Ty si myslíš, že on to nevie?
Tvoj príspevok ilustruje a potvrdzuje to, o čom Umberto Eco píše.
Knihu "Meno ruže" mám kúpenú, ale ešte som ju nečítal. Určite si kúpim a čo najskôr prečítam "Pražský cintorín". Keď čítam na internete nejakú diskusiu a vidím, ako niektorí ľudia veria niečomu, o čom som presvedčený, že je to výmysel, nie je mi do smiechu. Zlostím sa na to (musím sa ovládať) a snažím sa človeka určitým spôsobom presvedčiť.
Tento môj príspevok bol reakciou na diskutéra s prezývkou "timpe".
Kadejakým vymysleným teóriám veria rôzni ľudia bez ohľadu na pohlavie, rasu, vek, náboženstvo a politickú príslušnosť.
Kadejakým vymysleným teóriám veria rôzni ľudia bez ohľadu na pohlavie, rasu, vek, náboženstvo a politickú príslušnosť.
Ak získa niektorá politická strana po marcových voľbách nadpolovičnú väčšinu poslaneckých mandátov v Národnej rade a dokáže sama utvoriť vládu, nebude treba uvažovvať, "kto s kým" tú vládu utvorí, ani "čo za to". R.Fico sa vyslovil, že aj v takom prípade by radšej utvoril koalíciu s niektorou stranou. Ty by si si radšej želal "jednofarebnú" vládu?
Človek by mal brať s rezervou všetko to, čo vidí a počuje, či už sú to noviny, televízia, rozhlas, ale aj kadejaké články a videá na internete. Treba tú záplavu rôznych informácií a komentárov spracovať a utvárať si podľa možnosti vlastný názor.
Bol by som za posilnenie právomocí prezidenta. Nie až také, aké je v USA, kde prezident je zároveň predsedom vlády, ale podobné, aké je napríklad vo Francúzsku. Tam prijali novú ústavu a s ňou súvisiacu zmenu postavenia prezidenta, keď bol predsedom vlády Charles de Gaulle, ktorý bol potom zvolený za prezidenta. Dovtedy bývala politická situácia vo Francúzsku dosť nestabilná, súvisela okrem iného aj s hašterením politických strán, vlády sa často striedali. U nás by sa mohla ústava zmeniť alebo aspoň vylepšiť po marcových voľbách.
Vláda by bola skôr či neskôr padla aj vtedy, keby nebolo spojené hlasovanie o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde. Bolo správne a pre Slovensko prospešné, keď skončila vládna koalícia, ktorej jeden člen vystupuje proti snahám o záchranu eura.
SDKÚ nepôjde po voľbách do koalície so SaS, pokiaľ SaS nezmení svoj postoj k mechanizmom eurozóny. So Smerom do koalície ísť nechce. Vyzerá to tak, že v ďalšom volebnom období bude SDKÚ v opozícii.
Ten nadpis článku si naozaj mohli odpustiť.
Myslím, že je to kritika ruského denníka "do vlastných radov", ktorej zámerom nie je znevažovať ruský kozmický výskum, ale podnietiť jeho rýchlejšie napredovanie.
Aj keď sa nenajeme, aspoň sa (v tomto prípade) potešíme.
Odborníčka na komunikáciu hovorí, že podobným debatám by viac svedčalo vykanie.
Nemyslím si to. Pri iných príležitostiach by sa malo vykať, ale pri takejto príležitosti, ako je debata v televízii, ak si politici v súkromí tykajú, je podľa mňa tykanie vhodné. Mne sa to páčilo. Nebolo by vhodné vzájomné oslovovanie krstnými menami, a to dodržali ("pán predseda, ty..." a pod.).
Konflikt v Sýrii by sa mal vyriešiť bez zasahovania zvonku.
Píšeš, že vraj zradila svoju česť, keď hrubo porušila parlamentnú demokraciu a hlasovala aj za druhú poslankyňu, a preto musela odísť.
Vôbec nemusela odísť. Odišla dobrovoľne. Tým v súvislosti s týmto prípadom si uchovala svoju česť.
K tomu druhému prípadu sa neviem vyjadriť, lebo si nenapísala presnejšie, čo máš na mysli.
Nedával by som na jednu úroveň M. Kaddáfího a bina Ládina.
"Vykopli nás z koalície, vo štvrtok s nami takmer dlážku pozametali..."
Chudáčikovia... Hrozná krivda sa im deje. Skoro som sa rozplakal.
SDKÚ opakuje: So Smerom vládnuť nebudeme.
Podľa neoverených informácií SDKÚ zamýšľa zostaviť po voľbách koaličnú vládu s Marťanmi. Predbežné rokovania sú dosť komplikované, lebo Marťania požadujú pre seba funkciu predsedu vlády.
Odporúčame