"Začatie trestného stíhania pre ublíženie na zdraví bola podľa neho len pracovná policajná verzia pre verejnosť"
To akoze vsetko co je pre verejnost musi byt zrejma a poburujuca kravina?
"Začatie trestného stíhania pre ublíženie na zdraví bola podľa neho len pracovná policajná verzia pre verejnosť"
To akoze vsetko co je pre verejnost musi byt zrejma a poburujuca kravina?
Nikdy som nechapal, preco komunisti tak nenavideli cirkvi: Tie predsa hovorili ludom, aby neklamali, nepodvadzali, poctivo pracovali, respektovali vrchnost... Skratka, aby boli idealni obcania. Asi len preto, ze Lenin a Stalin mali komplexy, ktore ich, zial, prezili.
Co ma toto spolocne so situaciou v Nemecku?
Vidim, ze Ti nedoslo. Trianonska zmluva bola v r. 1920, Parizska mierova zmluva, ktora menila hranice bola v r. 1947. Preco si myslis, ze to bola posledna zmena "Trianonu"?
Ako by svojou devalvovanou menou splacali svoje dlhy, ktore su v eurach a dollaroch?
Kde podla zmluvy mali patrit Rusovce, Cunovo a Jarovce?
No a ked si Trianonsku zmluvu cital, tak sa trochu zamysli nad koncom 27. clanku.
Akurat - krivo si ma obvinil, tak sa teraz nevykrucaj.
Tak este napis, kedy som sa vysmieval, vyhrazal a spochybnoval!
Takze je to tak ako som myslel: V pripade krizy budes mavat vo vzduchu zmluvami a vykrikovat: " O toto ide? Tak to má byť? To je demokracia?"
Ja by som myslel, ze je ovela lepsie dobre vychadzat s mensinami.
Nanestastie je tu tendencia mat co najtvrdsiu retoriku a ti, co ju maju sa povazuju za najlepsich Slovakov. Podla mna prave tito ludia najviac Slovensku skodia.
A co ked sa garantovi nebude chciet zacat vojnu? BTW cital si tu zmluvu, ked s nou tu tak sermujes?
"hlad, bieda, malé deti umierajúce od hladu"
K tomuto skutocne zacalo dochadzat v rozvojovych krajinach - najma po ziskani nezavislosti. A najma v dosledku vojen, prevratov, pučov atd.
Nuz ozaj, nieco by s nasim sudnictvom malo byt spravene.
http://konkol.blog.sme.sk/c/289001/Robm e-nie…
Je otrasne, ked "spravodlivost" sa nechova ako nestrana, ale ako vylozene blba.
Ak jednofarebna Ficova vlada to neda do poriadku, tak obavam sa, ze uz nikto.
Odpoved staci - je jasne, ze nevies o com hovoris. V Budapesti je slovenska skola.
"Koncom roku 1940 ho exilové vedenie KSČ posiela na Slovensko. ... Koncom februára 1941 ho preto slovenskí komunisti poslali naspäť do Ruska..."
To si len tak cestoval hore dolu? Ci v diplomatickej batozine?
sonar, "Za socializmu ... sa po vojnou zničenom Slovensku budovalo"
Budovalo veru, len taky fukot: plany sa splnali na 120%, socialisticke zavazky sa davali a prekonavali...
Ked sa ten budovatelsky osial skoncil, tak sa zistilo, ze s trochou stastia dobehneme Zapad za dvadsat rokov. Nuz a tu trochu stastia sme nemali...
Neviem, ci ma zmysel tu vobec nieco pisat. Meliete svoje ako hluchi. Nemecka mensina bola v Cechach sustavne vytlacana zo statnych pozicii a juzne Slovensko bolo ekonomicky zanedbavane. Precitaj si este raz tuto diskusiu. Hodil som na to aj link.
Pacilo sa mi vsak,ked si napisal: "Keby sa Maďarsko zas rozhodlo neuznávať nejakú medzinárodnú zmluvu, tak ho bude treba poraziť..." Este napis, kto bude to porazanie robit.
No tak este napis, kde som ja hovoril o likvidovani oceliarni na Slovensku.
Podla mna sa vsak mali prave budovat dalsie. Spotreba ocele v medzivojnovom obdobi rastla - medzi inym aj preto, lebo sa blizila dalsia vojna...
A co ma byt toto: "kvôli tomu ťa tu cvičím z účasti Rumunov na strane Osi." Sniva sa Ti? Kedy si ma cvicil z ucast Rumunov na strane Osi"?
„europan...kde som sa ja opovržlivo vyjadril o produkcii v Miškolci?“
Tu: „...to chceš porovnávať nejaké oceliarne v Miškolci...“ (07.04.2013, 21:47)
„potom by som chcel ešte link o tom ako po 1.SV rapídne stúpla spotreba ocele v Európe“
Nech sa paci: http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_…
A by si to nemusel cele citat, tak napr. Nemecko v dvadsiatych rokoch minuleho storocia produkovalo asi 15 milionov ton ocele rocne, v styridsiatych rokoch to uz bolo 22 milionov ton rocne. Vo Francizsku vyroba vrcholila v roku 1929 na 10,4 miliona ton rocne. Atd. BTW, Ty si nepocul, ze po I. SV prisla 2. SV?
Odporúčame