Od obsedia Čínou Tibetu a krátkej vojny, v ktorej sa Čína nakoniec jednostranne rozhodla ukončiť vojnu, opustiť obsadené územia a vrátiť sa do svojich pôvodných hraníc. Napriek tomu to zostalo v povedomí Indie aj keď na tom ekonomicky stráca.
Od obsedia Čínou Tibetu a krátkej vojny, v ktorej sa Čína nakoniec jednostranne rozhodla ukončiť vojnu, opustiť obsadené územia a vrátiť sa do svojich pôvodných hraníc. Napriek tomu to zostalo v povedomí Indie aj keď na tom ekonomicky stráca.
Čína dováža ropu z Iránu ropovodom cez Pakistan. Napriek zložitým vzťahom s Pakistanom by sa s tým možno dalo niečo urobiť.
Teraz je to o ničom. Jej jediná výhoda je že si tam môže každý pokecať inak nič. Pre OBSE platí to to isté. Rôzne mezinárodné súdy vrátane arbitrážnych sú taktiež jedna veľká žumpa. A to všetko vďaka USA a ich vazalom v Európe.
Liga národov pred 2.sv. vojnou skončila tak isto.
Saakašvili bol gruzínskym prezidentom nielen v rokoch 2004 – 2007, ale aj po jeho "dobre zorganizovanej vojne" proti Rusku v roku 2008.
"very likely", zrejme, ............. atď
Neviem kto im to ešte žerie, domáci v USA určite, ale tu v Európe už ani Fúrik
Snaha zbaviť sa nemeckej konkurencie v Európe a nahradiť ju USA boli vždy S ostatnými západnými krajinami si USA už poradili. Osobne si myslím že USA mali prsty aj v akciách zelených v Nemecku na odstavenie JE a výroby el. energie z uhlia a následný prechod na obnoviteľné drahé energie. Takto sa Nemecku pomaly stráca konkurencieschopnosť. Podobné aktivity by v USA nikdy neprešli. Napr. podľa toho koľko vyradili JE vychádza, že majú najstarší "jadrový park" na svete.
Toto je len dôkaz ďalšieho mediálneho podvodu ako sa vo vyspelých západných krajinách spracováva odpad, spracováva sa len časť ostatné sa niekde odvezie, napr. do rozvojových krají resp. sa vysype do mora.
Bože to je výhra! Jedni majú 4 poslancov druhý ma 3 a tretí 2.
Podstatné na voľbách je silný nárast v europarlemente pravičiarov a euroskeptikov až na 25%.
Medzinárodná konferencia na čele s Vašákovou, takých máme u nás v krčme niekedy aj tri za deň.
Je to jednoduché. Haftár bol spolubojovníkom Kaddáfiho pri prevrate a ešte dlho po ňom, kedy sa Kaddáfi dostal k moci. Orientáciou je vlastenec s cieľom podobným ako mal Kaddáfi a to integrácia Lýbie na základe občianstva a likvidácia kmeňovej moci. Došlo však k ich roztržke a Haftár musel odísť aj s rodinou do USA. tam žil veľa rokov (20?) a získal občianstvo V súčasnosti sú jeho ciele podobné ako ma Kaddáfi. Potrebuje však spojenca a ako jediný reálny mu vychádza Rusko. A čo zato? Najskôr vojenská základňa na pobreží Lýbie. Pomoc Ruska spočíva v oblasti medzinárodnej diplomacie nie vo vojenskej. Inak má širokú podporu u obyvateľstva a samozrejme žiadnu u Západu.
Toto je dôležité hlavne pre Čínu. Touto trasou ušetrí do Hamburgu asi 14 dní. Naviac USA ju nedokážu zablokovať.
Nafúknuté banálna vec ak by nechceli aby sedela s XY všetko by bolo v poriadku.
Nakoniec treba to tak brať že je to pozícia EÚ. Ak by sledoval vyjadrenia z Ruska tak by zistil akí sú v EÚ naivní. Rusko si nenechá diktovať podmienky EÚ ak budú preň nevýhodné. Po tom čo Čína prestala nakupovať LPG z USA majú odbyt z Jamalu zabezpečený a je tu naviac ďalšia požiadavka Číny rozšíriť plynovod Sila Sibíri na dvojnásobok. Takže príjmy budú, naviac je tu ešte Turkish stream. Problematický bude rok 2020, kedy nové vetvy nebudú ešte plne využiteľné a to sa teraz rieši. Ak podpíše Rusko s Ukrajinou nejakú zmluvu tak rozhodne to nebude dlhodobá.
Ukrajincov zadržali v pôvodných ruských teritoriálnych vodách. A to, že chceli preč to mi je novina.
Kedˇ Krym prešiel pod Rusko počas troch dní boli na ňom zablokované karty VISA a MAESTRO. Rusko vtedy myslím do pol roka prešlo na svoje platobné karty MIR. Čína sa tiež poučila a začala vydávať svoje, teraz sa jej to zišlo. Taktiež prechod na platby juanom je na úrovni vyše 20%, čo sa považuje za dobrú hodnotu.
V rámci obchodnej vojny Čína prestala nakupovať LPG z USA a čo je zaujímavé aj odpad (plastové fľaše).
Rusko z tejto vojny samozrejme profituje, Čína od neho požaduje nový plynovod a rozžírenie pestovania zrnín a sóje.
Bude zaujímavé ako dopadne táto vojna. Samotný čínsky trh je obrovský a údajne trh s USA predstavuje preň len asi 5% výroby.
Odporúčame