Ďalší iluzionista odtrhnutý od reality.
Ale môžete a dokonca je to povinnosť. Napríklad prokuratúra je v rozsahu svojej pôsobnosti povinná vo verejnom záujme vykonať opatrenia na predchádzanie porušeniu zákonnosti, na zistenie a odstránenie porušenia zákonnosti, na obnovu porušených práv a vyvodenie zodpovednosti za ich porušenie. (§ 3 ods. 2 Zákona č. 153/2001 Z. z. o prokuratúre)
keby ste tento svoj príspevok zaslal NBU ako podnet - a nie len postol sem do diskusie, už sa to mohlo riešiť...
každý, čo sa v politike neangažuje, má už previerku na prísne tajné, len Lipšicovi ju zabudli odobrať... ;-)
Máte pravdu - je to divné - prečo by ex-premiér nemal mať cez kamošky prístup k utajovaným informáciám. Pokojne sa mohol spýtať Vás a ušetril by si vybavovanie, veď zjavne mate jasno ako to funguje.
Ten citát mi príde skôr ako "šírenie poplašnej správy".
Ako príslušník národa Slovenského Vám oznamujem, že bolo dohodnuté prímerie a obe strany sa dohodli dodržiavať platnú Ústavu tohto štátu.
beriem na vedomie
Predmetom referenda nemôžu byť základné práva a slobody, dane, odvody a štátny rozpočet. Volebné právo je všeobecné, rovné a priame a vykonáva sa tajným hlasovaním. Podmienky výkonu volebného práva ustanoví zákon.
To máte tak, sú ľudia, čo rešpektujú a ctia si právny poriadok tohto štátu - a sú ľudia, čo sa radšej podriaďujú egoistickým sociopatom typu Fico.
Nič nedosiahla ? Zbytočná ? Prečo tak zhadzujete prejav vôle 1 056 582 hlasov voličov - vašich spoluobčanov ?
Tu máte jeden platný zákon - č. 460/1992 Zb. - Ǔstava SR
čl. 101 veta druha ústavy SR: "Prezident vykonáva svoj úrad podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie je viazaný príkazmi."
Zjavne si nie ste istý v pojmoch. Tento článok Vám pomôže v ich vyjasnení:
Béla Bugár, bývalého šéfa Mostu-Híd, ktorý sa zúčastňoval na rozklade právneho štátu, teraz rozpráva o "demontáži demokracie". Nič proti názoru, len zabudol spomenúť aký je jeho podiel viny na súčasnom stave.
Podľa zverejnených informácií zabezpečenie dôkazov bolo zákonné. Ak máte konkrétne informácie o porušení zákona (pri zabezpečovaní dôkazov) tak by ste sa mal obrátiť na príslušné orgány s podnetom. Napríklad taká prokurátora ... je v rozsahu svojej pôsobnosti povinná vo verejnom záujme vykonať opatrenia na predchádzanie porušeniu zákonnosti, na zistenie a odstránenie porušenia zákonnosti, na obnovu porušených práv a vyvodenie zodpovednosti za ich porušenie. (§ 3 ods. 2 Zákona č. 153/2001 Z. z. o prokuratúre)
1. Policajný zbor je verejnoprávny subjekt (z hľadiska teoretického), ktorý sa často v literatúre označuje ako ďalšia súčasť verejnej správy. Ústavným orgánom je vláda SR, ktorej časťou je ministerstvo vnútra, pod ktoré PZ organizačne spadá.
2. Vynášanie údajov nemá v náplni prezidentka. Je však v jej náplni zabezpečiť, aby ústavne orgány riadne konali.
3. Máte pripomienky k fungovaniu prezidentky ? Využite svoje ústavné právo (čl. 27 veta druhá ústavy) podľa ktorého "každý má právo sám alebo s inými obracať sa vo veciach verejného alebo iného spoločného záujmu na štátne orgány a orgány územnej samosprávy so žiadosťami, návrhmi a sťažnosťami.
Pekný deň prajem.
Ma menšiu odmenu som ochotný pre teba túto službu vykonať.
Upravuje to Zákon č. 85/1990 Zb. o petičnom práve.
Odporúčame