Už aj iné štáty ako Japonci sa na všeličo zaviazali a skutočnosť bola iná. Stačí sa pozrieť do "dejepisu" a zistíš čo Japonci už porobili v okolitých štátoch a nielen tam. Vždy, keď sa pripravuje nejaká stratégia, sa počíta s najnepravdepodobnejšou a najneuveriteľnejšou alternatívou. To platí aj v tomto prípade. Presvedčenie Japoncov je, napr. vykrádanie a kopírovanie rôznych technických a technologických záležitostí z celého sveta. Aj Slovensko, resp. Československo Japonci neobišli.

