Ako to mali spravovať sami v podmienkach totálnej blokády. Letisko, ktoré postavila EU, zbombardoval Izrael. Prístavy blokuje Izraelské námorníctvo a míny a pozemný prechod do Egypta je blokovaný (otvorený pár dní v roku) Egyptskou armádou na základe mierovej zmluvy podpísanej kedysi Sadatom. Takže Gaza bola internačný tábor a nemohla normálne fungovať a sama sa spravovať.
V sobotu naobed má začať pršať, dúfam, že predpoveď počasia vyjde.
Nenamietam voči tomu, že trasa a čas sprievodu sú utajené, ale úrady nesplnili svoju povinnosť, aby občanov vopred informovali o obmedzeniach individuálnej a hromadnej verejnej dopravy.
Angličan by sa mal kajať za to, čo vyvoval vo vlastnom štáte. Po Brexite sa Angličanom skomplikoval život, prišli o európske pracovné sily a ich prístup na európsky pracovný trh a uznávanie britských kvalifikácií sa posunul o storočie dozadu.
A teraz si tento prostáčik myslí, že môže diktovať podmienky. Zabudol, že britské impérium je minulosťou a jeho pozostatkom je na ostrove izolovaný, pomerne chudobný a vcelku primitívny štát, ktorý zaostáva aj za rozvinutejšími africkými štátmi. Tak ako v Grécku aj v UK raz vyjde na povrch pravda o ekonomických ukazovateľoch vrátane GDP (po slovensky HDP), kúpnej sily britskej libry, atď.
Zneužité deti.
To je pravda, keď nad tým rozmýšľam, posledná zima síce moc šťastia lyžiarom nepriniesla, ale vykurovacia sezóna bola dlhá (jedine ak sa niekde rozhodli mrznúť a znášať trvalé následky na zdraví). Slovensko má krátke a prerušované leto a je to dosť nadnesené, keď niektoré skupiny robia paniku po troch teplejších dňoch.
"Robert Fico ako prvý z ponovembrových premiérov obnovil výjazdy vrcholových politikov štátu na polia."
Tak Radičová a Ódor tam boli, alebo je Fico prvý?
Ak chceme skúmať pomer obyvateľstva, ktorí nedosiahnu na dôstojný život, plat nie je tým správnym ukazovateľom. Tým je príjem na člena domácnosti. O tie platy sa ich poberatelia delia alebo nedelia s inými členmi domácnosti, podľa ich rodinnej situácie. A aj tý s vyššími platmi nemusia dosiahnuť na úroveň dôstojného života, aj majú viac detí, a pod.
Nechápeš sarkazmus - iróniu.
Nespím v papierovej krabici a nejem z papiera. Pretože elity nám majú ísť príkladom, tak čakám na ne. Celý Green Deal je totalitný nápad na kontrolu más, hlavne ich mobility. Je to na to, aby sa masám dokázalo, že ak sa budú snažiť sebeviac, tak aj tak ostanú v lajne. Je to to isté ako sme tu zažívali za socializmu, len zabalené do lepšie maskovaného obalu. Green Deal je totalita, presne tak, ako som ju zažil v mladosti. Na benzínovom aute prejdete za deň 1500 - 2000 km po diaľniciach, s dvoma striedajúcimi sa vodičmi. Tak sa zakážu, nech si ľudia nevyskakujú.
A preto nech nám dobre sponzorovaná a platená elita ukáže, ako sa správať, nech si pospia vo francúzskych ubytovniach aspoň chvíľu na papierových posteliach a bez klimatizácie. Kopa Francúzov doteraz nemá klimatizáciu, na Slovensku je to viac-menej luxus, a tí, čo si na ňu na staré kolená našetria ju už mať nebudú, lebo sa na ňu dovtedy nahodí daň za znečisťovanie.
Green Deal. Klimatizácia používa plyny, ktoré sú zodpovedné za ozónové diery. Kartónový nábytok sa ľahko recykluje, nie je to nadprodukcia, nevzniká nežiadúci odpad, keď sa ubytovanie športovcov bude vyprázdňovať. predokladám, že v reštauračných zariadeniach sa bude konzumovať z papierových tanierov drevenými príbormi. Aj olympionici musia niečo urobiť pre životné prostredie.
