Podľa môjho názoru ponúknuté zvýšenie platov lekárov je v terajšej situácii primerané. Lekári by ho mali prijať a výpovede zrušiť.
Podľa môjho názoru ponúknuté zvýšenie platov lekárov je v terajšej situácii primerané. Lekári by ho mali prijať a výpovede zrušiť.
Pripájam sa k výzve.
Miliduch Sup, podpredseda združenia.
To je zaujímavé. Tu vidieť rozdiel medzi demokraciou a totalitou. V roku 1989 stačili demonštrácie proti totalitnému režimu, aby padol. Bolo totiž niečo nepredstaviteľné, aby ľud, ktorý údajne vládol, demonštroval. Proti čomu demonštroval? Proti sebe, keď sám vládol? To nedáva zmysel. Práve preto tak rýchlo padol. V demokratickom režime môžu byť neviem aké demonštrácie, ten len tak ľahko veru nepadne. Myslím, že to má svoje príčiny. Ani demokracia nie je ideálne zriadenie, ale nič lepšie nemáme.
Neskoro som si všimol, že "muzsik" reagoval na iný príspevok, nie na môj.
"Maďarská vláda s pohoršením vzala na vedomie, že kvôli prijatiu maďarského občianstva prišiel podnikateľ z Komárna Olivér Boldoghy o slovenské občianstvo, a to aj napriek jeho vyjadrenej vôli zostať občanom SR."
Ja ako občan Slovenskej republiky s pohoršením beriem na vedomie politiku maďarskej vlády v otázke
dvojakého občianstva, a to napriek mojej vôli udržiavať s občanmi Maďarska dobré susedské vzťahy.
Demokratická totalita neexistuje. Tak ako neexistuje okrúhly štvorec.
Posledná veta článku: "Ťahúňom nepokojov sú islamistické strany, ktorým sa vo voľbách dávajú najväčšie šance na víťazstvo."
Nerozumiem, prečo tie islamistické strany vyvolávajú nepokoje a nenechajú to na voľby, ktoré sa majú konať o osem dní a v ktorých majú najväčšie šance na víťazstvo.
Veď v marci môžeš komunistov voliť, nikto ti v tom brániť nebude!
Jednoducho - bol by tu raj na zemi. Tak ako nám sľubovali. Napríklad Nikita Chruščov, ktorý povedal: "Ešte dnešná generácia bude žiť v komunizme."
Eštebácka teória revolúcie je smiešna. A študenti za tým naozaj nestáli, tí to len začali.
Článok o G. Husákovi mi hovori z duše. Áno, bol "vrchným normalizátorom". Mnoho ľudí bolo počas tzv. "normalizácie" perzekvovaných. Mnohí popreli svoje vlastné "ja", keď nechceli prísť o zamestnanie, nechceli, aby trpela ich rodina. Ako by to však bolo, keby prvým tajomníkom ÚV KSČ sa v apríli 1969 po Dubčekovi stal niekto iný, nikto nevie. Ktovie, či by to nebolo ešte horšie. V článku sa hodnotí osobnosť Gustáva Husáka od začiatku politickej činnosti, jeho zásluhy v Slovenskom národnom povstaní, jeho statočné správanie vo väzení. Ako sa píše v závere článku: "Skúste takéhoto politika nejako zaškatuľkovať!"
K Jánovi Čarnogurskému mám veľa výhrad, ale tentoraz s ním súhlasím. Niektorí politici sa dopredu zaprisahávajú, s kým nepôjdu do vlády. Čo si mám o nich myslieť? Chcú tým lákať voličov alebo ich nechcú odradiť? Ide im viac o svoju stranu ako o Slovensko, ktoré bude naozaj potrebovať v ďalších rokoch stabilnú vládu? Je to krátkozraká politika. Rozumný politik podľa mňa toto pred voľbami nerobí.
Proti bývalému režimu boli oveľa vážnejšie argumenty ako rady v obchodoch. Preto v roku 1989 padol. Rady v obchodoch boli ako argument možno na dvadsiatom mieste.
Proti bývalému režimu boli oveľa vážnejšie argumenty ako rady v obchodoch. Preto v roku 1989 padol. Rady v obchodoch boli ako argument možno na dvadsiatom mieste.
Aké politické zriadenie sa ti páči? Je či bolo také už niekde na svete? Alebo máš len nejakú predstavu? Je reálna?
Ja na rozdiel od teba chcem, aby euro (staré alebo nové) vydržalo!
R. Sulík mal iný názor na euroval. Schválenie eurovalu bolo pokusom o riešenie krízy. Možno sa ani nevyužije.To je však len maličká časť všetkých tých problémov, ktoré sa pred krajinami eurozóny vynárajú. Treba ich riešiť spoločne, nie na vlastnú päsť, ako by si to prívrženci R. Sulíka želali. Mnohí by nedbali, keby euro zaniklo. Ako sa však aj v článku píše, rozpad eurozóny je najhorším možným scenárom.
Ten tvoj údajne "nepodarený, zamotaný" novembrový príbeh nemá nič spoločné s príbehom Michala Kováča ml.
Odporúčame