A presne o tom je článok, ku ktorému diskutuješ.
Zbytočne to dovádzaš ad absurdum. Rozprávke o výhodnosti minimálneho štátu neveria ani samotní extrémni liberáli. Štát určuje zákony, štát má mocenské nástroje, štát je istota pre polovicu populácie, ktorá ešte nie je schopná /deti a mládež/ alebo už nie je schopná / penzisti, invalidi, znevýhodnení.../ bojovať na TRHU o svoj osobný úspech. Štát je tu ako obrana pred vonkajšími i vnútornými nepriateľmi /kriminálnikmi/. Výsledkom politikov nie sú absurdnosti, o ktorých píšeš, ale diaľnice, nové fabriky, byty, nemocnice, školy, vyššie penzie, nižšia nezamestnanosť, kvalifikovanejšia, tvorivejšia a zaujímavejšia práca s vyššou pridanou hodnotou, menej nepriateľov v zahraničí, lepší imidž krajiny, prekvitajúca národná kultúra....
Asi nepoznáš povinnosti tlačových tajomníkov českej vlády, českého prezidenta a veľvyslanca ČR v SR. Tí majú software na vyhľadávanie správ so zmienkou o Česku a Čechoch. Takáto robota je napr. na veľvyslanectvách bežný štandard. Jej výsledky idú na stôl vo zvodkách pre veľvyslancov, premiéra, prezidenta a ostatných relevantných politikov. /Ale aj pre šéfa informačnej služby.../. Ambasáda USA na nepríjemné články o americkom veľvyslanectve alebo veľvyslancovi reaguje promptne tlakom na ich odstránenie. Nemecká a britská je o niečo pomalšia. Česká /podobne ako slovenské ambasády/ reagujú iba výnimočne.
Vojna proti Rusom na Ukrajine sa začala Majdanom, -nezákonným, neústavným pučom proti legitímnej vláde prezidenta Janukovyča, - ruskojazyčného Ukrajinca. Začala vraždením Rusov v Kyjeve, Charkove, Kramatorsku, Slavjansku, upaľovaním Rusov zaživa v Odesse...a pokračovala 7 ročným ostreľovaním panelákových bytov v Donecku a Lugansku. Krym sa vraždeniu banderovcov vyhol tým, že vyhlásil po referende nezávislosť a pričlenil sa k Ruskej federácii. Dva a pol milióna Rusov na Kryme sa tak vyhlo banderovskému besneniu.
Vládu v demisii parlament odobriť nemusí. Stačí predlžovanie poverenia prezidentkou. Úradnícku vládu odobriť musí. No ak by jej aj parlament vyslovil nedôveru, - Čaputová ju už ako vládu v demisii bude zase poverovať a poverovať-až do termínu riadnych volieb. Všetko má teraz v rukách Čaputová. Parlament má jedinú možnosť ako jej vládnutie ukončiť - odsúhlasením ústavného zákona 90 hlasmi. Ale slovenskí voliči majú okrem toho ešte jednu možnosť - REFERENDUM 21,januára.
Neverím. Ty to máš asi ešte zo svojho rodičovského domu.
Bez Sulíkových 20 poslaneckých hlasov má opozícia aj s pomocou Borisa Kollára iba 78 hlasov. Na ústavný zákon o predčasných voľbách treba 9O halsov. Kde ich vziať-buď od Sulíka /20 hlasov/ alebo od Matoviča /47 hlasov/.
Kde je to Mečiarovo bohatstvo ? V obstarožnom domci v Tr,.Tepliciach ? Veď taký domec má sotva 5% z hodnoty vily pána Suchobu pod Slavínom. Alebo je bohatstvom tých pár árov a ovocných stromov na Mečiarovej chalupe ? Ani bohatstvo Mečiarových detí nie je závratné. Pri takom Haščákovi, Tkáčovi, Jakabovičovi, Chrenkovi, Antošíkovi, Rosinovi, Világim, Sotákovi, Fiľovi či Trnkovi, Paškovi . Hrubom, Chrenekovi, Kúšikovi a pod. sú to bedári. Rozprávky o bohatstve Čarnogurského, Mečiara, Dzurindu, Fica, Matoviča a pod. sú populistické táraniny. Politici sa nemajú zle, ale oproti ozajstným slovenským boháčom sú to takmer žobráci.
Darmo vtipkuješ-stačí si kliknúť na tvoje a na bongárove diskusné príspevky. Vulgarizmom si sa musel naučiť niekde inde.
A k tomu, že Sulík a časť OLaNO schvália púredčasné voľby v parlamente nie si skeptický ? Hegerova vláda v demisii tu bude dostávať poverenia od Čaputovej mesiace a mesiace. teoreticky až do februára 2024. - Predčasné voľby -tak ako si ich predstavuje Pellegrini, teda schválené 90 hlasmi v NRSR - to je holub na streche. Referendum je vrabec v hrsti. Samozrejme, ak by sa v SaS zmenil postoj a aspoň časť poslancov SaS /napr. Grohling a spol/ by spolu s časťou poslancov OLaNO predčasné voľby odhlasovala, potom je referendum zbytočné. Fico už avizoval, že potom- po novele zákona o referende-požiadajú prezidentku, aby referebdum zrušila.
Kollárova názor nestačí.Treba 90 hlasov teda o všetkom rozhodnú hlasy Sulikovho SaS. Ak Sulík voľby odmietne, bude na voľby treba referendum.
Civilisti na Donbass umierajú od 2014. Sú to Rusi....
Iranskymi dronmi Rusi neútočia na paneláky ale na energetické a vojenské objekty. Drony sú drahé a využiť ich na paneláky je nezmysel. S raketometmi strelami je to iné
Sú lacné a záleží iba na OS UA, na čo strely použijú.
Problém Pellegriniho je, že predčasné voľby nespojil s hlasovanim predčasných voľbách. Neurobil to a teraz miesto referenda vidí cestu k predčasným voľbám cez odsúhlasenie v NRSR. To je dosť neisté a vzniká otázka, či predčasné voľby napriek deklaraciam vôbec chce.
Vola národa súvisí s tým, či národ má alebo nemá možnosť rozhodovať o voľbách v referende. Výsledok referenda kladný či záporný je vždy prejavom vôle národa.
Nepriatel ľudu je ten, kto nedovolí referendum o nových voľbách. Nie ten, kto na referendum nepôjde alebo sa v ňom vyjadrí proti voľbám
Odporúčame