abraxas, vďaka za info!
A nielen to, prichádzame o distribúciu ropy, plynu. Stavajú si svoje.
Neprestávam k Orbánovi vzhliadať. A nik mu už nemôže prikazovať, rozkazovať, ide si vlastnou cestou, cestou k národnej hrdosti a samostatnosti.
No, tak sme sa vyšantili, na rok máme pokoj. Musím sa priznať, že madam Sklovská-Lelkeš sa opäť vyšantila, kde tá na to chodí? Na hlave mala vrchol nevkusu a to jej správnie, des. Ak o tomto monštre niekto povie, že umelkyňa. Tak potom taká Vargicová, Kučerová sa musia hanbiť, milá evisko!
desbesu, tak napíšte, čo z toho bolo dokázané - vražda, únos, napíšte, ktoré fabriky boli rozdané, veď bolo po Miklošovej a Kaníkovej privatizácii, na to ste zabudli? A napíšte i tie ďaľšie veci, nech viem všetci.
Rusko pomáhalo USA viac než dosť a to nákupom ich cenných papierov a dlhopisov, avšak prišli na to, že túto bandu ďalej živiť nebudú a tak prestali a Nemci ich nasledujú, taktiež Singapur, Taiwan, HongKong. A Čína s Japonskom už majú toľko nakúpených akcií, že by bolo zbytočné od toho upustiť, tak túto skutočnosť využívajú v svoj prospech a to, že nie USA si diktuje podmienky, ale začínajú si oni diktovať podmienky pri obchod.stretnutiach!!!!!!!
cudzinec, klobúk dole, takýto triezvy pohľad na dianie okolo som už dávno nečítala. +++++
Keď niečo mala riešiť, tak to bol problém pána Dobrovodského a to sama od seba, potom by som povedala, že jej ide o všeobecný a spravodlivý záujem. A iste má na stole aj iné sporné záležitosti. Avšak ona účelovo a možno na objednávku začala vyťahovať túto záležitosť a to ani nepostupovala podľa regulí.
Pán Pižurný, pamätám na tie časy, tiež som študovala. V škole sme mali zakázané nosiť rifle a to z dôvodu, je to oblečenie pastierov dobytka. Rifle sa dali zohnať aj za pár /asi 300 Kčs/ od kamionistov. Takže do školy šik v riflovom a na WC prezliecť do obvyklého neškodného odevu. A pamätám na tie rozgajdané kapsáčové a zipsáky. Tie boli pohodlnejšie, nosili sme k tomu botasky a nanajvýš balerínky, keď sa šlo na disco.
Počúvali sme Elán, ale i lepáky od Modern Talking, Nenu, Suzi Q., Olívia N. a J.Travolta a potom BeeGees, JonBovi, Bonnie T., Queen, a mala som i LP Beatles a to zo ZSSR, u nás som ich nezohnala. Už len zohnať to bolo adrenalín.zážitkom.
Boli to krásne časy, pretože to boli časy mladosti a možno na ne spomínať rôzne, ja však do toho politiku neťahám, bolo to tak a necítila som nejaké obmedzenia, dnes ich je podstatne viac.
Poznám tvorbu V.Mihálika, bolo to v osnovách, ale o Feldekovej som nemala ani zdania, vlastne som ich začal vnímať až po 89, vidno, že tí sa nestratia
Milan1, ja pani Blahovú neodsudzujem, robí záslužnú činnosť, ale beriem ju už jej vyjadrenia s určitou rezervou. Naviac, čo je s tými adopciami do Talianska, zostalo akosi ticho a toľko kriku, keď sa to hodilo do krámu. Ani na to neodpovedala. Skončí to tak, ako všetko, vyparí sa, pretože ten pán sedí v OSN a tam má širšie pole pôsobnosti.
Taktiež mala možnosť si pričuchnúť k riadeniu, veď SaS bola vo Vláde a ešte aj predseda Parlamentu bol jej šéf. Viete, ono nezáleží na čase, ale na tom, ako ho využijem. A oni ho využívajú iba na to, aby si zabezpečilo svoje.
Štúdie na róm.tématiku začala robiť dcéra I.Radičovej a keď sa matka stala ministerkou, mohla ich naštartovať. Nedialo sa nič. Tak, ako vždy. Ešte raz opakujem, niekedy stačí aj týždeň, aby sa rozbehlo niečo, čo stálo tisícročia, len treba chcieť a nie iba hovoriť.
fúrik, už som si povedala, že kašľať na Vás a chvíľu som vydržala, nereagovať na tie Vaše stupídnosti, ale, ako môže VŠ vzdelaný človek povedať takú ...., že nejaký chýbajúci kus asfaltu a betónu spôsobuje biedu?
