Už teď naši nejlepší studenti odmítají pracovat na státních zakázkách a naši nejlepší mladí zaměstnanci ze strachu z perzekuce odcházejí z oblasti vědy. Celou společnost šokovala a pobouřila smrt Dmitrije Vladimiroviče Kolkera, zatčeného specialisty na kvantovou optiku z Novosibirsku v létě 2022, který ve vězení díky špatnému zacházení zemřel. Jak můžeme dál pracovat, když i za sebemenší chybu v této oblasti je v sázce život, svoboda a důstojnost člověka?

