Izrael varuje Západ: Sme v ohrození, cieľom Iránu je jadrová zbraň
Izraelské nukleárne zbrane sa vyrábajú od r. 1962 v Dimone, kde sa nachádza "Izraelské centrum jadrového výskumu" (Kirya Le'Mechkar Gariini - KAMAG). Tam, za francúzskej pomoci zriadenom atómovom reaktore EL-3, ktorý má výkon najmenej 150 megawattov, sa vyrába plutónium, potrebné na výrobu jadrových zbraní. Konštrukcia bojových hlavíc sa uskutočňuje v dvoch výskumných laboratóriách, totiž v nukleárnom výskumnom centre Nachal Schurek (Merkaz Le'mechkar Gari'ini - MAMAG) a v "Oddelení 20" úradu na vývoj zbraní (Rashut Le'pituach Emtzaei Lechima - Rafael). Atómové nálože sú montované v nukleárnej fabrike v Jodfat. Jadrové zbrane boli viacnásobne testované: v polovici 60-tych rokov viacnásobne v Negevskej púšti v blízkosti izraelsko-egyptskej hranice, ako aj v rámci francúzskych pokusov v Alžírsku, mimo to trikrát spoločne s Južnou Afrikou v atmosfére nad Indickým oceánom, naposledy 22. septembra 1979, keď americký satelit VELA detonáciu náhodne registroval