Do ľudí treba v prvom rade investovať, do priemyslu a poľnohospodárstva, do odvetví, ktoré zabezpečia národný dôchodok.
beaver, čo viete o týchto krajinách? Zrejme iba to, čo prebehne v médiách. Takže to, čo chcú, by ste vedeli. Albánsko je už v inom leveli, ako bolo a to vďaka nevídanej pomoci zo strany USA. Albánsko je krajina drog a náhradných ľudských súčiastok. Profituje z toho nevídane.
Bielorusko dalo jednoznačne najavo svoj postoj k začleneniu do spolku transantlant.štruktúr a to, že si viac ako 80% zvolilo nenávideného Lukačenka, lebo je to hrdý národ, milujúci svoju štát.
A Ukrajina, to máte možnosť vidieť, ale nevidíte pozadie. Prečo oranžová Tymošenko v ďaľšom kole neprešla, pretože sa ľudia zobudili a videli, čo s ňou prišlo. Chaos, rozkrádanie, korupcia nebývalých rozmerov a poklonkovanie.
Odporúčam Vám, prečítať si knihu I. i II. diel od Zbigniewa Brzezinského s príznačným názvom Šachovnica... a tam sa dočítate, ako sa okrem iného financovali postkomunistické krajiny a prečo.
I.Radičovú netreba, ako sa to pokúšajú poniektorí, robiť bezmocnou, alebo, že ju niekto zneužil a využil. Nepôsobila v politike deň ani dva. Vedela s kým má dočinenia. Myslím si, že do politiky možno vstúpila s čistými úmyslami, ale nech mi nik netvrdí, že neprehliadla tie nekalé praktiky, ktoré tam vládli. Lenže moc a peniaze sú fetiš, ktorým ťažko odolať. Ona dobre vedela, že ako vrcholový predstaviteľ moci, nemá ani len v súkromí, čo konverzovať s majiteľom finančn.skupiny, ktorá stála za mnohými vládnucími pol.stranami.
Sklamaná z politiky, tak ani len nekoketujem s myšlienkou, že budem maskotom tej alebo onej strany, aby som si také sklamanie ušetrila. Škoda, že nikto nepíše o tom, koľko ľudí sklamala ona, nielen ako ministerka, ale i premiérka.
Milan1, nebudem sa prieť o štat.údaje. Ale N.Blahovú a jej prácu i blogy poznám, keď napísala blog a vyzvala som ju, že je účelový, pretože som ten problém poznala, neodpovedala, ale rýchlo napísala druhý, ako dobre to dopadlo. Takže nečítam a neberiem ju za relevantný zdroj informácií.
I.Radičová nastúpila po Kaníkovi do rozbehnutého vlaku novej dôchodkovej reformy, neurobil absolútne nič, hoci mala všetky potrebné veci, prognózy, štúdie k dispozícii, ešte okresala invalidné, aj beznohý si hľadal prácu.
Áno, I.Radičová a najmä jej dcéra z mimovládky za podpory zhodných sponzorov napísali spolu až 3, slovom tri štúdie na tému rómskeho etnika. Bola ministerkou, bola premiérkou,mala ideálne možnosti aplikácie výskumu v praxi. Neurobila nič, absolútne nič!!!
Prestížne VŠ v Anglicku žijú prevažne z poplatkov, ktoré vyberú od študentov, myslíte, že by si mohli zaplatiť takú neznámu Radičovú. Nie, ju platí niekto iný a zrejme ešte platí aj tej škole.
K téme volieb sa vyjadrovať nemala!!!
Snívajte ďalej! Snáď si myslíte, že toto bolo hlavným dôvodom je odvolania, pekne potichúčky spinkajte ďalej v svojej nevedomosti.
A kde tak asi zháňal matroš?
To iba na SK mozno takto klamat. To nie je ziadne hajlovanie, znamena to, trhni si!
Chvalabohu, nech si nieco proti nemu vykonstruju, bude mela a to poriadna!
nautilus, prečítala som si i tie dva predchádzajúce blogy, vďaka. I keď ten o starobe je na zamyslenie, sú osviežujúce a také prítomné.
Viete, my, ženy to máme ťažké. S chlapom je ťažko, bez neho ešte ťažšie. Ťažká voľba, máloktorá sa rozhodne správne. Nech sa Vám darí a príjemný víkend!