Rusko ochorelo po víťazstve boľševickej revolúcie v roku 1917 a nastolení diktatúry. Bolo choré vyše sedemdesiat rokov. Po ich uplynutí ešte určitú dobu trvalo, kým sa vyliečilo. Teraz prežíva obdobie zotavovania.
Rusko ochorelo po víťazstve boľševickej revolúcie v roku 1917 a nastolení diktatúry. Bolo choré vyše sedemdesiat rokov. Po ich uplynutí ešte určitú dobu trvalo, kým sa vyliečilo. Teraz prežíva obdobie zotavovania.
J.Assange a jeho WikiLeaks si myslia, že bohvieakú dieru do sveta urobili. To, čo ostošesť zverejňujú, sú naozaj len názory diplomatov, ktoré ešte navyše nemusia byť zhodné. J.Assange sa správa horšie ako klebetiaca tetka na trhu, ktorá všetkým naokolo rozpráva o tom, čo povedali susedia.
Tu je skôr namieste otázka: špión proti komu?
Ide o to, ako sa k tým informáciám dostal. Pokiaľ zverejnil informácie, ktoré mu dodal niekto iný, podľa amerických zákonov to nie je trestné. Iná vec je, ak dodávateľovi pri získavaní týchto tajných materiálov sám pomáhal. V tom prípade konal nie ako novinár, ale ako špión.
Neviem, čo robil Assange vo Švédsku, takže k tomu sa nemôžem vyjadriť. Viem len to, že jeho činnosť ako šéfa webovej stránky Wikileaks nemá od špionáže ďaleko.
Odporučil by som ministrovi dopravy a ďalším kompetentným činiteľom odbornú exkurziu na Sibír.
I.Radičová je predsedníčkou vlády Slovenskej republiky, nie USA.
Nemyslel som si, že Ukrajinci sú takí horkokrvní... Ale vždy lepšie, keď sa mlátia len poslanci, ako celý národ.
Nevie sa, kto vyhral, lebo rozhodca utiekol.
Mikloš je mimo hry. Ale uvediem podrobný výpočet:
80 % je údaj vycmúľaný z prsta. Toto číslo vynásobíme koeficientom 6,95 (tiež vycmúľaným z prsta). Dostaneme 80 x 6,95 = 556 %.
Ja si myslím, že na svete môže existovať aj viac superveľmocí - napríklad USA, Rusko a Čína - a pritom nemusia viesť medzi sebou so zbraňami vojnu.
Bola chyba, keď Slovensko sa v určitom období obrátilo chrbtom k Rusku. Takisto by bola chyba, keby sme sa obrátili chrbtom k Amerike. Ako keby sme museli byť vždy k niekomu obrátení chrbtom.
Autor článku píše: "Zdá sa, že ide o veľmi konkrétny pokus podporiť posilnenie väzieb s Európou na úkor Spojených štátov."
Podľa mňa sa to dá zariadiť tak, aby prehĺbenie spolupráce s Ruskom nebolo na úkor spolupráce so Spojenými štátmi. To sa predsa nevylučuje. Európa a Slovensko môžu tým len získať.
Dúfam, že Európska únia prijme ponuku Ruska na zintenzívnenie vzájomnej spolupráce. Slovensko by sa tiež malo usilovať o prehĺbenie stykov s Rusmi. Rusi sú nám ako Slovania veľmi blízki. Treba si uvedomiť, že Rusko nie je bývalý Sovietsky zväz, ako si to mnohí ľudia ešte stále vo svojich predstavách myslia. To však vôbec neznamená ukončenie spolupráce so Spojenými štátmi, ako by si niektorí protiamericky naladení diskutéri, napríklad "erika", želali.
Je načase, aby štáty Európskej únie, vrátane Slovenska, zahodili určité predsudky voči Rusku a nadviazali výhodnú vzájomnú spoluprácu. Je to slovanská veľmoc, ktorá je nám po všetkých stránkach blízka. Samozrejme to neznamená, že prevládnu predsudky voči Američanom, vrhneme sa do opačného extrému a "zabudneme" na USA.
Ja si tiež myslím, že podvody sú podvodmi bez ohľadu na politickú situáciu.
Keď tie "prdy" predali po 10 eur, je to lepší obchod ako emisie po 5 eur.
To sa môže stať naozaj len v Amerike. Napríklad v Iráne vykonávajú popravy inak. Nie smrtiacou injekciou, ale obesením alebo ukameňovaním.
Verím, že existujú aj poctiví podnikatelia, dokonca verím, že ich je väčšina. Nečestní ľudia sa vyskytujú za každej vlády, či je to vláda Mečiarova, Dzurindova, Ficova alebo Radičovej. Pri hodnotení nejakého obchodu nemajú hrať úlohu politické postoje, ako je to v Tvojom príspevku.
Odporúčame