Pampersky to vyriešia
Vyššia a stredná vrstva sa vykašľala na vlastný štát nechala zaň bojovať len chudákov. Mám pravdu? Ak je to ale tak, tak prečo mali rôzne úľavy a dostávali príspevky, ktoré sú normálne určené pre chudákov a nie pre vyššiu a strednú vrstvu.
Echinocactus nie je závistlivý, ale hovorí o hyenách, ktoré k nám prišli. Hyeny, ktoré vyžrali Ukrajinu a prišli vyžierať nás.
To nebol hoax, to bol podvod a zločin.
Súhlasím. Mier sa dodržiava, k tomu platí aj dodržiavanie zmlúv a medzinárodných záväzkov, práv etník a menšín a hlavne vlastnej ústavy a zákonov.
Doplnil by som, že agresívnemu správaniu treba aj predcházať. Pri väčšine konfliktov môžu deeskaláciu ovplyvniť obe strany. Nedávno som videl pacienta na vyšetrení (Poliklinika SZU), ktorý bol zjavne nespokojný s tým, že vyšetrenia meškali oproti objednaným časom. Mal so sebou malého syna a zjavne sa ponáhľala - takže bol v strese a možno to nebolo ani jeho vinou. Sestrička odpovedala na jeho námietky pokojne, evidentne ho chápala, zistila, koľko pacientov bolo pred ním a podľa toho odhadla čas jeho vyšetrenia. Tým ukľudnila situáciu pred ambulanciou. Zdravotnícky personál musí mať hlavu - vedomosti, ale zároveň aj srdce. Musia si uvedomiť, že tam čakajú ľudia s problémami.
Podobne som zažil ako mi lekár vysvetlil postup vyšetrenia, potom sa ma spýtal, či s tým súhlasím a nakonies sa spýtal, či má sestrička odísť. Nechcel som byť drzý, tak som nepovedal, že má odísť, ale ona sa pod nejakou zámienkou potichu vytratila.
Nemusí ísť preč z obrazoviek. Stačí, ak si založí vlastnú televíziu a môže tam vysieľať kreácie podľa vlastného presvedčenia.
Všetci majú starosti o tzv. "krajnú pravicu", pričom RN sa vyrovnala s minulosťou svojej predchodkyne FN a strana sa zmodernizovala a "zcivilizovala", ale nevadí im krajná ľavica ktorá je namiešaná v NFP - už názov hovorí o tom, že sa hlásia k dedičstvu Front National z 30. rokov pod vedením Lea Bluma.
V 2. kole parlamentných volieb sa už volia len tí, ktorí postúpili z 1. kola. Vo Francúzsku sa volí 577 poslancov v 577 jednomandátových volebných obvodoch. Ku zvoleniu poterbuje kandidát získať nadpolovičnú väčšinu hlasov. V 75 volebných obvodoch sa to podarilo na prvýkrát. V 502 obvodoch postúpili vždy dvaja kandidáti s najväčším počtom hlasov z 1. kola. Výber v 2. kole je teda striktne obmedzený.
Odhady pre 2. kolo sú založené na tom, kto postúpil a aké sú nálady v jednotlivých volebných obvodoch. A i´podľa týchto odhadov má RN veľké šance. Jednou z taktík RN je to, že sa dohodli s ďalšou nasilnejšou pravicouvou stranou LR na tom, že si nebudú konkurovať.
Je tu viac takých, ktorí nevedia, ktor je Prof. Jeffrey Sachs. Prof. Sachs je americký ekonóm, ktorý je jedným z lídrov výskumu v oblasti udržateľného rozvoja. Prvý link obsahuje jeho rôzne životopisy (kompletný a aj rôzne skrátené) a druhý link smeruje na Encyclopedia Britannica, kde sa tiež stručne píše o Prof. Sachsovi:
extension://bocbaocobfecmglnmeaeppambid eimao/pdf/viewer.html?file=https%3A%2F%2Fwww.congr ess.gov%2F117%2Fmeeting%2Fhouse%2F114542%2Fwitness es%2FHHRG-117-GO00-Bio-SachsJ-20220329.pdf
Jeffrey Sachs je veľmi známy a uznávaný americký ekonóm:
Odporúčame