Podľa Hrušovského dozrel čas na novú ústavu
Výkrik do tmy! Nedokážu sa zhodnúť na jednotlivostiach, ako by sa mohli na celej novej Ústave. I menovaní odborníci môžu iba precizovať jednotlivosti - na nich zvalovať zodpovednosť za filozofiu novej ústavy je vykrúcačské, ak sa majú riešiť vecné veci -nejaké detailičky kompetenčné nie sú na novú ústavu.Je tam veľa vecí, ktoré by ski zaslúžili zmenu, napr. zdravotnú starostlivosť občanom SR bezplatne, bez podmienok(povinnost zdrav.odvodov riešia iné zákony), nevylučovať trestnú zodpovednosť poslanca, iba zakotviť, že ho nemožno zadržať a väzobne stíhať v čase zasadania NR , vytvoriť 75 vol.obvodov-snemovňa ľudu a znížiť súčasných 15O na 75 poslancov -snemovňa reprezenzentov- to ako kompromis, aby sa strany nevystrašili , odmeny poslancov nech platia tí, ktorí ich tam delegovali + nejaké reprezentačné od štátu atď, je toho veľa čo by sa žiadalo meniť, čudujem sa stranám, že im to chýba vo volebných programoch,