkety, radšej chodím do Nemecka, to, čo kupujem je tam lacnejšie a výhodné akcie na drogistický tovar i oblečenie ....
Rusko nie je totalitný štát a KĽDR je feudálna dedičná dynastia, nemám záujem, mne je dobre tu, ja som doma tu.
necas ....v Číne je štátny kapitalizmus a kapitalizmus je založený na súkromnom vlastníctve výrobných prostriedkov, ..... na maximalizácii ziskov, úžere, na chudobe a zástupoch nezamestnaných atď ...atď, to vie tvoj pupuško lepšie, má v rodine ekonóma, toho novodobého odchovaného liberaliizmom, neoliberálnymi myšlienkami, ktoré tu aplikoval taký svetovo uznávaný ekonóm Ing. Ivan Mikloš, absolvent rýchlokurzu za veľkou páchnucou barinou.
68 bol o výmene špiónov na oboch stranách, zároveň to bola reakcia na jadrové zbrane, ktoré usarmy rozmiestnila na nemeckom území. Prečo vznikla VZ? Kvôli prijatiu Nemecka do NATO, kvôli jeho militarizácii, kvôli porušovaniu povojnových dohôd. Sme krajinou na rozhraní, vždy sme mocnosti zaujímali iba ako stret ich záujmov, inak na nás kašlali. A dnes ich nezaujímame dvojnásob, čo nemecká frau nakáže to fico splní, čo usambassy prikáže, to ľudomil a spol realizujú. Sme kolónia, ktorá platí americkým firmám za to, že nemôžu u nás ťažiť, miliardové odškodné posplietaným firmám, ktorých pravý pôvod ani nevieme určiť, ale tak určuje zmluva z roku 1991, ktorú uzatvoril ožralej Venca Láhva, ktorý zničil Slovensko, zničil zbrojársky priemysel, viac ako 300.000 ľudí zostalo kvôli nemu na dlažbe a dodnes ten stav pretrváva, ba sa zvyšuje.
Škoda sa rozčuľovať a stále vypisovať to isté je zbytočnosť, prízemná osôbka patriaca do skupiny, ktorá svoj tiež neprekročí.
necas, trepeš, trepeš, trepeš nezymsly, že ťa to baví
Znárodňovať začal už E.Beneš, následovník T.G.Masaryka, ktorí tvrdil, že 70% majetku má byť v správe štátu a tak to po 45 začal Beneš realizovať, prví prišli kolaboranti a podobné živly, dnes si Sudetskí Nemci žiadajú od Čechov náhradu zabratého majetku! Až tam spejeme, vďaka takým, ako si aj ty!
V 48 prebrali komunisti majetok po odpísaní v hodnote cca 400 mld, v 89 odovzdávali majetok v hodnote po odpísaní 4 bilióny Kčs! Majetok nezadĺžený, záväzky voči cudziemu kapitálu, ktorý sme museli vykompenzovať vyrované! Štát v 89 bol potravinovo sebestačný, vybudovný ľahké i ťažké strojárenstvo, chemický, obuv., odev., gumárenský priemysel, svetoznámy sklársky, boli sme dodávateľmi ucelených technologických celkov v Afganistane, Iraku, Iráne, Líbyi, Egypte, vo vývoze zbraní sme zaujímali 5. miesto na svete (to nás síce nectí, ale aj to hovorí ....)
Dnes sme príveskom, prenajímateľom kvalif.prac.sily, požieračom odpadkov...radšej čuš!
Čo sa zadĺženosti týka, tak už Rakúšanov dobiehame, lenže dnes by nemalo 90% Slovákov svoje vlastné bývanie a nevlastnilo by nejakú nehnuteľnosť, veď v Rakúsku je takých sotva 40%. A keby nebolo zapredencov, tak dnes by nám tu netrónili rakúske supermarkety, ani by neskrachovali naše cukrovary, konzervárne, družstvá ......Fico je len poskok a ako taký, tak aj recituje!
v hlave bordel, omylom som ťa opluskovala, moja chyba, moja preveliká chyba .....vypisuješ tupiny, ale to nie je u teba nič nezvyčajné!
klobása a čo na raňajky bol botulotoxín, keď už zase roztrubuješ nezymsly?
Ruský národ pri oslobodzovaní od fašistickej a nacistickej zrúdnosti prelial hektolitre krvi, prišiel o dve generácie mužského rodu, za slobodu a odstránenie tejto vyhladzovacej mašinérie zvanej nacizmus-fašizmus ruský ľud obetoval milióny životov. Len, aby si ty mohol žiť a dnes roztrubovať svoje nezmysly, typu ruský fašizmus.
Tak si poslúž, ak sa nehanbíš, takéto niečo produkovať!
Len pre pripomienku, aby si nezabudol: Sklabiňa, Telgárt, Kremnička 745 mŕtvych slovenských nevinných ľudí, z toho 58 malých detí, Nemecká 900 ľudí, najmladší chlapec mal iba 5 mesiacov, beštiálnym spôsobom zavraždili Slovákov, Rusov i Francúzov, aby si ty dnes mohol vypisovať tieto svoje stupídnosti .....
Vypálené dediny, zničený majetok, životy - Smrečany, Kvačany, Vyšný Potok, Pod Stranami ........66 masových hrobov odkryli po vojne na Slovensku a kto to mal na svedomí? Sonderkommando 7, Einsatzkommando 13 a 14 a POHG
Operácia Dunaj 68 v noci z 20. na 21. augusta 1968 bola hanebným a pokorujúcim aktom zlovôle mocných.
Zvlášť toto obdobie musí byť bolestné pre tých, čo stratili svojich blízkych a najmä pre tisíce tých, ktorý boli následne prezekuovaní. Žiaľ, zase sa mocní odreagovali iba na tých radových, tie zapredanecké iniciátorské kruhy opäť vyviazli a užívali si dobu normalizácie a mnohí z nich žijú a užívajú si dodnes.
Vmašírovalo sem 100 tisíc vojakov, 2.300 tankov, 2.000 diel a 700 lietadiel.
Skupina A - z poľského Krakova sovietski vojaci + 24.000 poľských vojakov zabrali severnú časť.
Skupina B - z nemeckých Drážďan sovietski vojaci + 250 nemeckých, ktorí zostali na hraniciach
Skupina C - z 10.000 maďarských vojakov a jeden bulharský pluk 2.200 vojakov + sov.vojaci zabrali juh Slovenska.
Pri stretoch a dopravných nehodách zahynulo 135 čsl.civilistov a 96 sovietskych vojakov, holá štatistika, ktorá sa prekrúca, ako aj iné súvislosti, ktoré tejto operácii predchádzali.
sotko, radšej nech nastúpia staré štruktúry, myslím však, že sa hrnúť nebudú. Horšie bude, keď nastúpia náckovia a Zlatý úsvit.
Američanom ide o tie náleziská ropy a plynu a o ďaľšiu obriu vojenskú základňu. Tsipras poslúžil, vraj Sörös zafinancoval jeho krátku politickú kariéru.
A akéže škody? Kto ich napáchal? No, Syriza určite nie. Ten balík bol v pláne dávno predtým .....
Odporúčame