Prečo nikto nechce povedať pravdu, že niektorí všeobecní lekári ordinujú denne 4 až 4,5 hodiny, väčšinou iba doobeda. Po práci kam majú ísť občania? Zostáva pohotovosť. Poobede ordinujúcich všeobecných lekárov sa dá v rámci VUC spočítať aj na prstoch. A to ešte neuvádzam zamestnávateľov, ktorí nechcú uvolniť svojich zamestnancov počas pracovnej doby, aby navštívili všeobecného alebo odborného lekára. Na VUC je zriadenie oddelení s lekárskou problematikou iba formálne, kde evidujú to, čo si lekári napíšu a nie čo by im mala VUC určiť. V tomto segmente VUC je zbytočné, skôr by to malo byť centrálne vedené a koordinované s ambulanciami v nemocniciach a poliklinikách.
Katastrofálne je, že VUC trvá mesiac, aby určila náhradného všeobecného lekára v prípade odchodu pôvodného lekára.


