to je konkretny vypocet ako sa mi z klasickeho dochodku BEZ DSS vratia peniaze ktore som dal statu v odvodoch? :))
Ja o voze, ty o koze, co dosli argumenty pan expert na dochodkove fondy?
to je konkretny vypocet ako sa mi z klasickeho dochodku BEZ DSS vratia peniaze ktore som dal statu v odvodoch? :))
Ja o voze, ty o koze, co dosli argumenty pan expert na dochodkove fondy?
Daj mi jeden konkretny priklad ze sa ti tie peniaze vratia v klasickom dochodku aspon z polovice!
Z DSS dostanes peniaze hned ako sa dozijes dochodku a nie podla toho ako dlho v dochodkovom veku zijes.
a dalsia vec - dozijes sa dochodkoveho veku a na to zomries tak dostanes akurat tak holy banan. Zato peniaze v DSS su v tvojom vlastnictve a po smrti su predmetom dedicstva.
To aby DSSky niekto nevytuneloval je zas druha vec a o to sa musi postarat stat silnymi kontrolnymi mechanizmami inac to samozrejme nema zmysel.
vypocitaj si kolko platis odvody a aky mozes dostat dochodok. Keby si z tych penazi dostal aspon polovicu tak skaces od radosti ze si natlcies hlavu o strop :).
uz ani nevies co su odstavce alebo nevies ratat do 1.
Co sa tyka zdravotnictva to je u nas zle a snaha zmenit nemocnice na a.s. je uplna blbost. Skolstvo je ako tak ok, tam sa prakticky nic vyznamne nedeje len by tam mohlo ist viac financii a dochodky by bolo fajn keby mali ludia moznost miesto tlacenia obrovskych penazi statu z ktorych neuvidia v dochodku ani tretinu investovat ich do spolocnosti ktore im teoreticky mozu vyplatit ovela viac. Malo by to byt na rozhodnuti ludi.
Ale vsetky tieto body su na samostatnu debatu a nie na jeden prispevok v diskusii o niecom inom ;)
lebo tak ako za komancov v podniku kde nic nieje nikoho a vlastne vsetkych sa kradlo, kradne a bude kradnut. Ziadne vedenie nebude strazit nieco co nieje jeho.
Hromadenie statneho majetku pri otvorenych trhoch je troska ine za komancov. Take podniky niesu ani trosku konkurencieschopne so zahranicnymi.
Trosku si oponujes. V prvom odstavci pises ako pravicovi aj lavicovi ludia vlastne chcu to iste ale potom v celom clanku len ospevujes socializmus, komunistov a osocujes sucasny rezim. Tym si akoze chcel povedat ze aj praviciari chcu socializmus len o tom nevedia? :D Si rovnako zaslepeny vidinou neexistujucej utopie ako kazdy socialisticky zmyslajuci zaostalci. S mentalitou ludi taka aka je teraz sa socializmus vybudovat neda - len tak ako tu uz bol ze boli ludia na retazi a to ti uz nedovoli nikto zaviest
ja som sa presunul s vykladom zakona inam??? :D vsak som v tom prispevku uviedol uryvok z toho clanku zakona ale stale si mi neodpovedala na otazku ci schvalujes zlociny komunizmu ako uvaznovanie a popravovanie nevhodnych ludi! Podla teba to bolo spravne ze kazdy kto sa postavil proti rezimu bol ostraneny?
pozeram ze je to tu sam komunista a estebak .. kde ste boli 17.nov. 89? preco ste sa vtedy neukazali? Po vojne je kazdy general ale nikoho nepoucujte co by sa stalo potom to nevie nik. Prevrat bol potrebny ako sol v polievke a bol spravny no co sa dialo potom a ake kreatury sa dostali do politiky si mozme sami.
pre tych co nevedia pouzivat google (ficovolicov a spol) to tu dam nech si to aj oni precitaju a potom si precitajte po sebe tie komentare dole co su uplne odveci
„Kto verejne popiera, spochybňuje, schvaľuje alebo sa snaží ospravedlniť holokaust, zločiny režimu založeného na fašistickej ideológii, zločiny režimu založeného na komunistickej ideológii alebo zločiny podobného hnutia, ktoré násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy smeruje k potlačeniu základných práv a slobôd, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.“
ok, citala si. Takze poznas ten zakon a bojis sa toho ze ta mozu zavriet cim vlastne dosvedcujes ze schvalujes "zločiny režimu založeného na komunistickej ideológii" ako vyvrazdovanie a uvaznovanie nevhodnych ludi?! Tu nejde o ideologiu samotnu.
Alebo sa len snazis putat pozornost?
pretoze tu pise o myslienkach socializmu a komunizmu a tom ten zakon nieje. Zakon je o schvalovani zlocinov ako popravovanie a uvaznovanie "nevhodnych" ludi pocas komunizmu. Najskor si to precitaj a potom komentuj
AKOZE CO PRODUKUJE SOCIALNY PODNIK??? ZA TIE PENIAZE POSTAVIM 5 FABRIK. DEMENCIA NIEKTORYCH LUDI NEMA HRANICE A ESTE DOSTANE TOLKO PLUSIEK. ASI NAM NEOSTAVA INE AKO SA ODSTAHOVAT.
prava diskusia a la Pravda.sk :)
clanok je o Tomanovej, socialnych podnikoch, urade boja proti korupcii a pod. ale kazdy druhy prispevok na uplne inu temu ako rozkradanie penazi EU, Nicholsonova, SDKU apod a vyzera to presne takto: Oni kradli? No a co oni kradnu tiez! Take veci si rieste v inych diskusiach tam kde to patri.
nebolo to na objednavku. Trnka tam bol pozvany robit nejaky vtipny prihovor za honorar no nakoniec si z toho spravili dalsi diel ich relacie a odmenu si samozrejme nevzali :)
Odporúčame