Nemôžeš mať všetko,...
Počas víkendu znečistenie ovzdušia čiastočkami v priemere menšími než 2,5 mikrometra dosiahlo na niektorých monitorovacích staniciach v Pekingu vyše 600 mikrogramov na meter štvorcový a v sobotu večer až 900 mikrogramov. Takéto znečistenie ovzdušia je podľa WHO hlavnou príčinou astmy a chorôb dýchacích ciest. Bezpečná úroveň odporúčaná Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) je 20 mikrogramov na m2.
- -
Nepriepustný smogový závoj, ktorý pravidelne zahaľuje čínske veľkomestá a ich okolie, donútil vládu v minulosti podstúpiť Podľa štatistík sa sedem z desiatich miest s najhorším ovzduším nachádza v provincii Che-pej, ktorá obklopuje Peking. Táto oblasť sa považuje za centrum čínskeho oceliarskeho priemyslu.
Čínska vláda už v minulosti experimentovala s množstvom opatrení, ktoré majú znečistenie vzduchu znížiť na prijateľnú úroveň.
V hlavnom meste obmedzuje prevádzku automobilov, niektorým továrňam zakázala výrobu a dokonca prikročila k zákazu grilovania.
Podľa viacerých vedeckých štúdií v rebríčku desiatich miest s najviac znečisteným ovzduším na svete patrí Číne až sedem priečok. Rovnaké zdroje uvádzajú, že normám na zdravotné štandardy v oblasti čistoty ovzdušia, stanovených Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), vyhovelo len jedno percento spomedzi 500 veľkých čínskych miest.
Li Kche-čchiang, ktorý sa v marci stane predsedom vlády, uviedol, že úrady ochrany životného prostredia budú musieť vyvinúť väčšie úsilie, aby dosiahli plnenie zákonov a nariadení v oblasti ekológie. Vyslovil sa aj za obmedzenie spotreby. Dodal, že trvalo roky, kým sa kvalita ovzdušia v čínskych priemyselných mestách znížila na súčasnú úroveň, a rovnako dlho bude podľa neho trvať, kým sa zlepší.
Ako pripomína DPA, americké veľvyslanectvo v Pekingu varovalo, že čínska metropola je "nebezpečným a veľmi nezdravým mestom", keďže počet prachových častíc v ovzduší, ktoré merajú v priemere menej ako 2,5 mikrometra, tam desaťnásobne prevyšuje odporúčania WHO.
áno
84 % Slovákov nasleduje Ježiša Krista.
Keď pôjdeš cez plot, tak zákazy Vlády SR rešpektuješ.
Normálne sa chodí na cintorín cez bránu/vchod.
a koho tým myslíš?
Ficove komuniSStické KIČURY, alebo Kotlebových naciSStov?
áno, ja som Konzervatívny volič na volím slušných ľudí...
a
ty volíš Ficových komuniSStov, alebo Kotlebových naciSStov???
lenox, ty si niekedy robil mažoretku?
Máš na to nohy?
Myslíš si, že lenox niekedy robil mažoretku? a teraz len ticho závidí?
Má na to nohy?
Pänzisto, ty si niekedy už robil mažoretku?
Máš na to nohy?
Ty môžeš a ja nie?
Mažoretka, myslíš si, že si niečo =*viac=?
Odporúčame