Pozri si grafy, aktuálny počet prípadov je rovnaký aký bol vlani v decembri. A to je pritom leto, kedy sa oveľa menej ľudí stretáva v interiéroch.
Pozri si grafy, aktuálny počet prípadov je rovnaký aký bol vlani v decembri. A to je pritom leto, kedy sa oveľa menej ľudí stretáva v interiéroch.
Máš v tom niekoľko chýb. V prvom rade, vakcina sa vyvíjala pre ohrozené skupiny, teda ľudí nad 50 rokov a tam neplodnosť či potrat nie sú rizikom. Rizikom je, keď sa politici bez potrebných znalosti snažia očkovať vakcinami pre dospelých detí, ktoré sú oproti dospelému sotva polovičné.
Smrtnosť vírusu ani z ďaleká nadhodnotená nebola. Naopak, ukazuje sa po vyhodnotení celkových nadúmrtí v mnohých štátoch, že covid má na svedomí oveľa viac obetí než sa doteraz pripúšťalo.
Tie tvoje "známé léky" v reále nefungujú. Dôkazom sú pokračujúce úmrtia v krajinách kde sa bežne už dlhé roky používajú vo veľkom ( latinská Amerika, India, JV ázia... ) a napriek tomu tam ľudia umierajú ešte vo vyššej miere než v Európe.
Pracovné sily chýbajú hlavne reštauráciám samotným. Zohnať kuchára je dnes zázrak. Pripisuje sa to neistote z pandémie, ale skôr to bude tým, že manuálne pracovať v horúčave kuchyne sa už ľuďom nechce.
Tento fenomén stojí za nárastom cien v reštauráciách. Tých 30% navyše musí niekto zaplatiť. Majitelia reštaurácii sa o svoj zisk nepodelia, a nájomné ani platy čašníkov rozvozmi neušetria. Akurát sú ich prevádzky prazdnejšie a ľudia v nich okrem kuchárov majú hlavne po večeroch menej roboty. Nedávno som si takto objednal večeru pre celú rodinu z reštiky môjho známeho za cca 40 eur. Keď som sa mu s tým pochválil, vynadal mi že som blbec, a že som mal volať rovno jemu, že by mi to doniesol hoci aj osobne, lebo tým prišiel o veľa peňazí.
Účinnú ? A to máš odkiaľ ? Že tí Brazílci čo jedia Ivermektin na kilá kvôli parazitom stále neprišli na to že to funguje aj na covid a úplne zbytočne umierajú po tisíckach týždenne.
Vírus roznášajú aj zaočkovaní. A mýliš sa, keď koviďáci zase zamoria nemocnice, nebude to zďaleka len ich problém. Ale čo už, ja to doma na home office prežijem a aj tak nemám zimu rád, takže v princípe, ďalší lockdown mne osobne ani vadiť nebude. Len či prežijú ľudia z gastrobiznisu a hotelov, keď Slováci aj teraz v lete dajú radšej zarobiť nenažratým Chorvátom. A ešte budú rozprávať že 2,50 eura za to ich nepitné pivo je o.k. lebo je to pri mori. A tu keď majú zaplatiť za omnoho lepšie pivo 1,50 už nadávajú aké je Slovensko predražené.
Prejavujú sa návraty zo zamorenych dovolenkových destinácií. Ani cez 200 mŕtvych denne v Turecku Slováka neodradí. Veď sú vďaka tomu zľavy !!!.
Testujú sa nakazeni dovolenkari. Ich sa opýtaj či nemohli vydržať jedno leto bez mora.
Pletieš si príčinu s následkom. Myslíš že prečo sa nemocnice zatvárali ? Pretože nik nechcel onkologických pacientov liečiť ? Problémom bol nedostatok intenzivistickych zdravotníkov ktorí museli makať na kovidových oddeleniach a potom chýbali aj na operáciách nádorov. Ďalší problém bola zamorenosť nemocníc kovidom. Myslíš že onkologický pacient prežije keď k rakovine dostane aj covid ? Jediná cesta je nenakaziť seba ani ostatných. A tak sa najdlhšie udrží štandardná zdravotná starostlivosť pre všetkých.
Nemusí, ale s vysokou pravdepodobnosťou môže. Ak prejdeš križovatku na červenú, tiež ťa nemusí zraziť auto. Keď vyskočíš z okna, tiež nemusíš umrieť. Tak začneš denne na cestu do roboty vyskakovať z okna a chodiť na červenú ?
V zaočkovaných USA majú denne cez 150 000 nových prípadov, čo sú dvojnásobne hodnoty oproti prvej vlne a cca 2/3 z druhej vlny z decembra. Lenže naďalej vlna stúpa, takže je vysoká šanca že prekonajú aj hodnoty z druhej vlny. Niečo je teda zle. Prečo sa neprejavuje efekt vysokej zaočkovanosti ? Dokonca aj počty úmrtí sú na úrovni minuloročného augusta. Ak zohľadníme, že vtedy mali cca polovičný počet denných pozitívnych, tak vakciny zaberajú proti smrti na 50%. Farmafirmy by teda mali vrátiť 50% kúpnej ceny.
A čo povinná karanténa ? Či sú všetci očkovaní ? 3x ?
Na slnko chodiť treba, ale ako to zrealizuješ v novembri a decembri ? Hmla, pľušť a nečas...
Včera tu bola info o Britskej štúdií na viac ako 300 000 zaočkovanych, takže dosť relevantnej, ktorá dokázala že účinnosť vakcín pomerne rýchlo klesá. Vyhľadal som si ju, a zaráža ma, že Pravda neuviedla, že pokles účinnosti je veľmi rýchly najmä u Pfizeru, nastáva už cca od 5 mesiacov po druhej dávke. Astrazeneca "drží" dlhšie a má pomalšiu krivku poklesu.
Nerozumiem preto, prečo Slovensko očkovanie Astrazenecou zrušilo, keď bola 7-krat lacnejšia ako Pfizer a nežiaduce účinky majú obe vakcíny rovnako závažné aj časté. Teraz to na ČT potvrdili reportážou z Izraela, kde prudko rastie počet ťažkých stavov v nemocniciach u ľudí, ktorí boli očkovaní Pfizerom v prvom kvartáli 2021. Preto ich chcú preočkovať treťou dávkou, lebo od ich očkovania už ubehlo cca pol roka.
Včera tu bola info o Britskej štúdií na viac ako 300 000 zaočkovanych, takže dosť relevantnej, ktorá dokázala že účinnosť vakcín pomerne rýchlo klesá. Vyhľadal som si ju, a zaráža ma, že Pravda neuviedla, že pokles účinnosti je veľmi rýchly najmä u Pfizeru, nastáva už cca od 5 mesiacov po druhej dávke. Astrazeneca "drží" dlhšie a má pomalšiu krivku poklesu.
Nerozumiem preto, prečo Slovensko očkovanie Astrazenecou zrušilo, keď bola 7-krat lacnejšia ako Pfizer a nežiaduce účinky majú obe vakcíny rovnako závažné aj časté. Teraz to na ČT potvrdili reportážou z Izraela, kde prudko rastie počet ťažkých stavov v nemocniciach u ľudí, ktorí boli očkovaní Pfizerom v prvom kvartáli 2021. Preto ich chcú preočkovať treťou dávkou, lebo od ich očkovania už ubehlo cca pol roka.
Odporúčame