Niekto má jednoducho smolu, že ho tam odvelia.
Niekto má jednoducho smolu, že ho tam odvelia.
Je to ďalšia nezmyselná mediálna technológia. Chcete ma presvedčiť že ste obehli celé Rusko po cintorínoch a zisťovali ste pochovaných vojakov? V Rusku tak isto ako aj u nás sa vo veľkých mestách používa kremácia a toto ste ako riešili? Vojenskí špecialisti používajú na odhad padlých počty zajatých vojakov a ďalej je stanovený pomer ranených a padlých, a z toho sa vychádza. To že Rusi majú straty je zrejmé, zvlášť z prvej, nezmyselnej fázy vojny. Súčasná vojna na Ukrajine sa vedie podobne ako to bolo za 1.sv. vojny. Delostrelectvom sa doslova rozpráši prvá línia obrany, postúpi sa a rozpráši sa ďalšia línia. Ide to pomaly ale počty padlých vojakov na strane obrany sú nepomerne vysoké oproti tej ktorá útočí.. Ukrajinci majú obrovské straty a pokiaľ sa nestihnú včas stiahnuť tak sú likvidovaní. nepomôže im žiadny úkryt, svedectvom toho bolo dobytie obranných línií s betónovými krytmi pred Severodoneckom.
Rusi majú podobný systém a to TOPOL, nechcú escalovať vojnu a preto ho nepoužívajú, rovnako ako ťažké balistické strely ktoré urobia v momente z Kyjeva ruiny. Ukrošom to však nedochádza.
Orbán vyjadril svoj názor, môžme jeho názor kritizovať, problémom je že väčšina krajín EÚ vrátane Slovenska nemá žiadny názor a prijme každý z EÚ.
Zhrniem to ak bude len niečo čo sa Rusom nebude páčiť tak nebude plyn. Rusko sa zmenilo z fackovacieho panáka na fackujúceho
Ak má malá krajina nepriateľov veľkých krajín, vždy na to doplatí.
Naď, Čaputová a Heger sú schopní predať za poklepanie po pleci celú krajinu. Ak by sa teraz rozpadla´EÚ stali by sme sa skutočne bezbranný, hocikto by si nás mohol jednoducho pripojiť k sebe tak ako sa to stalo Podkarpadskej Rusi, po rozpade ČSR vydržala 1 deň.
Vďaka ti Naď že si našu krajinu tak demilitarizoval, určite vojdeš do dejín aj s ďalšími kumpánmi Čaputovou a Hegerom.
Vojna ide od 2014, ale to ty nemôžeš vedieť. A čo sa týka padlých, odhaduje sa to v pomere zajatých.
Podľa USA je HIMARS naj.,naj., naj. húfnica na svete. Už dávno prebieha na ňu reklama, kde sa vyzdvihujú jej supervlastnosti. Z toho vyplýva aj jej cena, je neskutočne vysoká. Nie je až také dôležité či bol tento systém zničený alebo nie, Rusi naň poľujú a ak sa niekde ukáže na vhodnom mieste tak naň zaútočia. A systémy sú vždy niekde. Podstatná je skutočnosť, že pri poslednom útoku na chersonský most boli všetky rakety (12ks) zostrelené ruskou PVO. Pritom cena ruských rakiet PVO ďaleko nedosahovala cenu jednej rakety HIMARS. Rusi majú v rukáve ešte jeden tromf a to je rušenie signálu GPS, ktorý spôsobí že raketa prestane byť navádzaná resp. miesto dopadu je posunuté.. O tomto systéme sa už dlho hovorí ale v armáde doteraz asi nie je.
To, že USA radikálne odmietajú zničenie svojich systémov má z komerčného hľadiska svoju logiku. Pamätáme si na Bayraktar, ktorý bol ospevovaný potiaľ pokiaľ Rusi nenašli naň odpoveď.
Je to napísané v zmysle Zelenskyj povedal .... to ostatné je na tebe. Je tu množstvo debatujúcich čo to žerú
Mnoho Ukrajincov berie v Poľsku (aj u nás) podporu a chodia domov, veď ich väčšina býva na západnej Ukrajine, kde je ticho. Niekde so čítal, že teraz prichádza zo zahraničia oveľa viac peňazí ako pred vojnou. Dá sa to vysvetliť len tak, že utečenci peniaze čo dostávajú posielajú domov a pravdepodobne aj doma bývajú
Maďari si vymysleli vlastnú históriu a sú jediní na svete, ktorí jej veria. Život ide ďalej a postupne z nej ukrajuje. napr. dnes už sa nehlásia k Atilovi.
Ukrajinci ešte pred 250 rokmi neexistovali, volali ich Rusíni alebo ako na Podkarpatskej Rusi Podkarpatskí Rusi.Preto sa aj ich reč neodlišuje napr.od našich Rusínov, ktorí sú tu minimálne od 15 storočia.
To, že taktíto ľudia v maďarsku exitujú nikoho neperkvapuje sú takto vychovaní od malička a to aj na školách.
Problém vidím v tom že organizátori ihneď nezakročili ak by sa to stalo u nás tak to by bolo rámusu. Ja dúfam, že náš premier alebo ešte lepšie pani prezidentka sa ozve a vyjadrí svoju nespokojnosť, aj keď to majú na háku.
Ukrajinské vyhlásenia majú jednu typickú črtu sú tak prehnané, že im môže uveriť len hlupák. Niekto si naozaj myslí, že v dvoch ukrajinských prístavoch (Berdjansk, Mariupol) bola oceľ za 600 mil. dolárov?
Včera bolo vystrelených HIMARS-u 12 rakiet na chersonský most, všetkých 12 rakiet bolo zostrelených prostriedkami PVO. Znamená to, že Rusi majú HIMARS-y už prečítané.
Čína vyhlásila, že podporí Rusko politicky, ekonomicky aj vojensky. Rusko zatiaľ o žiadnu podporu nepožiadalo.
"Zelenskyj hovorí o protiofenzíve: Môžeme Rusom spôsobiť veľké škody", ofenzíva nie je o tom že sa narobia škody, už z tohto vidno, že nepredpokladá, že bude úspešná.
Lenin okamžite zrušil boľševický komitét a ten sa z obavy o svoj život rýchlo rozpustil.
Hranice Ukrajiny boli stanovené tak, že na jej území žilo 40% etnických Rusov. Pretože mnoho Ukrajincov už vtedy rozprávalo radšej rusky ako "movou" tak sa stalo že prevládajúcou rečou sa stala ruština. Napätie medzi Rusmi a Ukrajincami podobne ako na Kryme tam bolo od začiatku a vystupňovalo sa po Majdane.
Dnes je taký stav, že všetky ruské školy sú zatvorené a deti sa musia učiť po ukrajinsky o začiatku. Takže je naivné od nich čakať, že položia svoj život za takúto Ukrajinu.