Čo sa týka Chamberlaina, lepšie ako vierolomnosť ho vystihuje slovo naivnosť.
Čo sa týka Chamberlaina, lepšie ako vierolomnosť ho vystihuje slovo naivnosť.
V demokratických pomeroch vlády prichádzajú a odchádzajú, republika ostáva.
Veľká hlúposť súčasnej doby - možnosť byť občanom viac ako jedného štátu.
Postoj R.Procházku k otázke dvojakého občianstva a Matovičov pozmeňovací návrh k príslušnému zákonu, za ktorý obidvaja hlasovali, považujem za správne. Proti Orbánovej avanturistickej politike je potrebné postaviť sa rázne od začiatku, nie potom, keď už bude neskoro.
Dôležitejšie, ako "na čej je strane" je to, aké má postoje a akú politiku presadzuje.
Povojnových amerických prezidentov je dvanásť. Niektorí ešte žijú, takže by sa dalo vykonať to, čo píšeš. Treba ich len pochytať. Ale aj s tými nežijúcimi by sa to dalo symbolicky vykonať. Bolo by to celkom ľahko uskutočniteľné, nemuselo by sa ani chodiť do Ameriky. Treba len zhotoviť ich figuríny, tie povešať, nechať ich hompáľať sa, pozerať sa na ne a tešiť sa.
K tej teórii, podľa ktorej Američania si sami zbúrali Dvojičky, chcem podať vysvetlenie. Žiaľ, som pritom nútený odhaliť identitu niektorých ľudí, aj keď mi to budú zazlievať:
Ako je známe, Američanom sa doteraz nepodarilo dolapiť živého Usámu bin Ládina. Vie sa, že je chorľavý a má problémy so srdcom. Je hrdý na svoj dosiaľ najväčší skutok - zbúranie Dvojičiek. Niektorí agenti CIA preto vymysleli teóriu, ktorú teraz všade šíria, že to nie al-Káida, ale samotná CIA zosnovala útok na Dvojičky. Počítajú s tým, že keď sa bin Ládin dozvie, že si niekto iný prisvojuje jeho zásluhy, naskutku ho šľak trafí. Takto ho dostanú, aj keď nie živého. Dodávam, že títo agenti konajú na vlastnú päsť, lebo tento postup nebol priamo schválený vedením CIA. Keď sa im toto podarí, dúfajú, že dostanú vysoké americké vyznamenanie.
Som presvedčený, že tak ako Američania a Rusi spolu bojovali proti nacistom v druhej svetovej vojne, budú spolupracovať aj v súčasnom boji proti terorizmu. Terorizmus akéhokoľvek druhu je hrozbou pre obidve krajiny, ale nielen pre ne. Sme toho živými svedkami. Naposledy sme jeho závan pocítili pri teroristickom útoku v Moskve. Je to dlhý a ťažký boj proti zákernému nepriateľovi, ktorý neváha pre svoje ciele vraždiť bezbranných ľudí.
A ty si nechceš zavesiť nad posteľ obraz Usámu bin Ládina? Alebo najhľadanejšieho teroristu v Rusku Doku Umarova?
Američania bojovali v druhej svetovej vojne spolu s Rusmi tiež na cudzom území - na území nacistického Nemecka. Teroristov treba vyduriť z ich vlastného brloha.
Keďže si mi neodpovedal na položenú otázku, odpoviem si sám: neviem. A som rád, že nie som v takej situácii, aby som musel na ňu odpovedať.
Dobre, tak ešte raz a s otáznikom:
Keby si mal takéto dve možnosti: buď odmietneš žiadosť o povolenie mučenia jedného teroristu, alebo jej vyhovieš, a keď jej vyhovieš, na základe získanej informácie sa prekazí teroristický útok, pri ktorom by zahynulo najmenej sto nevinných civilistov. ktorú možnosť by si zvolil?
Kamarát, vôbec si mi neodpovedal na presne formulovanú otázku. Čakám ďalej.
Presne na teba sa obraciam s nižšie uvedenou otázkou. Bol by si taký láskavý a odpovedal mi?
Mučiť by sa nemalo bez ohľadu na ciele. Aj keď tie ciele sú správne, napríklad záchrana životov nevinných ľudí. Som zvedavý, ako by reagovali mnohí tzv. "humanisti", ktorí označujú Busha za zločinca, keby mali odpovedať na nasledovnú otázku. Máš dve možnosti: buď odmietneš žiadosť o povolenie mučenia jedného teroristu, alebo jej vyhovieš. V druhom prípade na základe získanej informácie sa prekazí teroristický útok, pri ktorom by zahynulo najmenej sto nevinných civilistov. Nech teraz úprimne odpovie každý mudrlant a pokrytec, ktorý viac ako mučenie nemá rád Spojené štáty a ich exprezidenta Busha. Znovu opakujem svoj názor, že mučiť by sa nemalo v žiadnom prípade. Úplne iná vec je názor na Bushovu zahraničnú politiku a vojnu v Iraku, ale to treba otvorene povedať a nemiešať dohromady s názorom na povolenie mučenia.
Členovia parlamentu - poslanci, ktorí volia riaditeľa RTS, sú politici. Bude závisieť len na zvolenom kandidátovi, ako dokáze počas výkonu funkcie odolávať politickým tlakom.
Ak Smer nepostaví svojho kandidáta, myslím si, že aj mnohí poslanci Smeru budú hlasovať za M. Zemkovú.
Odporúčame