:D
Vatikánska zmluva neznamená neplatnosť Ústavy SR - ani nemôže.
To je aj petícia proti námorným základniam USA ?
Čo keby sme najskôr stíhali a odsúdili pozvanie vojsk varšavskej zmluvy v '68 - ktoré bolo bez súhlasu zástupcov občanov, kým sa pustíme do odmietania peňazí pre našu armádu a zastrašovania poslancov NR SR ?
to že je nevinný neznamená, že nemôže byť stíhaný a obvinený - ak je postup podľa trestného poriadku
Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo. https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/Z…
Pozri, občania vyjadrujú svoju vôľu cez voľby, zvolia poslancov NR SR, tí zas príjmu zákon, ktorým určia čo je trestný čin (trestný zákon) a ako má polícia, prokuratúra s súdy konať (trestný poriadok). AK by štátny orgán nekonal podľa zákona, išlo by o prejav svojvôle. To nie je o vôli jednej osoby - napr. Roberta Fica - určovať čo bude a čo nebude trestné alebo ako majú orgány štátu postupovať. Nie je mi to fuk, ako by to nemalo byť fuk nikomu, čo chce zachovať tento štát, v ktorom všetká moc pochádza od občanov.
To je v súlade s Ústavou a vyžaduje sa pred ratifikáciou súhlas Národnej rady Slovenskej republiky. Korčok s Naďom to nemôžu uzavrieť sami od seba.
„Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života.“
Sľub Roberta Fica ako poslanca NR SR.
AK by mu išlo o spravodlivosť tak rešpektuje zákon (trestný poriadok) a záujem spoločnosti vykonať všetky kroky potrebné na vyšetrenie skutku a potrestanie jeho páchateľov.
Vykladá si používanie ustanovení § 363 v rozpore s Ústavou.
Zákonodarná, výkona a súdna moc. To je trojjediné delenie moci. Zjavne sa generálny prokurátor necíti byť súčasťou výkonnej moci - ale mimo tohto systému, niečo ako verejný ochranca práv. Nepoznám tie judikatúry ústavného súdu, ktorú spomína Žilinka (podľa ktorej nie je súčasťou výkonnej moci), ani tú, ktorú spomínal Mazák (podľa ktorej je súčasťou výkonnej moci). Príde mi to však veľmi nesprávne predikovať ako ma rozhodnúť Ústavný súd (vo veci § 363 a veci okolo).
Túto nie úplne jasnú situáciu by mal rozhodne vyriešiť Ústavný súd - alebo ešte lepšie NR SR Ústavným zákonom, ako súčasť reformy prokuratúry.
V demokracii, všetka verejná moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom poslancov, t. j. svojich volených zástupcov alebo priamo. Nepostrádateľnou podmienkou uvedeného (conditio sine qua non) v právnom štáte je dôsledné dodržiavanie kompetencií orgánmi verejnej moci. Ak nie sú úplne jasné kompetencie (ako pri § 363), treba to určite bezodkladne riešiť.
Fico sa hraje na advokáta, prokurátora aj sudcu... zrejme mu tečie do topánok tak veľmi, že treba otvoriť novú tému na odvrátenie pozornosti.
o vine rozhoduje súd, de iure sú stíhaný / obvinený
Generálny prokurátor by si mal naštudovať pojem "Princíp legality a zákaz zneužitia verejnej moci". Napríklad v nedávnom spomínanom náleze Ústavné súdu o zrušení Mečiarových amnestii sp. zn.: PL. ÚS 7/2017 je celá pasáž na tému, odkiaľ pochádza moc v štáte, kde sú hranice jej použitia a čo je už za hranicou. https://www.epi.sk/rozhodnutie-sudu/pravna-p… (registrácia nutná).
To je. Vitajte v právnom štáte.
Má to znamenať, že nie je pripravený postaviť sa otvorene predstaviteľom štátnej moci a bude potrebovať dezolátov na špinavú prácu ako provokácie v Lídli.
To už radšej byť plagiátor ako uveriť vlastným bludom o dosiahnutom vzdelaní.
Odporúčame