:-)
Príspevok nemá nič spoločné s témou článku. Iba sa snaží vyvolať emócie a zakryť pôvodný význam článku.
V tvojom podaní to vyzerá tak, že príčetný je iba ten človek, ktorý verí tvojej pravde.
Tvojich 99,9% si strelil takpovediac "od boku".
Ak sa mýlim presvedč ma o opaku.
"meinstream" nepoznám.
Snažím sa poznať fakty. Nie vaše výkriky a dohady. Dôveryhodnosť vašich teórií trocha nahlodáva fakt, že ani neviete ako sa píše vaše obľúbené a často používané slovo "Mainstream".
Vážne??? Ty už to vieš, alebo sa tu snažíš oblbovať ľudí svojimi výmyslami Hmmm?
Čo to tu trepete, v správe sa nepoukazuje ani na Rusko ani na Ukrajinu. Ešte sa to nevie a vyšetruje sa to.
Vie sa len to, že ide o typ zariadenia používaný vo vojne na Ukrajine.
Faktom zatiaľ je iba to, že : Rumunsko pri nedávnom incidente (29. máj 2026) jednoznačne obvinilo Rusko a technická analýza potvrdila ruský typ dronu (Geran‑2 / Shahed).
Ukrajina tiež používa námorné drony (napr. Sea Baby) v útokoch proti Rusku.
Niektoré sa môžu: stratiť, odpútať od kontroly alebo byť poškodené
Zatiaľ však nie sú dôkazy, že konkrétny dron v Konstanci bol ukrajinský alebo ruský.
Takže:
Od 26. júla 1944 do konca vojny vysadil Ukrajinský štáb partizánskeho hnutia v Kyjeve na území Slovenska 53 organizátorských skupín s asi 1 200 osobami.
To sú tí tvoji "Banderovci:?????"
Dobre - ja som uviedol nejaké príklady. (nikoho som konkrétne neurážal)
Ty si uviedol následné urážky:
1: "Tupšie paralely som asi v živote nečítal"
2: "Si totálne dezorientovaný"
3: " ľudia ako ty majú toho najviac čo povedať."
Možno máš pravdu.....Skús si ju obhájiť a povedať, čo ti dáva právo takto urážať diskutéra s iným názorom.
Ďakujem a teším sa na odpoveď.......
:-)
No......
radšej to dám v skratke.....:
Chronologický zoznam krajín, ktoré čelili ruskej agresii
Japonsko 1904
Ukrajina 1918
Azerbajdžan 1918
Poľsko 1920
Mongolsko 1924
Čína 1929
Ukrajina 1937
Azerbajdžan 1937
Japonsko 1938
Poľsko 1939
Fínsko 1939
Japonsko 1945
Čina 1946
Severná Kórea 1950
Čína 1950
Východné Nemecko 1953
Maďarsko 1956
Laos 1960
Vietnam 1961
Alžírsko 1962
Egypt (Spojená arabská republika) 1962
Jemen 1962
Sýria 1967
Československo 1968
Čína 1969
Kambodža 1970
Bangladéš 1972
Angola 1975
Etiópia 1977
Libanon 1982
Afganistan 1979
Azerbajdžan 1988
Gruzínsko 1991
Tadžikistan 1992
Moldavsko 1992
Gruzínsko1992
Tadžikistan 1992
Azerbajdžan 1992
Ingušsko 1992
Čečensko 1994
Azerbajdžan 1994
Dagestan 1994 a 1999
Gruzínsko 2008
Ukrajina 2014
Poľská obranná vojna alebo invázia do Poľska začala 1. septembra 1939 a trvala do 5. októbra 1939. Nacistický útok na Poľsko (plán útoku mal označenie Fall Weiss) je považovaný za začiatok druhej svetovej vojny v Európe. 17. septembra 1939 zaútočilo na Poľsko aj ZSSR. Nacistické Nemecko a ZSSR v priebehu tejto spoločnej operácie za jeden mesiac donútili Poľsko ku kapitulácii.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Poľská_obranná_vojna_(1939)
Konkrétne napríklad:
Sovietska invázia do Afganistanu bola ozbrojená intervencia Sovietskeho zväzu v Afganistane na pomoc komunistickej Ľudovo demokratickej strane Afganistanu v boji proti mudžáhidom. Prebiehala od 25. decembra 1979 do 15. februára 1989, keď sa sovietske vojská po neúspechoch v boji proti mudžáhidom stiahli z krajiny. Bojové operácie viedla najmä sovietska 40. armáda.
Konkrétne napríklad:
Zimná vojna (fín. talvisota) alebo fínsko-sovietska vojna bol ozbrojený konflikt medzi ZSSR a Fínskom, súčasť druhej svetovej vojny. Vypukla 30. novembra 1939, keď ZSSR bez vyhlásenia vojny napadol Fínsko, za čo bol v decembri vylúčený zo Spoločnosti národov. Vojna skončila prímerím 13. marca 1940. Fínsko bolo prinútené odstúpiť rozsiahle územia (Rybársky polostrov, Ladožskú Karéliu a Karelskú šiju). Nepresvedčivý výkon Červenej armády v tejto vojne viedol k prudkému prepadu jej prestíže a presvedčil Hitlera, že ZSSR ľahko porazí.
Konkrétne napríklad....
https://sk.wikipedia.org/wiki/Budapeštianske_memorandum
Dobrý postreh.
Ale na druhú stranu aj my (západ) sa v niečom snažíme dohnať Rusko. Napríklad v počte alkoholikov, v nenávisti k demokracii, v ústupe hodnôt humanity a podceňovaniu človeka ako jedinca, v kvalite našich ciest sme už veľmi blízko tým sibírskym.....atď......Dalo by sa toho nájsť veľa...
A tá predstava ťa teší? Je to fajn, je to správne? Či prečo to tu tak spomínaš???
Pozrite sa na to reálne. V slovenskej politike sú fašisti a náckovia. Taký Mazurek, Kotleba, Republika a pod....
Maďarsko má isté územné nároky v zmysle "toto územie bolo vždy naše".
Keď si to celé zrátame, čo bráni Maďarsku začať rovnakú inváziu ako Rusko na Ukrajine???
Myslím, že slovensko by potrebovalo "denacifikáciu" (z pohľadu Maďarska).......
Samozrejme v rámci zachovania mieru a nevyvolávania militarizácie by sme sa nemali brániť a dobrovoľne im odovzdať požadované územia.
Fér dohoda nie???
A prečo by to mal chápať???
Mne sa nechce ráno vstávať, nerád upratujem a som lenivý ako také prasa.....Všetci to prosím pochopte, lebo inak vám dám po papuli......Asi tak???
Už ste naozaj veľmi nudní s tou vašou "taktickou" jadrovou zbraňou. a s neustálym strašením týmto "bubákom". Aj malé dieťa, keď ho vystrašíš, že naňho urobíš "bububu" sa najskôr vystraší ale keď to robíš často tak sa na tebe len smeje a neskôr ho to už nudí.....
Nič nové pod slnkom. Rusi nikdy nevedeli vyrobiť svoje originálne poriadne auto. Vždy ho buď rovno okopírovali alebo v lepšom prípade aspoň kúpili licenciu. Teraz kopírujú od najväčších kopírovačov, a najdravejších kapitalistov - Číňanov.......
Ach, človeče - ŽIADEN LINK na ria.ru nie je validný.
Veď celý čas tu o tom píšem. Mal som dojem, že aspoň to si pochopil aj o tých príčinách prečo.
Ako vidím, nepochopil si nič.....
Odporúčame