V čom spočíva moja falošnosť? Pýtam sa priamo, otvorene. Len ty akosi nedokážeš priamo odpovedať. Len sa krútiš, uhýbaš,meníš tému. Chýba ti odvaha. Zato sliz z teba priam tečie.
V čom spočíva moja falošnosť? Pýtam sa priamo, otvorene. Len ty akosi nedokážeš priamo odpovedať. Len sa krútiš, uhýbaš,meníš tému. Chýba ti odvaha. Zato sliz z teba priam tečie.
Poviem ti to takto: Spoznala som tu mnoho diskutujúcich, s ktorými stretnutie by bolo pre mňa veľkou cťou. O stretnutie s tebou naozaj nestojím.
Ak si presvedčený o tom, že tvoj kamarát sedel nevinne, tak si úbožiak. Odpovedz: Dostal trest nespravodlivo?
Kormidlo, čo si myslíš, prečo väčšina z nás nesedí v base, keď je to tu také zlé s tými cigánmi? ;)
Ešte stále fungujú knižnice. Knihy sú síce drahé, ale knižnice nie. Inak neuznávam systém povinného čítania. Z duše sa mi to bridilo. Mnohé "povinné" knihy som si prečítala až v ranej dospelosti, keď pominula spupnosť, že "toto" ja čítať nebudem. Zvedavosť zvíťazila.
Almužnou bude vždy, ak budú ľudia odvádzať z takých nízkych miezd. Všetky výpočty sa vzťahujú na priemerný zárobok. Ale polovica ľudí ten priemerný zárobok nemá. A ak títo ešte budú odvádzať do druhého piliera, nebudú mať ani na odkúpenie renty. Čiže prídu o polovicu z tej almužny.
...prípadné straty sa klientom odpočítajú z vložených peňazí...
Povedzte mi jedno - prečo by toto malo byť povinné čo i len na jeden deň?
Uvedomuješ si, že prvý pilier vláda nemôže zrušiť? To by musela zrušiť aj povinné odvody. Potom by sme sa mohli o tom baviť ďalej.
Pozri si stránky štatistického úradu, koľko ľudí zarába menej ako 400 €.
Smejem sa. Zoberme si dvoch zamestnancov , ktorí majú mzdu 350€ posledných 20 rokov pred dôchodkom. Jeden poistený len v 1. pilieri, druhý v oboch. Druhý pilier nie je stratový. Má mierny zisk. Ako sa to prejaví na dôchodkoch? :)
Máš pravdu. Do roka. Takže mladý povinne vstúpi a hneď dá výpoveď či ako to nazvať. Je tam nejaká výpovedná lehota? Načo takéto komplikácie?
Je to oveľa zložitejšie ako si myslíš. Z pohľadu poistenca, budúceho dôchodcu. Vieš aký dôchodok bude mať zaručený zamestnanec, ktorý celý život zarába dajme tomu polovicu priemernej mzdy? Ak vieš, tak mi napíš, o čo vyšší bude mať vtedy, ak bude poistený aj v druhom pilieri.
Povinný vstup? Po roku možnosť vystúpiť? Prečo ho nenechajú na báze dobrovoľnosti?
0,6% z hrubých miezd (V istých prípadoch môžu viac, ale to sú skôr výnimky.) No, keď si tak zoberieme s. r. o., ktorá má 15 zamestnancov s minimálnou mzdou, koľko peňazí sa nazbiera v sociálnom fonde? Keď z toho prispievajú na stravné lístky (ak ich dávajú), tak to sa rozšupnú na konci roka :)))
Neviem síce, ktoré príspevky myslíš, ale to nie je podstatné. Ani si sa nepokúsil odpovedať mi, pretože nemáš predstavu o tom, ako sa to dá zrealizovať. Náklady, ktoré sú spojené s dopestovaním plodín v malom nie sú také nízke, ako si predstavuješ. Cena kvalitného osiva, cena vody na polievanie a v neposlednom rade čas, ktorý si to vyžaduje. Ak chceš pestovať vo veľkom, cena obrábacích strojov, osív, nafty, cena práce. Miesto na skladovanie toho, čo sa ti nepodarí hneď predať. A všetko, čo zaplatíš, ti raz za čas zničí slnečná páľava, ľadovec či voda. Je jednoduché povedať, že aspoň sa naučíme šetriť a dopestujeme si vlastné, nebudeme dovážať. Ale to dovezené je mnohokrát oveľa lacnejšie, hoci možno nie také kvalitné. A rovnako je to aj s domácim chovom či s chovom vo veľkom.
Veď napíš, ako si predstavuješ využívanie tej ornej pôdy, to šetrenie. Kto na čom ušetrí. Koľko ušetrí štát, koľko majiteľ pôdy, koľko ľudia, ktorí tú pôdu budú obrábať. Jednoducho akým spôsobom budú šetriť. Nechám sa poučiť.
Odporúčame